Politikos, teisės ir ekonomikos fakultete

Buvęs premjeras, Lietuvos Respublikos Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“, o dabar ir tokio paties pavadinimo partijos steigėjas Saulius Skvernelis susitiko su Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto (PTEF) klausytojais. Taip tęsiama tradicija į susitikimus ir paskaitas kviesti žinomus politikus, visuomenės veikėjus, politologus, žurnalistus.

Iš pradžių S. Skvernelis trumpai priminė savo kelią politikoje. Kodėl pasitraukė iš Seimo „valstiečių“ frakcijos ir su bendraminčiais įsteigė demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“ paaiškino taip: „valstiečiai“ pradėjo orientuotis į labai specifinį, kraštutinį, nepatenkintą rinkėją ir siekti išstumti iš partijos bei frakcijos kitokią nuomonę turinčius žmones, o tai buvo nepriimtina. Pasak S. Skvernelio, demokratų frakcija natūraliai susibūrė iš tokių žmonių ir kitų bendraminčių parlamente.

Be kita ko, svečias pažymėjo, kad naujam dariniui bus svarbi socialiai orientuota ekonominė politika, kad būtų mažinamas skurdas ir socialinė atskirtis, ką, pasak jo, darė ir XVII vyriausybė, kuriai jis vadovavo. Dabar kuriama demokratų partija „Vardan Lietuvos“ sieks tokių pačių tikslų. „Norime, kad žmonės, kurie jungsis, pradėtų rašyti istoriją kartu“, – teigė S. Skvernelis. Jis pažymėjo, jog per dvi dienas į naują partiją užsiregistravo 250 žmonių ir kad tai nėra mažai. „Mes būsime pragmatiška, vertybinė politinė jėga“, – teigė S. Skvernelis.

Atsakydamas į MČTAU klausytojų klausimus, politikas aiškino, kad mato bandymus iš Europos Sąjungos (ES), kuri jungia suverenias valstybes, sulipdyti federaciją. „Lietuvos piliečių interesai yra prioritetas, ypač kalbant apie tai, ko nedelegavome ES“, – požiūrį atskleidė S. Skvernelis.

Buvęs premjeras teigė, kad Lietuvos sienos nėra kiauros, bet anksčiau pirmenybė buvo teikiama apsaugai sienos su Rusija – Kaliningrado srities, nes ten buvo didžiausia grėsmė visomis prasmėmis. Šiandien situacija kita, ir didžiausias dėmesys skiriamas sienai su Baltarusija.

Kalbėdamas, kad Lietuva yra kartu ir parlamentinė, ir prezidentinė valstybė, S. Skvernelis teigė, kad todėl galimi konfliktai užprogramuoti. Nebent prezidentas tampa moraliniu autoritetu, į kurį įsiklausoma. Tačiau šiuo metu galima matyti vieną iš tokių konfliktų tarp prezidento ir dabartinės valdančiosios daugumos.

MČTAU klausytojai norėjo daug ką išgirsti ir sužinoti, todėl susitikimo su S. Skverneliu klausimų ir atsakymų dalis užsitęsė ilgiau sutarto laiko. Po to politikas išskubėjo atgal į Seimą.

PTEF informacija

Rasos Pakalkienės nuotraukos