Kalendorius

kovo   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

kovo   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Žmonės ir darbai

MČTAU Politikos, teisės ir ekonomikos (toliau – Politikos) fakultetui pradėjo vadovauti dr. Vitalius Skaržinskas. „Senjorai pagal galimybes turi prisidėti prie visuomeninių problemų sprendimo ir visuomenės švietimo“, – įsitikinęs naujas fakulteto vadovas.

Kokios buvo pirmos mintys, kai jums pasiūlė būti Politikos fakulteto dekanu?

Pirmą kartą tuometė dekanė dr. Jurgita Rotomskienė jau prieš kurį laiką užsiminė, kad ji nelabai nori, o ir trūksta laiko būti dekane. Kartu, iš pradžių nelabai užtikrintai, ji paklausė, gal aš norėčiau būti fakulteto vadovu. Taigi turėjau laiko pagalvoti, ar tai atitiks mano „senjoro laimingo senėjimo koncepciją“. Nusprendžiau, kad sutiksiu būti dekanu, nes, mano supratimu, senjorai pagal galimybes turi prisidėti prie visuomeninių problemų sprendimo ir visuomenės švietimo. Taip sau nusistačiau sąlygą sutikti būti dekanu tik jeigu tuometinėje fakulteto taryboje nebus tam prieštaraujančių. Prieštaraujančių fakulteto taryboje (ir rektorate) nebuvo.

Kiek jums svarbi komanda, su kuria dirbsite, tai yra fakulteto taryba, kurioje taip pat yra pokyčių?

Esu šalininkas kolektyvinio darbo ir glaudaus bendradarbiavimo tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Taigi turėti aktyvią fakulteto tarybą man labai svarbu. Suformuoti tokią tarybą reikėjo šiek tiek pasistengti, bet manau, dabar tokią turime. Tikiuosi, kad periodiškai surengiant „proto lietaus“ posėdžius, surasime įdomių ir nestandartinių veiklos formų.

Kokių bus pokyčių paties Politikos fakulteto veikloje?

Bendra kryptis nesikeičia: fakultetas jungs žmones, kurie domisi politika – tiek Lietuvos, tiek ES ir tarptautine, ekonomika ir teise, tačiau stengsimės įvairinti fakulteto veiklos formas. Be tradicinių paskaitų ir diskusijų rengsime dvišalius ir daugiašalius susitikimus bei vakarus su kitų fakultetų klausytojais, pasistengsime rengti vizitus į valdžios įstaigas ir, žinoma, plauksime baidarėmis, žaisime petankę, boulingą ir taip toliau (šypsosi). Dar įdomesnių idėjų tikiuosi išgirsti dekanų ir prodekanų sueigoje, kurią tikiuosi įsteigti kuo greičiau, jeigu bus palaikymas iš kitų fakultetų.

Kokie svarbiausi fakulteto veiklos tikslai artimuoju ir tolimuoju laikotarpiu?

Fakulteto renginiai atspindės dabartines Lietuvos, ES, NATO ir pasaulio aktualijas. Tai nelegali migracija, Lietuvos visuomenės susiskaldymas (šeimų maršas), ES finansinės investicijos Lietuvoje, Covid-19 pandemijos valdymas Lietuvoje bei pasaulyje, ES teisės viršenybės problemos Lenkijoje, Vengrijoje (ir Lietuvoje), NATO ir JAV vidaus sąveika, Afganistanas, Baltarusija ir taip toliau.

Kokie renginiai numatomi prasidedant šiems mokslo metams?

Tikiuosi, dar prieš oficialiai pradedant mokslo metus, suorganizuoti ekskursiją į Seimą ir susitikti su kuriuo nors Seimo nariu aptarti pastarųjų aktualijų. Jeigu orai leis, plauksime Nerimi baidarėmis. Taryba, žinoma, rinksis aptarti planų.

Kiekvienais metais į MČTAU ateina nauja banga klausytojų. Kokių naujokų tikitės Politikos fakultete?

Nežinau ko tikėtis, bet tikiuosi, kad nauji nariai bus aktyvūs, pozityviai nusiteikę Lietuvos ir ES vykdomos politikos atžvilgiu. Esu euroentuziastas ir siauro nacionalistinio požiūrio priešininkas. Viliuosi, kad nebus daug euroskeptikų, antivakserių ir „šeimos maršo“ šalininkų.

Ko linkite aktyviems, pastoviems fakulteto klausytojams?

Svarbiausia – netylėti renginių metu, sakyti savo nuomonę, diskutuoti, kritikuoti (jeigu yra už ką) fakulteto ir MČTAU vadovybę ir siūlyti naujas idėjas.

Kada ir kokie keliai patį atvedė į MČTAU?

Į MČTAU atėjau 2015-aisiais, maždaug metai po išėjimo į pensiją. Šiek tiek atsigavęs nuo gana niūrių minčių po staigaus darbo metimo ir gana grėsmingų sveikatos sutrikimo signalų, pradėjau dairytis (internete), kuo čia užsiimti – be pokalbių su šuniuku, kurį įsigijau pirmiems atviriems pokalbiams (šypsosi). Išsirinkau MČTAU, Europinį judėjimą (European Movement) ir Alumnų draugiją VU Chemijos fakultete. Aktyviausias dabar esu MČTAU veikloje.

Jūsų žmona Violeta yra Kultūros fakulteto dekanė, jūs tapote Politikos fakulteto vadovu. Kaip sekasi šeimai, kurioje abu sutuoktiniai – vadovai?

Abu dabar gan dažnai padiskutuojame, ko reikia MČTAU klausytojams, kuo skiriasi Politikos ir Kultūros fakultetų klausytojai. Daugeliu gyvenimo klausimų mūsų nuomonės yra skirtingos, todėl dažnai gerokai susiginčijame. Laimei, abu sutariame, kad svarbiausia šeimoje pagarba kitam: partnerio įsitikinimams, skoniui, pomėgiams ir taip toliau, nors jie būtų tau ir nelabai suprantami.

Kokių pomėgių turi jūsų šeima?

Pomėgių mes turime įvairių: nuo vaikščiojimų po parduotuves (šypsosi) iki plaukiojimo burlente ir šokių, bet sieja bendras pomėgis geriems spektakliams, kino filmams, važinėjimui dviračiais ir, retkarčiais, geroms kelionėms.

Kalbino Rasa Pakalkienė

Prie publikacijos - asmeninio albumo nuotrauka

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis

DĖMESIO! NEMOKAMOS MANKŠTOS SENJORAMS VILNIAUS KULTŪROS, PRAMOGŲ IR SPORTO RŪMUOSE (ŽIRMŪNŲ G. 1E) PIRMADIENIAIS IR TREČIADIENIAIS NUO 10 VAL. IR NBA AKADEMIJOJE (ŽEMYNOS G. 14) ANTRADIENIAIS NUO 8 VAL. 45 MIN. IR KETVIRTADIENIAIS NUO 8 VAL. 55 MIN.