Kalendorius

spalio   2021
Pr An Tr K Pn Š Sek
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

spalio   2021
Pr An Tr K Pn Š Sek
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Meninio ugdymo fakultete

Rytinio rudens vėjo gūsių genami, aukso ir vario spalvomis medžių lapais pasipuošusiais takais Meninio ugdymo fakulteto klausytojai spalio 6 d. susirinko į 2021–2022 mokslo metų pradžios renginį – šventę, kuri po ilgo karantino ir Covid-19 viruso siautėjimo, tapo ir pirmaisiais šiais metais, tradiciniais „Pasidainavimais su Romantikais“. Į renginį atvyko MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė, Garbės narių klubo vadovė Elena Sakavickienė, Šokių studijos vadovė Valerija Stričkienė ir kiti svečiai.

Fakulteto dekanė Izabelė Janina Bražiūnienė supažindino susirinkusius su fakulteto veikla karantino metu, kuri ir tuo sunkiu, mums nepatirtu laikotarpiu, buvo gana aktyvi ir net savotiškai įdomi, nes teko išmokti kompiuterinio raštingumo paslapčių, išmokti bendrauti, net mokytis vientiso dainavimo po vieną tiesiogiai virtualioje erdvėje „per kompiuterio ekraną“.

Fakulteto dekanė pasidžiaugė atliktais darbais, nuoširdžiu bendradarbiavimu su Informacinių technologijų fakulteto dekanu Ovidijumi Gabrėnu. Jam padedant, sėkmingai dalyvavome Istorijos fakulteto dekanės dr. Vidos Kniūraitės organizuotame virtualiame Kovo 11-osios paminėjime, organizavome viešą virtualų fakulteto renginį „Gyvenimas yra gražus“, skirtą poeto Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms paminėti, pravedėme daug fakulteto grupių užsiėmimų – skaitėme eiles, mokėmės naujų dainų. Tuo „tyliuoju“ laikotarpiu nebuvo pamiršti ir gražiai virtualiai su vyno taure pasveikinti fakulteto jubiliatai, daug gražių naujų dainų padainavo ir išmokė „Romantikų“ muzikantas ir solistas, visuomet kupinas naujų idėjų, Nacionalinės M. K.Čiurlionio menų mokyklos mokytojas Antanas Pociūnas, kuris net ir virtualius mankštos užsiėmimus sugebėjo fakulteto klausytojams pravesti.

Renginio dalyviai buvo supažindinti ir su 2021–2022 mokslo metų I–ojo semestro fakulteto veiklos planais. Pastaruoju metu Romantinio muzikavimo ansamblio „Romantikai“ dalyviai ir skaitovai kruopščai ruošiasi dėl karantino praeitą rudenį atidėtam viešam renginiui „Palik tik dainą man“, skirtam poeto Pauliaus Širvio 101-osioms gimimo metinėms paminėti, kuris įvyks š. m. spalio mėn. 25 d. Lapkričio mėnesį numatyta edukacinė programa „Tėvyne, tu laisva“ kartu su Garbės klubo nariais bei viešas renginys „Gerumo pamokos su kunigu Ričardu Doveika“.

Fakulteto dekanė, apžvelgusi atliktus ir būsimus veiklos darbus, pristatė naujai išrinktas fakulteto edukacinių grupių seniūnes Reginą Mackevičienę ir Nijolę Šereikienę. Fakulteto naujos tarybos narės – fakulteto seniūnė Regina Vinciūnienė ir skaitovų grupės vadovė Nijolė Gradauskienė žaismingai pasveikintos, įteikiant lietsargius, kad apsisaugotų pačios ir kitus apsaugotų nuo įvairių negandų…

Tarptautinės mokytojų dienos proga plojimais pasveikinti renginyje dalyvavusieji mokytojai.

Atskirai pagerbta ilgametė aktyvi buvusi šokių grupės „Nonna Dance“ ir iki šiol skaitovų grupės dalyvė, buvusi mokytoja Gražina Jarmalytė, gyvenanti Švenčionėliuose, bet visada pareigingai atvykstanti į užsiėmimus Vilniuje. Besidžiaugdama jai padovanota A. Pakėno knyga „Paulius Širvys. Palik tik dainą man“, Gražina tarė daug nuoširdžių išraiškingų žodžių apie atsakingą, pasiaukojantį mokytojų darbą.

MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė šiltai pasveikino Meninio ugdymo fakulteto klausytojus su naujųjų mokslo metų pradžia, supažindino su artimiausiais universiteto uždaviniais, pabrėžė vakcinavimo svarbą, palinkėjo fakultetui sėkmingai įgyvendinti užsibrėžtus meninio ugdymo tikslus, garbingo 70 metų jubiliejaus proga pasveikino skaitovę Ireną Rastenienę.

Ansamblio „Romantikai“ dalyviai, žinodami rektorės meilę dainai, vadovaujami ansamblio vadovės I. J.Bražiūnienės, kartu su akordeonistu A. Pociūnu skyrė jai karantino metu gimusią dainą „Rožės, raudonos rožės“ ir, dėkodami už pasiaukojantį darbą, begalinį rūpestį senjorais ir bemieges naktis, įteikė rektorei ypatingas, amžino gyvybingumo, metų metais savo grožį išsaugančias rožes...

Meninę renginio dalį pradėjo skaitovų grupes dalyvė Laima Peciukonienė, kuri eilėmis pakvietė džiaugtis kiekviena gyvenimo diena. Po to skambėjo ansamblio „Romantikai“ atliekamos dainos – labiausiai pamėgtos „Mylėkime žemę“, „Ten, kur Nemunas banguoja“, „Mes į kryžkeles išėjom“ bei karantino metu išmoktos „Svajonių laivai“, A. Baltakio žodžiais „Lietučiui dulkiant“, kurią jausmingai padainavo dekanė Izabelė ir Antanas, pritariant romantinio muzikavimo dalyviams. Nuotaikingai skambėjo dvi būsimo renginio P. Širvio dainos „Jūreiviška“ ir „ Iš versmės atnešk man tą mėnulį“. Daugelį dainų kartu su atlikėjais dainavo visi renginio dalyviai.

Koncerto pabaigoje, visiems atsistojus, buvo atlikta nauja, jautri, karantino metu išmokta Romo Bernoto daina „Aš čia gimiau“ apie Lietuvos gamtos grožį ir meilę savo gimtinei ir Tėvynei Lietuvai.

Renginio dalyviai skirstėsi geros nuotaikos, viltingai nusiteikę, pilni lūkesčių, kad gal jau bus galima kartu bendrauti, dainuoti, džiaugtis... Gal... Reikia tikėti!

Meninio ugdymo fakulteto informacija

21 10 13 1 MUF Orchidj ied vainikas i grupi senini rank

Orchidėjų žiedų vainikas iš grupių seniūnių rankų.

21 10 13 2 MUF Ypatingos ros MTAU rektorei 1

Ypatingos rožės MČTAU rektorei.

21 10 13 3 MUF Nepakartojama Graina Jarmalyt i venionli

Nepakartojama Gražina Jarmalytė iš Švenčionėlių.

21 10 13 4 MUF Romantiks ir skaitovs

Romantikės ir skaitovės.

Antano Pociūno nuotraukos

 

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis

MALONIAI KVIEČIAME LAPKRIČIO 4 D. 13 VAL. A8 AUD. DALYVAUTI KINO IR TEATRO AKTORĖS VAIVOS MAINELYTĖS KŪRYBINĖJE POPIETĖJE. RENGINĮ ORGANIZUOJA GARBĖS NARIŲ KLUBAS.