Viename iš 13-kos fakultetų

Gražią, saulėtą spalio 15 d. popietę į mokslo metų atidarymo šventę susirinko Tautodailės fakulteto klausytojai, atvyko ir naujai įstojusieji. Malonu, kad į šventę klausytojai atvyko ne tuščiomis. Auditorijos stalas buvo nuklotas meniškais, įvairiom technologijom sukurtais gaminiais. Džiugu, kad ir naujokai atsinešė savo darbų. Darbų gausa ir jų meniškumu stebino Bronislavos Palevičienės ir Rimos Kalininos ekspozicija. Henrika Ivancienė atvyko pasipuošusi įspūdinga palerina. Ji juokavo, kad jei ne kojos trauma, neleidusi vaikščioti, ji tokio didelio gaminio nebūtų sukūrusi. Kazimieras Tamošiūnas atsinešė ne tik savo tapybos darbų, bet dar ir atsiliepimų knygą, nes savo tėviškėje buvo surengęs personalinę parodą. Neišvardinsi visų autorių ir darbų, bet išties buvo širdžiai malonu, kad mumyse gyva tautinio paveldo dvasia.

Dekanė Irena Jonkuvienė kaip visada maloniai, jausmingai, net padainuodama sveikino klausytojus, susirinkusius iš visų kraštų, šauniai padirbėjusius vasarą ir vylėsi, kad netrūks naujų minčių ir šiais metais.

Šventėje dalyvavusi MČTAU prorektorė Aldona Reksnienė stebėjosi moterų darbštumu, puikiais gaminiais, linkėjo kūrybinės sėkmės. Svečiavosi skaitovė, renginių vedėja Aldona Ambrukaitienė. Ji džiaugėsi bendru mūsų kūriniu – prof. Jono Ambrukaičio poezijos knygele, kuri buvo iliustruota mūsų tautodailės gaminių nuotraukomis. A. Ambrukaitienė paskaitė eilėraščių, palinkėjo tautodailininkėms neblėstančio kūrybinio polėkio.

Dekanė džiaugėsi, kad kasmet išmokstam naujų technologijų ir šiuo metu jau esame įvaldžiusios jų net dvidešimt aštuonias. Ji supažindino su darbo planu, linkėjo ruoštis įsisavinti naujas technologijas bei ruoštis parodoms, nes visi turime sukaupę nemažai ,,ekspozicinio fondo“.

Dar ilgai dalijomės įspūdžiais, vaišinomės arbata ir džiaugėmės prasmingai leidžiamu laiku.

Zita Šaltmerienė, Tautodailės fakulteto klausytoja

Irenos Jonkuvienės nuotr.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis