Kalendorius

balandžio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

balandžio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

icon fb MČTAU Informacinių technologijų fakultetas

MČTAU Informacinių technologijų fakulteto užsiėmimai

Fakulteto dokumentacijos katalogas

Užsiėmimai

Šiuo metu nėra kalendoriaus įvykių.

Kviečiame visus MČTAU klausytojus, kurie nori ir toliau gilinti žinias IT srityje, užpildyti pridedamą formą. Tik pagal jūsų pasirinktas temas bus formuojamos IT mokymo grupės ir tvarkaraščiai šiems mokslo metams.

https://forms.gle/S85K6bqcadfXcxJy9

Turintiems klausimų dėl formos pildymo, skambinkite (8-620) 84468

***

MČTAU Informacinių technologijų fakulteto 2023-2024 mokslo metų užsiėmimai

2024 m. sausio 10 d. 11 val. A4 aud. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos specialistai MČTAU klausytojams skaitys paskaitą šiais klausimais: telefonų numerių pokyčiai: 8 virsta 0, kodel reikia jau dabar pasikeisti numerius; kibernetiniai sukčiai: el. laiškai, žinutės, skambučiai - į ką atkreipti dėmesį:dokumentų pasirašymas: kaip neišeinant iš namų pateikti prašymą, skundą ar užsiregistruoti pas gydytoją.

Prašome į paskaitą atvykti prieš 15-30 min. ir turėti su savim klausytojo brūkšninį kodą.

2024 m. sausio 16 d. 10 val. A7 aud. paskaita iš ciklo „Lietuvoje veikiančių bankų elektroninės paslaugos“. Paskaitos metu klausytojai susipažins su SWEDBANK AB Interneto banku privatiems klientams, sužinos, kokias paslaugas galima gauti neišeinant iš namų, kaip tvarkyti savo pinigus saugiai ir patogiai, galės užduoti jiems kilusius klausimus.

Paskaita vyks A7 auditorijoje, klausytojai bus registruojami skanuojant MČTAU klausytojo brūkšninį kodą. Registruoti į paskaitą klausytojai - Swedbank klientai galės registruotis asmeninei konsultacijai su Swedbank konsultantu. Asmeninės konsultacijos bus teikiamos tik Swedbank klientams, arba norintiems jais tapti.

Lektorė - SWEDBANK vadybininkė Ramunė Rudalevičienė.

2024 m. sausio 26 d. 10 val. A7 aud. pirmoji paskaita iš ciklo „Viešosios paslaugos internetu“ tema „Elektroninės valdžios paslaugos“. Mokymų metu klausytojai susipažins su Elektroniniais valdžios vartais bei elektroninės valdžios paslaugų portalu https://www.epaslaugos.lt/portal/. Bus pristatytos valdžios institucijų teikiamos elektroninės paslaugos ir galimybės jomis pasinaudoti.

Paskaita vyks A7 auditorijoje, klausytojai bus registruojami skanuojant MČTAU klausytojo brūkšninį kodą.

Lektorė - Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Paslaugų departamento Informacinio aprūpinimo skyriaus vyriausioji bibliografė Irena Minikavičienė.

2024 m. sausio 30 d. 13 val. A7 aud. paskaita iš ciklo „Viešosios paslaugos internetu“ tema „Ignitis savitarnos mokymai“. Paskaitos metu klausytojai susipažins su Ignitis savitarnos sistema, jos siūlomomis galimybėmis, galės užduoti jiems kilusius klausimus, gauti konsultaciją.

Paskaita vyks A7 auditorijoje, klausytojai bus registruojami skanuojant MČTAU klausytojo brūkšninį kodą. Asmeninei konsultacijai prašome turėti su savimi prisijungimo prie Ignitis savitarnos rekvizitus.

Lektorė - Beatričė Lėverė, Vilniaus ir Panevėžio klientų aptarnavimo skyrius vadovė

***

2024 m. vasario 02 d. 11 val. A4 aud. paskaita „E. sveikata – visa asmens sveikatos istorija vienoje vietoje“ iš ciklo „Viešosios paslaugos internetu“. Tai pirmoji dalis paskaitos apie elektronines paslaugas „E. sveikatos sistema pacientams“. Paskaitos metu klausytojai susipažins su E.sveikata.lt paslaugomis gyventojams, sužinos, kaip surasti dominančią informaciją. Paskaitoje dalyvaus ir klausytojų klausymus atsakys Vilma Telyčėnienė, SAM Sveikatos sistemos informacinių išteklių vystymo skyriaus vedėja.

Paskaita vyks A4 auditorijoje, klausytojai bus registruojami skanuojant MČTAU klausytojo brūkšninį kodą.

Lektorė - VĮ Registrų centro Konsultacijų centro Konsultantė ekspertė Dovilė Alėjūnė.

2024 m. vasario 09 d. 11 val. A4 aud. paskaita „Išankstinė pacientų registracijos sistema: patogesnis vizito pas gydytoją planavimas“ iš ciklo „Viešosios paslaugos internetu“. Tai antroji dalis paskaitos apie elektronines paslaugas „E. sveikatos sistema pacientams“. Paskaitos metu klausytojai susipažins su E.sveikata.lt atnaujinta Išankstinės pacientų registracijos pas gydytojus sistema. Paskaitoje dalyvaus ir klausytojų klausymus atsakys Simona Gricienė, SAM Sveikatos sistemos informacinių išteklių vystymo skyriaus patarėja.

Paskaita vyks A4 auditorijoje, klausytojai bus registruojami skanuojant MČTAU klausytojo brūkšninį kodą.

Lektorė - VĮ Registrų centro Konsultacijų centro Konsultantė ekspertė Dovilė Alėjūnė.

2024 m. kovo 1 d. 11 val. Vilniaus miesto savivaldybės Centrinėje bibliotekoje paskaita „Socialiniai tinklai“. Paskaitos metu klausytojai gaus informaciją apie socialinius tinklus, sužinos kam jie skirti ir kaip saugiai jais naudotis. Paskaita vyks Bibliotekos (Žirmūnų 6, Vilnius) III aukšte esančioje Konferencijų salėje.

Klausytojai bus registruojami skanuojant MČTAU klausytojo brūkšninį kodą.

Lektorė - Vilniaus miesto savivaldybės Centrinės bibliotekos vyr. bibliotekininkė Dalia Ražanienė.

Prašome į paskaitą atvykti prieš 15-30 min. ir turėti su savimi klausytojo brūkšninį kodą.

2024 m. kovo 21 d. 11 val. A4 aud. paskaita iš ciklo „Viešosios paslaugos internetu“ apie JUDU paslaugas. Bus aptartos dvi pagrindinės temos: paslaugos Viešojo transporto keleiviams (bilietų rūšys, kainos, pirkimo būdai, bilietų aktyvavimas viešajame transporte, keleivių kontrolė); paslaugos vairuotojams (parkavimas gatvėje, leidimai ir lengvatos, paslaugų užsakymas ir atsiskaitymo būdai).

Klausytojai gaus atsakymus į užduotus klausimus, pristatymo skaidrėmis bus pasidalinta su klausytojais.

Paskaita vyks A4 auditorijoje, klausytojai bus registruojami skanuojant MČTAU klausytojo brūkšninį kodą.

Lektorė - Violeta Baškienė, JUDU pardavimų vadybininkė

2024 m. balandžio 16 d. 11 val. Vilniaus miesto savivaldybės Centrinėje bibliotekoje paskaita „Planuokime laisvalaikį internetu“. Paskaitos metu klausytojai bus supažindinti su atostogų Lietuvoje ar kitoje šalyje planavimu internetu, pradedant nuo kelionės planavimo, maršruto sudarymo, sužinos kaip rezervuoti viešbutį ar įsigyti kelionės bilietus. Sužinos apie įvairių paslaugų, skirtų laisvalaikiui, užsakymą internetu. Lektorė papasakos apie naudingas programėles, kurios palengvina kelionių ir atostogų planavimą, renginių paiešką bei bilietų įsigijimą.

Paskaita vyks Bibliotekos (Žirmūnų 6, Vilnius) III aukšte esančioje Konferencijų salėje.

Klausytojai bus registruojami skanuojant MČTAU klausytojo brūkšninį kodą.

Prašome į paskaitą atvykti prieš 15-30 min. ir turėti su savimi klausytojo brūkšninį kodą

2024 m. balandžio 18 d. 11 val. Vilniaus miesto savivaldybės Centrinėje bibliotekoje paskaita „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“. Paskaitos metu klausytojai bus supažindinti su elektronine prekyba, sužinos kokie e. parduotuvių privalumai bei kokios pagrindinės grėsmės naudojantis jų paslaugomis, kokie atsiskaitymo būdai perkant internetu.

Paskaita vyks Bibliotekos (Žirmūnų 6, Vilnius) III aukšte esančioje Konferencijų salėje.

Klausytojai bus registruojami skanuojant MČTAU klausytojo brūkšninį kodą.

Prašome į paskaitą atvykti prieš 15-30 min. ir turėti su savimi klausytojo brūkšninį kodą

***

Gegužės 13–31 d. visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija „Skaitmeninės savaitės 2024“ (angl. ALL DIGITAL Weeks). Jos metu akcijos koordinatorius Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“ - organizuoja tris transliacijas internetu, atsižvelgdama į akcijos savaičių temas.
1-ioji savaitė. Kibernetinis saugumas
2024 m. gegužės 13-19 d.
Šią savaitę kviečiame pasidomėti elektroninio atpažinimo priemonėmis, stiprinti savo budrumą susipažįstant su naujais sukčiavimo metodais.
2024 m. gegužės 16 d. 11 val. transliacija internetu „Skaitmeninis imunitetas: kaip sustiprinti PIN kodų apsaugą ir atsparumą sukčiams“.
Lietuviai, lyginant su kitomis šalimis, vis dar yra labiausiai linkę dalytis slaptažodžiais ir PIN kodais, rodo tarptautiniai tyrimai. Duomenų privatumas ir žmonių atidumas yra vieni pagrindinių skaitmeninio imuniteto elementų. Nes sukčiai tik ir ieško naujų būdų, kaip apgauti gyventojus.
Transliacijos metu e. atpažinties ekspertas ir „SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje Viktoras Kamarevcevas papasakos, kokia yra PIN kodų paskirtis, kuo PIN1 skiriasi nuo PIN2 ir kodėl jais negalima dalytis net su pačiais artimiausiais žmonėmis. Be to, jis apžvelgs populiariausius sukčiavimo būdus ir patars, kaip išlikti budriems.
2-ioji savaitė: Skaitmeniniai įgūdžiai – nuo pradedančiųjų iki pažengusiųjų
2024 m. gegužės 20-26 d.
Šią savaitę visus skatiname įsivertinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti galimybių šiuos įgūdžius patobulinti, atrasti e. paslaugų įvairovę ir patogumą. Skaitmeninių žinių kelrodis kiekvienam – Europos skaitmeninio raštingumo supratimo ir tobulinimo sistema piliečiams (DigComp).
2024 m. gegužės 21 d. 11 val. transliacija internetu „Nebūk be ryšio“.
Transliacijos metu Ryšių reguliavimo tarnybos Elektroninių ryšių reguliavimo grupės vyriausiasis patarėjas dr. Virgilijus Stundžia patars:
  • kaip pasirinkti mobiliojo ryšio ir interneto prieigos paslaugas, atitinkančias individualius poreikius?
  • kur gauti aktualią objektyvią informaciją apie teikėjų ryšio paslaugų kokybę ir kaip ją pačiam įsivertinti?
  • kokį pasirinkti ir įsigyti mobiliojo ryšio ar interneto prieigos paslaugų galinį įrenginį (pvz. išmanųjį telefoną ar maršrutizatorių)?
  • kur laikyti ir kaip elgtis su galiniais įrenginiais, kad ryšys būtų kuo geresnis?
  • kur kreiptis esant blogam ryšiui?
  • kaip naudotis įvairiomis viešai prieinamomis nemokamomis priemonėmis, kurių pagalba vartotojai gali įvertinti ryšio paslaugų kokybę bendrai ar juo dominančioje Lietuvos teritorijoje?
  • kokios programėlės pagalba ir kodėl iki 2025 m. kovo 1 d. reikėtų pasikeisti telefono numerį iš 8 į +370.
3-ioji savaitė: Saugesnis internetas ir dirbtinis intelektas švietime
2024 m. gegužės 27-31 d.
Šią savaitę dar kartą kviečiame prisiminti, kaip svarbu internete elgtis saugiai ir atsakingai, kaip padėti sau ir kitiems, susidūrus su netinkamu turiniu ar elektroninėmis patyčiomis.
2024 m. gegužės 28 d. 11 val. transliacija internetu „Vaikų patyčios internete: ką svarbu žinoti suaugusiems“.
Naujausio Pasaulio sveikatos organizacijos moksleivių gyvensenos ir sveikatos tyrimo duomenimis, vienas iš šešių vaikų Lietuvoje patiria patyčias internete. Elektroninių patyčių rodiklis Lietuvoje aukščiausias tarp tyrime dalyvaujančių šalių. Bet net statistikos nereikia, kad įsitikintume – iššūkiai bendraujant internete ir elektroninių patyčių keliamas stresas yra pažįstami kone kiekvienam vaikui.
Transliacijos metu „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ koordinatorė Eglė Tamulionytė kalbės, kaip vaikai bendrauja internete, su kuo susiduria ir kokia mūsų pagalba jiems galėtų praversti. Aptarsime:
  • kaip suaugusiems neatsilikti nuo skaitmeninio vaikų ir paauglių pasaulio;

  • kokie yra elektroninių patyčių ypatumai;

  • kaip galime padėti į elektronines patyčias įsitraukusiems vaikams;

  • ko tikėtis iš technologijų, o ką visgi turėsime patys nuveikti, norėdami pasirūpinti vaikų saugumu.

Daugiau apie akciją skaitykite https://www.epilietis.eu/skaitmenine-savaite-2024. 
 

 ***

pdf icon 32 2022-2023 mokslo metų užsiėmimai

pdf icon 32 2021-2022 mokslo metų užsiėmimai

pdf icon 32 2019–2020 mokslo metų užsiėmimai

pdf icon 32 2018–2019 mokslo metų užsiėmimai

pdf icon 32 2017–2018 mokslo metų užsiėmimai

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis