Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo centras 2021 m. rugsėjo 8 d – 9 d. pakvietė Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetą (MČTAU) į projekto „Sportas – bendrystei, sveikatai, tobulėjimui“ stovyklą. Renginyje dalyvavo 50 TAU sporto entuziastų iš visos Lietuvos, tarp jų ir – MČTAU Sveikos gyvensenos fakulteto Sportinių šokių grupė.

Sveikos gyvensenos fakulteto Sportinių šokių mokymo grupė (dešimt dalyvių), kuriai vadovauja sportinių šokių treneris, Sveikos gyvensenos fakulteto prodekanas Vytautas Vaitkus, dvi dienas dalyvavo rokiškiečių organizuotoje sporto stovykloje. Išvykome į stovyklą norėdami pademonstruoti išmoktus šokius ir kartu pamokyti susirinkusiuosius šių linksmų ir nuotaikingų šokių: Cumbia Samana, Cantry, Skalbėjų šokį, Samba, Čia Čia Čia, Rumba, Džaivas, Lėtas valsas, Tango, Vienos valsas, Kvikstepas.

Atvykę į nuostabią kaimo turizmo sodybos „Brazylija“ Rokiškio rajone oazę, apsigyvenę atskiruose nameliuose, įsijungėme į puikią Rokiškio (30 žmonių) bei Radviliškio (10 senjorų) TAU kolektyvų bendrystę. Mūsų laukė šilta, nuoširdi Rositos globa. Viešnagės užimtumo programa buvo įdomi, linksma ir mums įveikiama.

Tuojau pat po sočių ir gardžių pietų buvome pakviesti į Gongų terapijos centrą. Lektoriai Asta ir Ligitas Keraičiai (menininkai tapytojai), šią veiklą tobulinantys jau dešimt metų, užbūrė mus įvairiausių instrumentų išgaunamais gongų garsais.

Klausydami gongų garsų, nurimę pasinėrėme į sielos gelmių apmąstymus, atsipalaidavome, tarsi susijungėme su atrastais naujais virpesių deriniais, atsigavome ir pailsėjome. Gongų garsų skleidžiamos aukšto dažnio vibracijos masažuoja fizinį ir dvasinį kūną, užpildo ir įkrauna visas žmogaus kūno sistemas nauja teigiama energija. Prasideda natūralus organų rezonansas ir harmonija.

Vėliau susitikome su Juoko jogos neuroedukatore Kristina Lauciene. Buvome girdėję apie juoko terapijos poveikį, bet, susipažinę detaliai ir išmokę juoktis iš nieko, likome sužavėti. Niekam nebuvo tekę tiek juoktis, kvatotis. Juokas atveria sielą, skatina kurti šiltesnius ir glaudesnius ryšius su artimaisiais ir draugais. Sužinojome, kad juoko joga – tai juokas be priežasties. Unikali metodika jungia juoko ir jogos kvėpavimo pratimus. Tai moksliškai įrodytas faktas, kad žmogaus organizmas negali atskirti dirbtinio ir natūralaus juoko, o nauda sveikatai gaunama ta pati – sukuriama „laimės chemija“. Juoko jogos sesijos metu juoktis gali kiekvienas. Iš esmės, mes galime juoktis be jokios priežasties ir tai yra nuostabu. Juokas aprūpina kūną ir smegenis didesniu deguonies kiekiu, o tai leidžia jaustis energingesniam, produktyvesniam bei pozityvesniam.

Juokas stiprina imuninę sistemą ir mažina streso lygį. Juokas yra puiki žmonių jungtis, sukurianti rūpesčiu bei pasidalinimu grįstus santykius.

Juoko jogos trenerė įkvėpė mane Sveikos gyvensenos forume supažindinti su juoko terapija ir MČTAU klausytojus.

Taip pat žaidėme smiginį, suomių Miolkę, bet kai trenerė Liudmila Pernavienė pakvietė šokti, abejojančių neliko. Liudmila pamokė mus Jerusalemos žingsnių.

Po vakarienės diskutavome su Rokiškio visuomenės sveikatos biuro specialiste Valentina Mickiene. Ji papasakojo, kokią įtaką žmogaus gyvensenai turi energijos poveikis.

Vakare mus pakvietė išbandyti garinės pirties malonumų, pasivaikščiojome ežero pakrantėmis bei susėdę tiesiog pievoje šnekučiavomės. Mūsų, trečiojo amžiaus universiteto atstovų iš visos Lietuvos, susirinko beveik 50! Tad bendra kalba liejosi nesustodama. Ir kaip nepašnekėti, nepasidalyti mintimis apie laukiančius seminarus, treniruotes, paskaitas mums rūpimomis temomis. Įsidėmėjome kai kuriuos įdomesnius kolegų renginius, bandysime tai sukurti ir mūsų universitete.

Anksti ryte grožėjomės kylančio rūko vaizdais, lygiu kaip stiklas ežero paviršiumi. Tačiau mus vėl pakvietė mankštintis Liudmila Pernavienė, kuri supažindino su tibetiečių rytinio pabudimo pratimais, „Eden“ metodu energetikai išsaugoti ir atstatyti.

Valentina Mickienė priminė šiaurietiško ėjimo su lazdomis pagrindinius reikalavimus. Atsipalaidavę klaidžiojome ežero pakrantėmis bei fotografavome vieni kitus kanapių lauke.

Visi naujausi psichologiniai ir fiziologiniai tyrimai patvirtina, kad kūnas ir siela yra visuma bei veikia vienas kitą. Jei esame prastos fizinės būklės, mus dažniau aplanko liūdnos, pesimistinės mintys, atsiranda įtampa asmeniniuose santykiuose. Jei mūsų kūnas yra sveikas, smegenys gauna pakankamai deguonies, esame kūrybiški ir energingi, kasdienius darbus atliekame greitai ir su malonumu.

Prieš pietus vėl prisiminėme naujai išmoktų šokių žingsnius bei su malonumu šokome savo atsivežtus šokius. Vėl buvome žvalūs, nes atsipalaidavo mūsų mankštinami raumenys, sausgyslės, raiščiai bei buvo gerinamas sąnarių paslankumas. Ritmiškai judant pagal muziką intensyviai gaminosi serotoninas ir kiti geros nuotaikos hormonai.

Paragavę skanių rokiškiečių cepelinų nuoširdžiai dėkojome vieni kitiems už puikiai praleistą laiką ir atsisveikinome iki kitų susitikimų!

Viktorija Montvilienė, MČTAU Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė

MČTAU Sveikos gyvensenos fakulteto nuotraukos