Kalendorius

spalio   2023
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

spalio   2023
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Rugsėjo 25 d. Vilniaus pramogų, kultūros ir sporto rūmuose įvyko trečiasis respublikinis šokių festivalis „Senjorų šokių pynė 2021“. Renginio organizatorių – Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) – sukviesti į rūmus nuo pat ryto rinkosi Trečiojo amžiaus universitetų (TAU) šokių kolektyvai iš visų šalies regionų. Savo šokėjus į tradicinį šokių festivalį atvežė Visagino, Kaišiadorių, Plungės, Druskininkų, Klaipėdos rajono, Ukmergės, Rietavo, Raseinių, Panevėžio m. ir Skuodo TAU, prie jų prisijungė ir trys MČTAU šokių grupės bei renginio svečiai – Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ atstovai. Šiuo gražiu ir prasmingu renginiu, kuriame dalyvavo daugiau nei 200 šokėjų, siekiama atgaivinti senjorų šokių kolektyvų veiklą, suburti juos kūrybinei sceninei veiklai, skatinti bendrauti ir bendradarbiauti.

Senjorų šokių pynė 2021“ – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamo projekto „Trečiojo amžiaus universitetai – aktyvūs pilietinės visuomenės nariai“ viena iš kultūros programos dalių.

Festivalio globėja – socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Renginio rėmėjai – Vilniaus pramogų, kultūros ir sporto rūmai, „Žalia giria“.

Festivalio režisierė – MČTAU Šokių studijos vadovė Valerija Stričkienė.

Renginio vedėja – MČTAU vokalinio ansamblio „Ave Musica“ narė, Užsienio kalbų fakulteto vokiečių kalbos dėstytoja Asta Beniulienė.

Šokant klaidų nebūna – būna tik variacijos!

Šokių festivalį iškilmingu „Vienos valsu“ atidarė renginio organizatorių – MČTAU Šokių studijos – kolektyvo „Nonna Dance“ šokėjos, sulaukusios pilnutėlės salės ovacijų.

Renginio vedėja Asta Beniulienė perskaitė šokių festivalio globėjos, socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės sveikinimą, kuriame ministrė sako, kad „tik dirbdami kartu galime pasiekti geriausių rezultatų, kad vyresnio amžiaus žmonių gyvenimas būtų orus ir aprūpintas, senjorų žodis mūsų visuomenėje būtų girdimas, kad tarp kartų vyrautų supratingumas ir tarpusavio pagalba, kad išmintis ir jaunystė žengtų koja kojon viena kitą papildydamos“.

Šokių festivalio dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto pirmininkas prof. Vytautas Juozapaitis. „Jūsų dėka šiuos rūmus užplūdo šiluma – jūs čia atvežėte savo širdis. Jūs dovanojate save kitiems, rodote pavyzdį kitiems, esate gyvenimo, džiaugsmo, prasmės mokytojai. Menas, šokis yra tai, kas gali mus suvienyti“, – kalbėjo Seimo narys.

Vilniaus mero sveikinimus šokių festivalio dalyviams perdavė meto patarėja Renalda Rutkauskaitė-Preskienienė.

Šokių festivalio įkvėpėja, nenuilstanti organizatorė Nacionalinės TAU asociacijos prezidentė, Medardo Čoboto TAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė, skelbdama „Senjorų šokių pynę 2021“ atidarytą, kalbėjo: „Džiaugiamės, kad jau tradicija tapusius mūsų šokių festivalius globojo ankstesnis premjeras Saulius Skvernelis, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Dėkojame šios dienos renginio globėjai ministrei Monikai Navickienei, bet labiausiai dėkojame Aukščiausiajam, kad leido mums nors trumpam pabėgti nuo karantino ir kartu šiuose rūmuose nupinti jau trečiąją TAU senjorų šokių pynę. Šokim, trypkim, linksmi būkim!“

Renginio vedėja Asta Beniulienė pašmaikštavo: „Šokant klaidų nebūna – būna tik variacijos“! Variacijų šokių pynėje buvo daug. Buvo daug geros nuotaikos, emocijų. Daug šypsenų. Spalvų. Ovacijų. Nuoširdžios bendrystės. Markas Tvenas sakė: „Šokite taip, tarsi į Jus niekas nežiūri“! Šokite sau pagal savo sielos muziką! Legendinė Mata Hari yra pasakiusi: „Šokis – tai poema, o kiekvienas jo judesys – žodis“. Šokio kalba nereikalauja vertimo, ja nuoširdžiausiai išreiškiamos mintys, jausmai, troškimai – geriau, nei kalbant.

O klaidos – jeigu jų ir buvo – tai tik įrodymas, kad labiausiai klysta tie, kurie bijo suktis šokio sūkuryje kartu su krintančiais rudens lapais, širdyje nešdamiesi amžiną pavasarį... Net jei suklupote – paverskite tai šokio dalimi!

Šokėjai nupynė 30-ties šokių pynę

Pirmajame šokių festivalyje (2017 m.) šokėjai atkurtos Lietuvos garbei sušoko beveik 100 šokių. Šiame renginyje tokio rezultato nepasiekta – TAU šokėjai sušoko tik 30 šokių. Žiūrovus džiugino įvairūs – tautiniai, pramoginiai, linijiniai, teatralizuoti, sportiniai, humoristiniai šokiai. Visi kolektyvai žavėjo išradinga scenine apranga, kurią dažniausiai kūrė ir siuvosi patys. Visų kolektyvų vizitinė kortelė – gera nuotaika!

Apie į festivalį atvykusius TAU šokių kolektyvus ir jų sušoktus šokius plačiau skaitykite Nacionalinės TAU asociacijos svetainėje. Ten rasite ir visų šokių kolektyvų nuotraukas.

Šokių festivalyje savo turtingą programą pristatė ir festivalio šeimininkai bei organizatoriai – MČTAU šokių studija. Spalvingais, svajingais, temperamentingais, nuotaikingais šokiais žiūrovų ovacijas pelnė visi trys Šokių studijos kolektyvai – „Nonna Dance“, „Bruknės“ ir „Tad Rytum“ (vadovė – Valerija Stričkienė).

Nonna Dance“ melodingu ir spalvingu „Vienos valsu“ pradėjo „Senjorų šokių pynę 2021“ bei sušoko šokius „Čia čia čia“ ir rumbą.

Kolektyvas susibūrė 2015 metais. Pirmas viešas Šokių grupės pasirodymas įvyko 2016 m. vasario 20 d. respublikiniame pastatyminių šokių kompozicijų konkurse „Šypsenų vaivorykštė – 2016“. Kaip garbės svečio, jauno kolektyvo pirmieji žingsniai buvo įvertinti „Drąsiausio kolektyvo“ nominacija ir prizu – taure. Nuo pirmųjų metų kolektyvas dalyvauja įvairiuose festivaliuose – konkursuose. Ne kartą yra tapę tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatais. Kolektyvas yra šokęs ne tik Lietuvoje, bet ir Maltoje, Suvalkuose, Jūrmaloje, Gardine. Šokėjų siekis – džiaugtis gyvenimu, lavinti kūną ir protą, skleisti gerą nuotaiką, įgyvendinti savo jaunystės svajones ir būti jaunatviškomis.

Šokių grupė „Nonna Dance“, atstovaudama ir populiarindama Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetą, demonstruoja aukštą sceninę kultūrą, eleganciją ir susiklausymą. Žiūrovai visada šiltai priima kolektyvo pasirodymus.

Antroji MČTAU Šokių studijos grupė „Bruknės“ sušoko salsą ir „Lėtą valsą“. „Vakarodamos Nidoje supratome, kad mus vienija linksmas ir kiek ironiškas požiūris į senjorų šokius. Tai mus prikelia rytais ir atveda į repeticijas. Miško uogos bruknės kviečia Jus per gyvenimą eiti salsos žingsniu“, – juokauja jaunatviškos, geros nuotaikos nestokojančios šokėjos.

Tad Rytum“ pradžiugino šokiais „Čia čia čia“ ir „Lėtu valsu“. Trečioji MČTAU Šokių studijos grupė „Tad Rytum“ susibūrė 2019-ųjų spalio 15 d. Grupė net du kartus buvo priversta karantinuotis dėl Covido. Mažiausiai dirbusi su  vadove ir jos juokais pavadinta karantinine grupe, užsispyrusiai dirbo nuotoliniu būdu. Šiandien grupės moterys pirmąkart pasirodė MČTAU scenoje, pasidabinusios pačių sukurtais ir pasisiūtais rūbais, pasikinkiusios drąsą ir humorą.

Angelo globoje

Po šokių fiestos scenoje išsirikiavo visų kolektyvų vadovai, juos atlydėjusių TAU vadovai, atstovai, renginio organizatoriai. Festivalio vėliavnešė dr. Zita Žebrauskienė visiems kolektyvams įteikė po Angelo skulptūrėlę, linkėdama, kad Angelas įkvėptų ir globotų visus šokio aistruolius. Visi kolektyvai apdovanoti padėkos raštais bei socialinės apsaugos ir darbo ministrės atsiųstais šakočiais. „Daug džiaugsmo, meilės, šypsenų atnešė mums visiems ši šventė. Dėkoju visiems dalyviams už šokio meno puoselėjimą, bendrystę ir bendradarbiavimą, o žiūrovams – už nuoširdų palaikymą. Būkite sveiki, kad galėtume dar ne kartą susitikti Senjorų šokių pynėje“, – atsisveikindama kalbėjo Z. Žebrauskienė.

Senjorų šokių pynės“ režisierė, MČTAU šokių studijos vadovė Valerija Stričkienė, apibendrindama šventę, kalbėjo: „Džiaugiuosi, kad „Senjorų šokių pynės 2021“ vizija išsipildė. Puiki scena, pasitempę ir pasipuošę šokėjai. Dėkoju visiems festivalio dalyviams, svečiams, o ypač MČTAU šokių studijos šokėjoms, kurios ne tik puikiai atliko naujas šokių kompozicijas, bet ir padėjo pasiruošti šiam renginiui, sutiko ir globojo festivalio dalyvius ir svečius, tikrino galimybių pasus. Linkiu, kad 2023 metų „Senjorų šokių pynė“ pasipildytų naujais kolektyvais ir šokių kompozicijų įvairove“.

Iki kitų susitikimų!

Jadvyga Miniotaitė

21 09 27 sokiu pyne1

Nacionalinės TAU asociacijos prezidentė, MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė paskelbia festivalio „Senjorų šokių pynė 2021“ atidarymą.

21 09 27 sokiu pyne2

 „Nonna Dance“ melodingu ir spalvingu „Vienos valsu“ pradėjo „Senjorų šokių pynę 2021“ bei sušoko šokius „Čia čia čia“ ir rumbą.

21 09 27 sokiu pyne3

Antroji MČTAU Šokių studijos grupė „Bruknės“ sušoko salsą ir „Lėtą valsą“.

21 09 27 sokiu pyne4

„Tad Rytum“ pradžiugino šokiais „Čia čia čia“ ir „Lėtu valsu“.

21 09 27 sokiu pyne5

„Nonna Dance“ scenoje visada labai išraiškinga.

21 09 27 sokiu pyne6

Festivalio „Senjorų šokių pynė 2021“ kolektyvų vadovai, juos atlydėjusių TAU vadovai, atstovai, renginio organizatoriai.

Rasos Pakalkienės nuotraukos

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis

DĖMESIO! SPALIO 4 D. RENGIAMA 29-ŲJŲ MČTAU MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ: 12 VAL. ŠV. MIŠIOS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS NEKALTOJO PRASIDĖJIMO BAŽNYČIOJE, 17 VAL. IŠKILMINGAS MOKSLO METŲ ATIDARYMAS NACIONALINĖJE FILHARMONIJOJE (ĮĖJIMAS TIK SU BILIETAIS), 19 VAL. KONCERTAS “NEPARAŠYTO DIENORAŠČIO LAPELIAI“, VILNIAUS KVARTETAS IR VESTARDS ŠIMKUS