Kalendorius

rugsėjo   2021
Pr An Tr K Pn Š Sek
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

rugsėjo   2021
Pr An Tr K Pn Š Sek
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Sveikos gyvensenos fakultete

Sveikos gyvensenos fakultetas vienas pirmųjų pradėjo naujus mokslo metus – rugsėjo 1-ąją senjorai pasitiko mankštindamiesi kartu su sporto trenere. Fizinio aktyvumo grupių užsiėmimai jau vyksta kasdien – nuo pirmadienio iki penktadienio. Galima rinktis sportinius šokius, sveikatingumo mankštą, jogos užsiėmimus, šiaurietišką ėjimą lazdomis.

Rugsėjo 6 d. rytą MČTAU būstinės kieme sutikome sportinių šokių trenerio, Sveikos gyvensenos fakulteto prodekano Vytauto Vaitkaus vadovaujamus sportinių šokių entuziastus.

Kiek metų universitete jau veikia sportinių šokių grupė?

Grupė veikia nuo mano veiklos pradžios Sveikos gyvensenos fakultete. Šių metų spalio mėnesį sukaks jau treji metai.

Iš kur atsinešėte sportinių šokių idėją? Kaip sugalvojote ją pritaikyti senjorams?

Jau 32-ejus metus esu Vilniaus miesto senjorų sportinių šokių klubo „Atgaiva“ prezidentas (veiklos organizatorius ir šokėjas). Klube šokių mokytojais dirba garsūs sportinių šokių treneriai. Pastaraisiais metais šokėjus treniruoja Dalia ir Vidas Kamaičiai. Sukaupta patirtimi ir žiniomis mielai dalinuosi su MČTAU nariais, mėgstančiais mankštintis šokio žingsneliu.

Ar šiuose užsiėmimuose senjorai daugiau sportuoja, ar daugiau šoka? Ar visi gali dalyvauti tokiuose užsiėmimuose, ar tam reikia fizinio pasirengimo, pagaliau, muzikinės klausos?

Taip. Mano užsiėmimų senjorai sportuoja šokių muzikos ritmu. Šokiams amžiaus ribos nėra. Nereikia ir fizinio pasirengimo. Reikia tik NORO. Būtų puiku, jei visi turėtų muzikinę klausą ir jaustų ritmą. Bet jie puikiai moka kopijuoti šokių mokytojo judesius.

Kokią naudą sveikatai teikia tokie užsiėmimai?

Šokis – visapusiška nauda kūnui, dvasiai ir protui. Fizinė šokių nauda: gerina širdies ir kraujagyslių veiklą, pagerina pusiausvyrą ir jėgą. Psichinė šokių nauda: didina pažintinę veiklą, stiprina gebėjimą mąstyti senstant. Emocinė šokių nauda: sumažina stresą, mažina nerimo ir depresijos simptomus ir padidina savivertę, skambant gerai šokių muzikai ir pradėjus šokti smegenys pradeda gaminti laimės hormonus – endorfinus. Po treniruotės jaučiamės pakylėti, orūs ir pasaulis nusidažo ryškesnėmis spalvomis.

Kiek praėjusiais mokslo metais turėjote sportinių šokių mėgėjų ? Ar aktyviai jie registruojasi šiais mokslo metais? Tik moterys? Net ir žiemą, per karantiną, kai visi užsidarė namuose, eidami į Rektoratą MČTAU būstinės kieme sutikdavome šokančiųjų grupelę. Kas buvo tie entuziastai, kurie neišsigando nei šalčio, nei privalomo kaukių dėvėjimo?

Iki karantino didžiojoje sporto salėje sportinių šokių pagrindų užsiėmimuose vidutiniškai dalyvaudavo 80 MČTAU studentų. Karantimo metu užsiėmimai nebuvo nutraukti. Laikantis saugos sveikatai reikalavimų jie vyko lauke tarp statinių ir pastolių (Studentų g. 39) ir sningant, ir lyjant. Tuo metu užsiėmimus lankė 8 asmenys, dauguma Kultūros fakulteto studentų (Dalė Jasinskienė, Dalia Aučinienė, Violeta ir Vitalius Skaržinskai, Gražina Bedalienė ir kiti). Šiais metais dvi klausytojos paskambino ir pareiškė, kad į MČTAU įstojo dėl sportinių šokių užsiėmimų. Šiuo metu užsiėmimus lanko 20 asmenų, iš kurių tik du vyrai.

Pasaulinės sveikatos dienos renginiuose jau ne kartą matėme jūsų vadovaujamos sportinių šokių grupės pasirodymą – šią vasarą aktyviausios šokėjos net įvežė į Vingio parką MČTAU vėliavą. Gal jau ketinate pasirodyti ne tik TAU renginiuose, bet ir platesnei visuomenei?

Be abejo, mes visada talkinsime MČTAU Sveikos gyvensenos fakulteto renginiams, ir ne tik šio fakulteto. Statome dar vieną linijinį energingą Lotynų Amerikos šokį, kurį planuojame pademonstruoti dar šias metais. Jeigu platesnės visuomenės renginių oranizatoriai pakviestų mūsų grupę dalyvauti – neatsisakytume.

Kokių turite naujų sumanymų, norų, planų? Ko palinkėtumėte savo šokėjoms?

Mano didžiausias noras – tobulinti sportinių šokių pagrindų užsiėmimų grupės šokėjus ir grįžti į  sporto salę. Savo šokėjoms ir šokėjams linkiu rasti galimybę kuo dažniau gaminti laimės hormonus, būti sveikiems ir gerinti socialinio gyvenimo kokybę,

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Jadvyga Miniotaitė 

21 09 07 vytauto sokiu grupe red

Jadvygos Miniotaitės nuotraukos

 

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis

NAUJI KLAUSYTOJAI PRIIMAMI NUO RUGSĖJO 1 D. IKI 30 D. DARBO DIENOMIS NUO 11 IKI 15 VAL. MČTAU BŪSTINĖJE (STUDENTŲ G. 39) L3 AUDITORIJOJE. GALIMYBIŲ PASAS BŪTINAS! DAUGIAU SKAITYKITE – INFORMACIJOJE NAUJAM KLAUSYTOJUI