Kalendorius

gegužės   2022
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

gegužės   2022
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

MČTAU Muzikos fakulteto iniciatyva surengtas antrasis tarptautinis senjorų chorų ir ansamblių festivalis „Jei daina širdy – esame jauni“. Festivalyje dalyvavo 12 kolektyvų iš įvairių Lietuvos miestų. Dauguma kolektyvų susibūrę prie Trečiojo amžiaus universitetų.

Festivalio dalyvius pagerbė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas – jis pasveikino senjorus, susirinkusius į šį gražų renginį, pasidžiaugė jų energija, aktyvumu, mokėjimu vertinti kiekvieną gyvenimo dieną, gebėjimu išlikti jaunais.

Festivalio pradžią paskelbusi MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė pasveikino visus kolektyvus, atvežusius savo dainas iš tolimiausių Lietuvos kampelių, priminė, kokia svarbi mūsų gyvenime yra daina, kaip ji padeda išsaugoti neblėstančią jaunystę, energiją, žvalumą.

Šio festivalio sumanytoja ir organizatorė – MČTAU Muzikos fakulteto dekanė, moterų choro „Varsa“ vadovė Lilijana Zarankienė. Jos vadovaujamos choristės pirmosios pakilo į sceną ir nuoširdžiai, jausmingai, išraiškingai atliko aukštaičių krašto dainą „Lino kraštas – Lietuva“, B. Gorbulskio dainą „Nemuno kloniai“ ir A. Bujavičiaus dainą „Sidabrinė vienuma“.

Į festivalį atvyko svečių iš Latvijos – tai Limbaži kultūros namų mišrus senjorų choras „Atvasara“, šiemet atšventęs 45-ąsias koncertinės veiklos metines. Jo vadovas Egons Beitiks nuoširdžiai džiaugėsi galimybe dainuoti kartu su lietuvių senjorų kolektyvais, dėkojo už puikų renginį. Šis choras padovanojo mums nežinomų latviškų dainų, puikiai atspindinčių patį gražiausią gyvenimo rudens laikotarpį – V. Pūce „Saulė sėja sidabrą“, S. Pugača „Atvasara“ (bobų vasara).

Su kai kuriais į šį festivalį atvykusiais kolektyvais jau buvome susipažinę 2012 m. vykusiame pirmajame senjorų chorų ir ansamblių festivalyje. Tai Kauno TAU moterų vokalinis ansamblis „Guboja“, vadovaujamas A. Žiedelienės, Rietavo TAU vokalinis ansamblis, vadovaujamas V. Jokubauskaitės, Klaipėdos TAU moterų vokalinis ansamblis „Jūrainė“, vadovaujamas V. Manšienės. Kaip visuomet gerą nuotaiką ir linksmas, uždegančias dainas į festivalį atvežė mūsų seni draugai – Telšių TAU vokalinis ansamblis „Alegorija“.

Negailėjome plojimų uteniškių kraštiečių mišriam chorui „Indraja“, nuotaikingai atlikusiam lietuvių liaudies dainas „Tris dienas“, „Per girią girelę“, „Kas čia yr“.

Nė vieno abejingo nepaliko jausmingi tango, atliekami solistės iš Prienų TAU Violetos Ibianskytės, ir jos gyvenimo meilę bei stiprybę iliustruojantis šokis su vaikštyne.

Pirmą kartą festivalyje svečiavosi Vilkaviškio pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ mišrus vokalinis ansamblis, vadovaujamas Ritos Štrimaitienės. Kolektyvas, susibūręs prieš 12 metų, daug koncertuoja, o festivalio dalyvius pradžiugino lyriška V. Junevičienės daina „Manoji Sūduva“. Kretingos rajono pedagogų švietimo centro TAU moterų ansamblis „Svajonių aidas“, susikūręs prieš metus, jau spėjo parengti dvi koncertines programas, o į festivalį atvežė gražią dainą apie savo gimtąjį miestą – A. Žilio „Mūs šviesi Kretinga“. Šiame festivalyje susipažinome su Vievio TAU vokaliniu ansambliu, vadovaujamu A. Stepankevičiūtės, su Druskininkų „Bočių“ ir TAU moterų vokaliniu ansambliu „Druskelė“, kuriam vadovauja N. Vindbergienė.

Renginio pabaigoje nuskambėjo festivalių ir kitų senjorų renginių himnu tapusi J. Tiškaus ir A. Saulyno daina „Mes išliksim jauni“.

MČTAU rektorė padėkojo visiems festivalio dalyviams, atvežusiems ir puikias dainas, ir gerą nuotaiką, ir bendrystės džiaugsmą. Ypatinga padėka – festivalio organizatorei, Muzikos fakulteto dekanei Lilijanai Zarankienei, įdėjusiai daug pastangų, kad senjorai iš visos Lietuvos galėtų pabūti kartu, pabendrauti, pamuzikuoti, pasidžiaugti daina, kuri pakylėja virš pilkos kasdienybės, suteikia jėgų ir gyvenimo pilnatvės.

Jadvyga Miniotaitė

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis