Vilniuje, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rūmuose lapkričio 26 d. vyko trečiasis tarptautinis trečiojo amžiaus universitetų (TAU) chorų ir ansamblių festivalis „Jei daina širdy – esame jauni!“. Jame dalyvavo 20 kolektyvų iš visų šalies regionų bei svečiai iš Latvijos ir Baltarusijos. Festivalio sumanytojas ir organizatorius – MČTAU Muzikos fakultetas (dekanė Lilijana Zarankienė).

LEU aktų salėje iki pat vėlaus vakaro skambėjo nuoširdžios, jautrios lietuvių liaudies ir originalios dainos, kurias gyvai atliko senjorų kolektyvai. Festivalio dalyvius, gausiai susirinkusius į šį gražų renginį, pasveikino MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė: „Sveikinu visus senjorus, atvežusius savo skambiausias dainas iš Pamario krašto, Žemaitijos ir Aukštaitijos, Dainavos krašto ir Sūduvos, sveikinu mūsų svečius – latvius ir baltarusius, džiaugiuosi jūsų energija, aktyvumu, mokėjimu vertinti kiekvieną gyvenimo dieną, gebėjimu išlikti jauniems“.

Pirmieji festivalyje pasirodė MČTAU Muzikos fakulteto moterų choras “Varsa”. Šiam chorui vadovaujanti Lilijana Zarankienė įdėjo daug pastangų, kad festivalis pavyktų, kad senjorai galėtų pabūti kartu, pabendrauti, pamuzikuoti, pasidalinti patirtimi ir įspūdžiais. Jos vadovaujamos „Varsos“ choristės nuoširdžiai ir išraiškingai atliko A. Bujavičiaus „Sentimentalią dainą“ ir A. Žilio dainą „Uždainuokim suėję į būrį“.

Įdomią, nuotaikingą programą festivalio dalyviams padovanojo Rietavo TAU senjorų choras „Rieveda“ (vadovė V. Jokubauskaitė), Jonavos TAU moterų ansamblis „Vakarė“ (vadovė D. Kasparavičienė), Kaišiadorių TAU mišrus ansamblis „Rūta žalia“ (vadovė O. Stakienė). Akį ir širdį džiugino tautiniais drabužiais pasipuošusios dzūkės iš Lazdijų TAU (vadovė B. Gražulienė) ir skrybėlėtos, žavios Panevėžio TAU retro ansamblio „Vėrinys“ (vadovė L. Strazdienė) damos. Kaip gali nesišypsoti, žvelgdamas į šiuolaikiškai repuojančią senjorę Jūratę, atvykusią su jau trečią kartą festivalyje dalyvaujančiu Klaipėdos TAU vokaliniu ansambliu „Jūrainė“ (vadovė V. Manšienė)!

Gražias dainas ir gerą nuotaiką į festivalį atvežė ir nauji, tik šiemet susikūrę kolektyvai – Vilkaviškio TAU vokalinis ansamblis „Vakarė“ (vadovė D. Mažeikienė), Telšių TAU dainų ir šokių ansamblis „Akimirka“ (vadovė V. Mitkienė), Šakių TAU moterų ansamblis (vadovė V. Bosaitė).

Baltarusijos Grodno Auksinio amžiaus universiteto choro vokalinės grupės „Uzvyša“ („Pakylėjimas“) dalyvės, pasipuošusios tautiniais drabužiais ir karūnomis, įrodė, kad geriausiai tautas suvienija daina. Iš Latvijos Burtniekų rajono atvykęs senjorų ansamblis „Diesmota senatne“ („Dainuojantys senjorai“) pradžiugino Tallat-Kelpšos harmonizuota lietuvių liaudies daina „Aš įkopiau į aukštąjį kalną“.

Skambiais akordais festivalį užbaigė Kelmės TAU mišrus vokalinis instrumentinis ansamblis „Artimi“, atvežęs nuotaikingas dainas nuo Kražantės krantų.

Renginio pabaigoje nuskambėjo visų atlikėjų dainuojama J. Tiškaus ir A. Saulyno daina „Mes išliksim jauni“, jau tapusi senjorų festivalių ir įvairių kitų susibūrimų himnu. MČTAU rektorė Z. Žebrauskienė visus festivalyje dalyvavusius kolektyvus apdovanojo padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Po koncerto senjorai dar ilgai bendravo prie vaišių stalo, dalijosi įspūdžiais ir kūrė ateities planus.

Senjorų muzikiniai festivaliai rengiami kas dveji metai nuo 2012-ųjų.

MČTAU informacija

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

NAUJI KLAUSYTOJAI Į MČTAU PRIIMAMI IKI RUGSĖJO 30 D. DAUGIAU SVETAINĖS SKYRIUJE „INFORMACIJA“