Kalendorius

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

Šių metų balandžio 29 d. įvykusiame naujai įregistruotos Nacionalinės TAU Asociacijos narių visuotiniame susirinkime išrinkta Asociacijos Taryba, Asociacijos vadovas ir pavaduotojai, vykdantysis direktorius. Asociacijos Prezidente išrinkta dr. Zita Žebrauskienė, nuo 2015 metų buvusi TAU asociacijos Tarybos pirmininke.

Norą dalyvauti Asociacijos veikloje pareiškė 45 Trečiojo amžiaus universitetai.

Asociacijos visuotinio narių susirinkimo dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė, kuruojanti mokymąsi visą gyvenimą, LR Seimo opozicijos lyderis, buvęs premjeras Saulius Skvernelis, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. Visi kalbėjusieji išreiškė pritarimą mokymosi visą gyvenimą idėjai ir pažadėjo savo paramą TAU projektams bei iniciatyvoms.

Asociacijos vykdantysis direktorius Gediminas Dalinkevičius padėkojo visuotinio susirinkimo dalyviams už jų geranorišką sutikimą pravesti susirinkimą šiuolaikinių technologijų pagalba force majeure aplinkybėmis. „Ateidami į TAU judėjimą, atsinešėme savo gebėjimus, laiką ir veiklą, ir esame ne tik malonių iš valdžioje esančių prašytojai, bet ir kūrėjai. TAU judėjimas pergyveno jau ne vieną valdžią, tačiau rimtai suvokto santykio tarp šio visuomeninio reiškinio ir valstybės neturime. Ko mes siekiame? Atsakymas labai aiškus – atskiro įstatymo ir tvarios valstybės pagalbos. Įstatymas turėtų apibrėžti Trečiojo amžiaus universitetų statusą, įteisinti veiklos turinį ir garantuoti Vyriausybės paramą“, – kalbėjo G. Dalinkevičius.

Vykdantysis direktorius pabrėžė savarankiškų TAU bendradarbiavimo svarbą, remiantis principu „vienas universitetas – vienas balsas“, nepriklausomai nuo klausytojų skaičiaus. Kiekvienas Trečiojo amžiaus universitetas turi žinoti, kad yra svarbus, teikti Asociacijai savo rūpesčius ir dalintis savo lūkesčiais.

Asociacijos visuotinis susirinkimas vienbalsiai patvirtino tokios sudėties Tarybą (dvejiems metams):

  • Dr. Zita Žebrauskienė, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė
  • Prof. Nijolė Petronėlė Večkienė, Kauno trečiojo amžiaus universiteto rektorė
  • Birutė Petraitienė, Klaipėdos trečiojo amžiaus direktorė
  • Zita Kazlauskienė, Panevėžio TAU rektorė
  • Vaclovas Vingras, Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto prorektorius
  • Margarita Liukaitienė, Šakių trečiojo amžiaus universiteto rektorė
  • Asta Sieliūnienė, Visagino trečiojo amžiaus universiteto direktorė
  • Danutė Morkūnienė, Pasvalio TAU direktorė
  • Rimana Vapsvienė, Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto rektorė.

Asociacijos visuotinis narių susirinkimas Asociacijos Prezidente vienbalsiai išrinko dr. Zitą Žebrauskienę, įvertinant jos sukauptą vadovavimo patirtį, socialinį kapitalą, žmogiškąsias savybes.

Išrinktosios Prezidentės teikimu patvirtinti du Asociacijos Prezidento pavaduotojai: prof. Nijolė Petronėlė Večkienė, Kauno TAU rektorė ir Danutė Morkūnienė, Pasvalio TAU direktorė. Prezidentės teikimu Asociacijos vykdančiuoju direktoriumi patvirtintas Gediminas Dalinkevičius, kuris jau atliko reikšmingą darbą, rengiant Asociacijos įstatus, įregistruojant Asociaciją ir parengiant Asociacijos veiklos gaires.

Naujai išrinktoji Asociacijos Prezidentė Z. Žebrauskienė padėkojo TAU vadovams už pasitikėjimą ir įgaliojimus plėtoti šalies TAU veiklą. „Mūsų veikla yra pastebėta – jau esam įrašyti LR Vyriausybės programoje ir priemonių plane, nuo kitų metų galime tikėtis senjoro krepšelio, kuris bus skirtas mokymosi visą gyvenimą reikmėms. Kiekvienas Trečiojo amžiaus universitetas yra svarbus, ir visi kartu, 14 tūkstančių bendruomenės vardu, kaip svarbus judėjimas sieksime bendro tikslo – būti pastebėti, įvertinti ir siekti nuoseklaus, pastovaus finansavimo, kuris užtikrintų vienodą universitetinį lygį visuose šalies TAU“, – kalbėjo išrinktoji Asociacijos Prezidentė Z. Žebrauskienė.

Čia skaitykite plačiau

MČTAU informacija

21 05 02 ap rektore 20201005 135959 rogalskienes

Vidos Rogalskienės nuotrauka

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis