Kalendorius

birželio   2021
Pr An Tr K Pn Š Sek
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

birželio   2021
Pr An Tr K Pn Š Sek
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

MČTAU projektai

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU) kartu su projekto partneriais iš Suomijos, Švedijos ir Norvegijos įgyvendina „Nordplus Adult“ programos projektą „Kaip senjorai tobulina skaitmeninius gebėjimus Šiaurės ir Baltijos šalyse“. Vienas iš projekto renginių – nuotolinis seminaras, skirtas Lietuvai, vykęs birželio pradžioje. Projekto partneriai iš Šiaurės Europos šalių turėjo galimybę išsamiai sužinoti apie Lietuvą, senjorų gyvenimą, MČTAU veiklą. 

Nuotolinio seminaro, skirto mūsų šaliai, pradžioje buvo parodyti du vaizdo klipai – apie Lietuvą ir Vilnių, tuo metu apie mūsų šalį ir sostinę pasakojo MČTAU Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto dekanė dr. Jurgita Rotomskienė. Dekanė sakė, kad tai gera proga susipažinti su Lietuva tiems seminaro dalyviams iš užsienio, kurie nebuvo mūsų krašte, ir prisiminti tiems, kurie jau lankėsi. 

Kai vaizdo medžiaga buvo parodyta, seminaro dalyviai iš Šiaurės Europos šalių pakomentavo. Projekto vadovas Ville Hirvikoski teigė: „Dar nesu lankęsis Lietuvoje, todėl laukiu mūsų  susitikimo ten pradedant naują projektą! Malonu iš anksto patirti keletą įspūdžių“. Ebba Ossiannilsson pritarė: „Vilnius yra toks nuostabus miestas“! Tuomo Kuivalainen komentavo: „Tai visai nepadeda, kai pusantrų metų negali keliauti į užsienį, atrodo toks mielas miestas”!

MČTAU prorektorė Aldona Rėksnienė išsamiai pristatė mūsų universiteto istoriją ir dabartinę veiklą. Pasakojo, kad MČTAU įkurtas 1995 metais, švęsdamas 25-tus metus turėjo daugiau kaip 2500 klausytojų ir 12 fakultetų. A. Rėksnienė sakė, kad MČTAU veikia pagal britišką modelį, jog universitetas yra nevyriausybinė, neformalaus suaugusiųjų švietimo institucija.  Akcentavo, kad tai yra puiki vieta kiekvienam senjorui socializuotis, mokytis, keliauti. Tarp universiteto veiklų minėjo Patirties laboratoriją ir rekomendacijas dėl Europos Komisijos  Žaliosios knygos,  skirtos senėjimui. Pristatė MČTAU ateities planus. Sakė, kad Lietuvoje – beveik šešios dešimtys Trečiojo amžiaus universitetų. MČTAU prorektorė pristatymą baigė Benjamino Franklino žodžiais: „Pasakyk man, ir aš pamiršiu. Mokyk mane, ir aš prisiminsiu. Įtrauk mane, ir aš mokysiuosi“.

Po to kalbėjo MČTAU projektų koordinatorė dr. Loreta Štelbienė. Ji pateikė išsamią apžvalgą apie suaugusiųjų švietimą Lietuvoje, apie švietimą visą gyvenimą ir mokymąsi visą gyvenimą, šių dalykų teisinį reglamentavimą Lietuvoje, pateikė statistikos duomenis apie vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninio raštingumo įgūdžius mūsų šalyje ir ES, vardijo MČTAU veiklos sritis, kalbėjo kitomis aktualiomis temomis. L. Štelbienė taip pat atkreipė dėmesį, kad MČTAU parengė rekomendacijas dėl Žaliosios knygos, skirtos senėjimui, ir jas nusiuntė Europos Komisijai.

Loreta Križinauskienė, asociacijos „Langas į ateitį“ vadovė pristatė asociacijos veiklą, pasakojo apie projektą „Prisijungusi Lietuva“. Šio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis. Prie šio tinklo jungiasi 1200 šalies bibliotekininkų, kurie konsultuoja gyventojus atnaujintuose viešuosiuose interneto prieigos taškuose. MČTAU projektų vadovė Laima Tuleikienė pridūrė, kad šiame projekte aktyviai dalyvavo ir MČTAU klausytojai. Kauno TAU rektorė dr. Nijolė Večkienė irgi teigė, kad šis projektas padėjo ir šio universiteto klausytojams. „Mūsų kartai buvo pravertas langas, – sakė ji. – Per pandemiją tai padėjo mūsų klausytojams išlikti aktyviems“.

Dovilė Dilienė, Kūrybinių technologijų akademijos bit&Byte vadovė, pristatė projektą  „Technologinė kūryba Trečiojo amžiaus universitete“. Ji kalbėjo apie tai, kokią didelę įtaką turi žmogaus smalsumas – nuo vaikystės iki senatvės.

MČTAU Kultūros fakulteto dekanė Violeta Skaržinskienė pristatė šio fakulteto veiklą. „Karantinas pakeitė mūsų kasdienį gyvenimą. Nebebuvo teatro spektaklių, koncertų, parodų“, – priminė ji. Dekanė teigė, kad nuotolinis bendravimas buvo galimybė išlikti aktyviems. Vis dėlto, prieš tai reikėjo pasimokyti virtualaus bendravimo pagrindų arba patobulinti jau turimus   įgūdžius. Klausytojai išmoko naudotis nuotolinio bendravimo platformomis „Google Meet“ ir „Zoom“, buvo sukurta fakulteto grupė socialiniame tinkle „Facebook“, kai kurie klausytojai buvo apmokyti naudotis šia paskyra. Mokoma buvo nedidelėmis grupėmis. Tada buvo rengiamos nuotolinės paskaitos, pritraukusios daug klausytojų – apie architektūrą, muziką, muzikinius instrumentus.

Nuotolinis renginys baigėsi diskusija ir proto mūšio žaidimu apie Lietuvą bei mūsų šalies sąsajas su Šiaurės Europos šalimis.

***

„Nordplus Adult“ programos projekto „Kaip senjorai tobulina skaitmeninius gebėjimus Šiaurės ir Baltijos šalyse“, kuriame dalyvauja MČTAU ir partneriai Summer University of Jyväskylä (Suomija), Swedish Association for Distance Education (Švedija) ir Seniornett (Norvegija) tikslas – stiprinti ir plėtoti Šiaurės šalių bei Baltijos regiono bendradarbiavimą, skatinti senjorus mokytis visą gyvenimą bei dalytis idėjomis apie skaitmeninių įgūdžių mokymus skirtingose šalyse. Kiekvienas projekto partneris organizuoja susitikimą, kurio metu pristato kitoms dalyvaujančioms šalims savo mokymo sistemas ir metodus senjorų skaitmeninių įgūdžių tobulinimo srityje.

MČTAU informacija

 21 06 07 ap nord2

21 06 07 ap nord3

Nuotolinio seminaro stopkadrai

 

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis