Kalendorius

spalio   2021
Pr An Tr K Pn Š Sek
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

spalio   2021
Pr An Tr K Pn Š Sek
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Po metų pertraukos, kai pandemija sutrukdė pasidžiaugti brandaus MČTAU 25-mečio švente, universitetas grįžo prie gražių savo tradicijų ir spalio 1 dieną 27-uosius mokslo metus pradėjo iškilmingu renginiu Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Ši šventė – tai nepamirštamas įrašas MČTAU istorijos puslapiuose – savo apsilankymu universiteto senjorus pagerbė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Spalio 1-oji, Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, visiems Trečiojo amžiaus universitetams įsimintina ir tuo, kad Senjorų forume Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto bei Kultūros ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacija bei šešios senjorus vienijančios nevyriausybinės organizacijos, tarp jų ir Nacionalinė TAU asociacija, pasirašė susitarimą „Dėl bendradarbiavimo formuojant ir įgyvendinant aktyvaus senėjimo ir vyresnio amžiaus asmenų socialinės įtraukties politiką“ (daugiau skaitykite ČIA).

Spalio 1-ąją, Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, į kultūros ir muzikos šventovę – Lietuvos nacionalinę filharmoniją, rinkosi šventiškai nusiteikę, pasipuošę MČTAU klausytojai ir šiemet įstoję nauji nariai. Iškilmingai įnešama MČTAU vėliava, oriai įžengia rektorės mantija ir kepure pasidabinusi universiteto rektorė dr. Zita Žebrauskienė, prorektoriai Gediminas Dalinkevičius ir Aldona Rėksnienė. Pirmą kartą universiteto istorijoje taip iškilmingai suskamba Lietuvos himnas – jį, akompanuojant vargonams, atliko solistė Jomantė Šležaitė-Paukštė.

Renginio vedėja, prorektorė A. Rėksnienė šventės dalyviams papasakojo garbingą Trečiojo amžiaus universiteto istoriją ir pristatė svečius – šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, Lietuvos Respublikos Seimo narę Viliją Aleknaitę-Abramikienę, socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę, Vilniaus merą Remigijų Šimašių, universiteto kapelioną Vytautą Rapalį, kitus svečius ir rėmėjus.

Prezidentas pasveikino universiteto senjorus, pasidžiaugė jų aktyvumu, žingeidumu: „Jūs norit būti pilnakraujai visuomenės nariai, gyventi kokybiškai, būti aktyvūs piliečiai, prisidėti prie Lietuvos kūrimo savo išmintimi“. Prezidentas palinkėjo sėkmės, sveikatos, optimizmo, pažadėjo tęsti tokią politiką, kad pagyvenę žmonės jaustųsi drąsiai, užtikrintai ir galėtų galvoti apie dvasinius dalykus. „Širdies išmintim padabinkime šalį!“ – MČTAU himno žodžiais Prezidentas užbaigė sveikinimo kalbą.

Seimo narė V. Aleknaitė-Abramikienė palinkėjo, kad išsipildytų šio universiteto žmonių svajonės, kurioms įgyvendinti anksčiau pritrūko laiko. „Jūsų žinios – ne vien iš knygų ar interneto, jos patikrintos patirtimi ir širdimi. Išmintis, meilė, atsakomybė – jūs turit tai, jūs esat šios žemės druska“, – kalbėjo Seimo narė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė kalbėjo: „Jūs turit dvasios stiprybės ir noro dirbti, kurti, gražinti Tėvynę. Jūsų karštos širdys ir šaltas protas leidžia priimti geriausius sprendimus. Jūsų rudeninis amžius – tai metas, kai subrandinama tai, kas žydėjo vasarą ir kuo džiaugsimės žiemą“. Ministrė pasidžiaugė ką tik pasirašytu keturių ministerijų, savivaldybių ir šešių nevyriausybinių senjorų organizacijų susitarimu gerinti senjorų gyvenimo kokybę, įtraukti juos į bendruomeninę veiklą, kurti bendražmogiškus santykius.

MČTAU senjorus pasveikino Vilniaus meras R. Šimašius, pakvietė juos aktyviau dalyvauti kuriant modernų, jauną Vilnių. Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės linkėjimus perdavė jos patarėja Aistė Kairienė, linkėjimus nuo europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės perdavė jos patarėjas Rimantas Kairelis. Žurnalistė, prof. Audronė Nugaraitė kalbėjo: „Amžiaus patirtis – didžiulė vertybė. Linkiu kuo daugiau viešinti tai, ką darote, kuo esate turtingi“. Savo kalbą profesorė baigė netradiciniu linkėjimu: „Sveikuokime ir virtualiaudami sėkminguokime!“

Tarptautinės socialinės akademijos direktorė Angelė Bajorienė, aktyviai dalyvavusi kuriant Trečiojo amžiaus universitetą kartu su signataru dr. Medardu Čobotu, kvietė nepamiršti jo priesakų ir darbų. Kreipdamasi į valdžios institucijų atstovus, A. Bajorienė kalbėjo: „Pradėkite įveiklinti Lietuvos senjorus – kiekviena ministerija turi pasitelkti juos į patarėjų grupes. Linkiu, kad šiandien pasirašytas memorandumas nenugultų stalčiuose, kad senjorams nepritrūktų valdžios dėmesio ir kad kada nors sostinėje jie turėtų Senjorų rūmus“.

Savo įspūdžiais apie „studentavimą“ universitete pasidalijo Kultūros fakulteto klausytoja, grupės seniūnė Gražina Mališauskienė ir pirmakursis, buvęs krepšininkas Gracijus Naujikas.

Garbės narių klubą papildė keturi nauji nariai: Kultūros fakulteto klausytojos Nijolė Marija Survilienė, Donė Martinaitytė, Marytė Šriubšienė ir Buities kultūros fakulteto klausytoja Stefanija Stankevičienė.

Tylos minute pagerbti Amžinybėn iškeliavę MČTAU nariai.

Po svečių pasisakymų rektorė Z. Žebrauskienė į sceną pakvietė visų dvylikos fakultetų dekanus, rektorato narius ir pristatė juos bei jų nuveiktus darbus, kiekvienam surasdama šiltą, nuoširdų žodį.

Užbaigdama renginį, rektorė padėkojo šventėje apsilankiusiems garbiems svečiams: „Dėkoju, kad nepaisant užimtumo, atėjote į mūsų šventę. Jūs pakylėjote mūsų savivertę. Mes esame ta tylioji karta, tie žmonės, kurie statė, kūrė, gydė. Mes ir šiandien dar norime būti naudingi. Mums nesvetimas atsakomybės jausmas, teisingas požiūris į mokymą, auklėjimą, tradicijas, mes patys norime mokytis, gilinti žinias, sportuoti, išreikšti save ir tikimės valdžios institucijų palaikymo“.

Šventę vainikavo „Gaudeamus Igitur“, giedamas iš visos širdies.

Po iškilmingosios dalies Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansamblis „Musica Humana“ padovanojo šventės dalyviams nuostabų koncertą.

Sėkmingų mokslo metų, mieli MČTAU klausytojai!

Jadvyga Miniotaitė

21 10 04 filh01

Giedamas Lietuvos himnas.

21 10 04 filh02

Savo apsilankymu universiteto senjorus pagerbė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

21 10 04 filh03

Kalba MČTAU kapelionas Vytautas Rapalis.

21 10 04 filh04

Sveikina Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Mpnika Navickienė.

21 10 04 filh05

Po svečių pasisakymų rektorė Z. Žebrauskienė į sceną pakvietė visų dvylikos fakultetų dekanus, rektorato narius.

Rasos Pakalkienės nuotraukos

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis

MALONIAI KVIEČIAME LAPKRIČIO 4 D. 13 VAL. A8 AUD. DALYVAUTI KINO IR TEATRO AKTORĖS VAIVOS MAINELYTĖS KŪRYBINĖJE POPIETĖJE. RENGINĮ ORGANIZUOJA GARBĖS NARIŲ KLUBAS.