Viename iš 13-kos fakultetų

Pačiame gausiausiame Kultūros fakultete, kuriame jau mokėsi per 800 klausytojų ir kuris šiais mokslo metais dar pasipildė daugiau kaip šimtu naujų klausytojų, savo veiklą pradėjo nauja Menų istorijos katedra. Šioje katedroje per septynerius mokslo metus klausytojai susipažins su architektūros, muzikos, dailės, operos ir baleto, teatro, fotografijos, kino, taikomosios dailės istorija bei dalyvaus edukacinėse ekskursijose, susipažįstant su teoriniose užsiėmimuose išstudijuotais kiekvienos meno rūšies objektais. Paskaitas skaitys VDA ir VGTU profesoriai, doktorantai, muzikologai, kiti specialistai. Naujai katedrai vadovauja Regina Fraimanienė, aktyvi Kultūros fakulteto veiklos organizatorė.

Pirmieji Menų istorijos katedros mokslo metai skirti susipažinti su įvairiais architektūros stiliais, kultūros paveldu, šiandienos architektų darbais. Kadangi norinčių susipažinti su šia meno sritimi atsirado labai daug (sukomplektuota 104 klausytojų grupė), buvo sudaryta dar viena grupė (joje – 150 klausytojų), kuri šiais mokslo metais susipažins su muzikos menu. Muzikos grupės studijų programą sudarė prof. dr. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė, pianistė, muzikos kritikė, mokslininkė ir pedagogė, daugelio monografijų ir straipsnių muzikos, kultūros temomis autorė. Profesorė vadovauja ir MČTAU Meninės saviraiškos fakulteto vokaliniam ansambliui „Ave Musica“.

Spalio 11 d. muzikos meną studijuojanti grupė į pirmąjį užsiėmimą susirinko gražioje, restauruotoje Mokytojų namų Baltojoje salėje. Klausytojus pasveikino MČTAU prorektorė Aldona Rėksnienė, Kultūros fakulteto dekanė Aldona Mikulionienė.

Profesorė Rita Bieliauskienė savo įvadinėje paskaitoje „Muzika kaip menas – kultūros sandas. Jo reikšmė žmogui ir visuomenei“ labai subtiliai ir elegantiškai įvedė į kultūros, į muzikos pasaulį. „Gimdamas žmogus paveldi tik savo natūrą, kultūros jis nepaveldi. Ją reikia pažinti, analizuoti, išmokti vertinti, kaupti. Svarbiausia – žmogus, ir tik jis pats gali suformuoti vertybių sistemą“, – kalbėjo profesorė, pailiustruodama savo paskaitą muzikos garsais ir įdomiais gyvenimiškais pavyzdžiais.

Kituose užsiėmimuose klausytojai bus supažindinti su muzikos kūrėjo specifika ir poveikiu klausytojui, su lietuvių muzikos specifika, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fenomenu, XIX a. kultūriniu sąjūdžiu ir lietuviškos profesionalios muzikos raida, kamerinės muzikos įtaiga ir kitais muzikos meno aspektais.

Užsiėmimai vyks ne tik Mokytojų namuose, bet ir Nacionalinėje filharmonijoje, M. K. Čiurlionio namuose, S. Vainiūno namuose, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Lietuvos rašytojų klube, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Menų istorijos katedros Muzikos grupės klausytojai turės galimybę pabuvoti Operos ir baleto teatro užkulisiuose, dalyvauti orkestro repeticijoje, iš arti pasižiūrėti, kaip grojama vargonais, susipažins su dainininkais, kompozitoriais.

Muzikos grupę kuruoja Kultūros fakulteto prodekanė Dalė Jasinskienė, o kito prodekano – Algimanto Petrausko kuruojama Architektūros studijų grupė į savo pirmąjį užsiėmimą rinksis spalio 23 d. Nacionalinės dailės galerijos konferencijų salėje (Konstitucijos pr. 22).

Jadvyga Miniotaitė

Autorės nuotr.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis