Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

MČTAU (Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universiteto) klausytojai buvo pakviesti virtualiai paminėti Šv. Velykas. Nuotoliniu būdu juos sveikino universiteto rektorė dr. Zita Žebrauskienė, MČTAU kapelionas, Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios (Žvėryno) klebonas Vytautas Rapalis dalijosi mintinis apie Šv. Velykas, Meninio ugdymo fakulteto dekanė Izabelė Bražiūnienė pasakojo apie šios pavasario šventės tradicijas.

21 04 02 pixabay egg 21

Pasveikinusi universiteto bendruomenę artėjančių Šv. Velykų proga, rektorė Z. Žebrauskienė kalbėjo apie Bažnyčią, kurią susikuriame savyje.

Pasak kunigo V. Rapalio, MČTAU klausytojai yra žingeidūs, nori ką nors veikti, viltingai žvelgia į ateitį. Jis citavo buvusį klasės draugą Stasį Ediejų, kuris parašė apie šiuo metu išgyvenamą laikotarpį: „Kai išoriniai tikėjimo atributai ir ramsčiai dingsta, išnyksta ir pasitraukia, lieka tik tai, kas tikra. Kai nebegali pasirodyti einąs į bažnyčią, sėdintis priekinėse eilėse, lieka pasirodyti tik prieš tą, kuris nematomas šiam pasauliui. Kai nebegali giedoti didžiuliame chore ar garsiai melstis didelėje minioje, lieka tik nuoširdi malda vienatvėje [...] Lieka tikėjimas, koks yra širdyje, nesumeluotas, tikras, nuoširdus“.  

Kunigas kalbėjo, kad nors MČTAU klausytojai negali būti auditorijose, kai sutinkamos jau antros Šv. Velykos užrakintuose namuose, jie sugeba naudotis šiuolaikinėmis technologijomis ir jų pagalba turėti ryšį su pasauliu. 

Dvasininkas tvirtino, kad po tamsiausios nakties ateina Prisikėlimo akimirka, kuri vadinama Šv. Velykomis. Jis citavo pranašą Izaiją, teigusį: “Štai, ką sako Viešpats: „Visi, kurie trokštate, ateikite prie vandens, visi, kurie neturite pinigų! Įsigykite duonos, ir valgykite. Įsigykite vyno ir pieno, veltui, be  sidabro. Kodėl sidabru mokate už tai, kas nepamaitina, ir savo uždarbiu, kas nepasotina? Todėl jūs manęs paklausykite, ir valgysite geriausią maistą, gardžiuositės skaniausiais valgiais. [...] Ieškokite Viešpaties, nes jis leidžiasi randamas...“

MČTAU kapelionas linkėjo klausytojams nepavargti skleisti savo išminties perlų. Linkėjo būti šio laikotarpio apaštalais ir nebijoti būti nesuprastiems. Linkėjo visiems stiprybės ir sėkmės.

Kunigui V. Rapaliui baigus kalbą, rektorė Z. Žebrauskienė jam sakė: „Jūs tiek daug pasėjote vilties, Jūsų žodžius norisi sugerti. Tikiuosi, kad mūsų Velykos bus ne tamsios, bet šviesios“.

Meninio ugdymo fakulteto dekanė Izabelė Bražiūnienė priminė, kad ši šventė kasmet švenčiama vis kitu laiku –  pirmąjį Mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Ji pasidalino savo vaikystės Velykų tradicijomis, citavo Lietuvos etnologų šios šventės aprašymus. Izabelė ne tik išsamiai pasakojo apie velykines tradicijas, bet ir pradžiugino universiteto bendruomenę savo dainomis.

Rasa Pakalkienė

21 04 02 pixabay easter 500

Asociatyvios pixabay.com nuotraukos

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis