Kalendorius

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

Užsienio kalbų fakultete

Nuotolinis mokymasis, kuris jau tapo įprastas Užsienio kalbų fakultete, sudaro galimybes ne tik mokytis esant namuose, bet ir susijungti su kitomis šalimis. Vokiečių kalbos mokomės tiesiogiai bendraudami su mokytoja iš Vokietijos.

Vokiečių kalbos 32 grupė kartą per mėnesį nuotoliniu būdu bendrauja su vokiečių kalbos mokytoja Maija  iš Vokietijos. Pirmą kartą mes tik susipažinome ir  pusę valandos bendravome su ja. Buvo įdomu išgirsti ir suprasti tikros vokietės kalbą. Pokalbis pavyko. Mes gana gerai ją supratome ir patys uždavinėjome klausimus.  Antrą kartą pokalbis vyko prieš Šv. Velykas. Mes buvome pasiruošę trumpus pasakojimus apie mūsų Velykų tradicijas, o ji papasakojo apie vokiečių Velykų šventimo tradicijas. Vokiečiai per Velykas labai daug dėmesio skiria vaikams. Jiems dovanojamos dovanos: krepšeliai-lizdeliai su įvairiais saldumynais ir šokoladiniais kiaušiniais. Taip pat yra graži tradicija paslėpti margučius sode ar miške, kad vaikai eitų jų ieškoti. Toks kiaušinių ieškojimas ir ypač jų suradimas teikia daug džiaugsmo. Maija  apgailestavo, kad Vokietijoje retai kas margučius dažo namuose, dažniausiai juos perka  prekybos centruose.

Per trečią mūsų susitikimą aptarėme temą: „ Kolektyvinis sodas per  karantiną – nuoboduly, sudie!“ Vokiečiai per karantiną susiduria su tomis pačiomis problemomis kaip ir mes – socialinė izoliacija slegia žmones. Viena iš galimybių pabėgti nuo vienatvės ir depresijos – laiko praleidimas kolektyviniame sode, galimybė pabūti gamtoje ir padirbėti bei per atstumą pabendrauti su sodo kaimynais. Tai, Maijos nuomone, ir relaksacija, ir neįkainojama vertybė izoliacijoje esantiems vyresnio amžiaus žmonėms.  

Per pokalbį sužinojome, kad sodų tradicija Vokietijoje atsirado po Antrojo pasaulinio karo, kai sunkmečiu žmonės buvo skatinami patys užsiauginti daržovių ir vaisių. Buvo net procentais nurodyta, kiek sode turėjo būti auginama naudingų kultūrų, kiek – gėlių ar dekoratyvinių augalų.

Sodo sklypelis, kurio dydis maždaug 2-3 arai, Vokietijoje nėra žmonių nuosavybė. Jie nuomojami iš sodo bendrijos. Visi sodo bendrijos nariai turi laikytis nustatytų taisyklių: keletą dienų skirti visuomenei naudingam darbui, prižiūrėti savo sklypą, pagal reikalavimus karpyti gyvatvorę ir pan. Kaip sakoma populiariame posakyje: „Ordnung muss sein“ („Tvarka turi būti“).

Kadangi sodas yra svarbi ir mūsų gyvenimo dalis, ypač per karantiną, tai su mokytoja Maija mezgėsi smagus pokalbis, ji domėjosi mūsų sodo tradicijomis, o mes pasakojame, kaip tvarkomės savo sodo sklypuose.

Kristina Jurevičienė, vokiečių kalbos 32 grupės klausytoja

 21 04 30 ap Vokieciu nuotoline pamoka 1

Hildos Kučienės stopkadras

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis