Paskaita–diskusija „Mitai ir realybė?“

Sveikos gyvensenos fakulteto paskaita–diskusija „Mitai ir realybė?“. Visiems žinoma, kaip svarbu kreiptis į gydytoją ir atlikti profilaktinius širdies tyrimus net ir gerai besijaučiantiems žmonėms, bet turintiems nors menkiausią rizikos veiksnį.

Pirmiausia rekomenduojama atlikti visą kraujo riebalų (lipidų) tyrimą – lipidogramą. Kadangi aterosklerozę skatina ne tik padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, bet ir padidėjęs kitų kraujo riebalų, vadinamųjų trigliceridų, kiekis kraujyje, ypač sergantiesiems cukriniu diabetu ar metaboliniu sindromu.

Dėl to, tiriant kraujo riebalų (lipidų) kiekį kraujyje, svarbu ne tik įvertinti bendrą cholesterolio kiekį, bet ir kitus lipidų rodiklius: mažo tankio lipoproteinų (MTL) (vadinamojo blogojo) cholesterolio, didelio tankio lipoproteinų (DTL) (vadinamojo gerojo) cholesterolio ir  trigliceridų kiekį kraujyje. Kiekvienas vaistas turi ne tik gydomąjį, bet ir šalutinį poveikį. Šio poveikio pasireiškimo tikimybė priklauso nuo daugelio veiksnių (paciento amžiaus, lyties, gretutinių ligų, kitų kartu vartojamų vaistų), todėl vieniems pacientams jis gali pasireikšti, bet tikrai ne visiems, vartojantiems vaistą. Pagrindinė rizikos grupė, kurioje dažniausiai pasireiškia nepageidaujama vaistų sąveika, yra vyresnio amžiaus žmonės, dažnai sergantys lėtinėmis gretutinėmis ligomis.

Renginio vieta: 8A aud.

Aprašymas

Pradžia 2022-01-25 13:30
Renginio pabaiga 2022-01-25 14:30
Dalyvių kiekis 100
Vieta MČTAU, Studentų g. 39
Kategorija Sveikos gyvensenos fakultetas, Užsiėmimai