Trečiojo amžiaus universitetų bendruomenė kovo mėn. pabaigoje atviru laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dėl Mokymosi visą gyvenimą nuostatų įtraukimo į Nacionalinį susitarimą dėl švietimo ir išsakė lūkestį, kad šiame Susitarime atsispindės ir Trečiojo amžiaus universitetų nuomonė bei patirtis, įgyvendinant Mokymosi visą gyvenimą praktiką.

„Trečiojo amžiaus universitetai kelia klausimą, kaip užtikrinti, kad senjorai būtų socialiai ir aktyviai įtraukti į visuomeninį gyvenimą ir galėtų ne tik visapusiškai naudotis visomis savo pilietinėmis teisėmis, bet ir aktyviau prisidėti prie valstybės gyvenimo. Padėti išspręsti senstančios visuomenės problemas gali Mokymasis visą gyvenimą, kurio rodiklis Lietuvoje yra ženkliai žemesnis, negu kitose ES šalyse“, – rašoma TAU bendruomenės kreipimesi. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), atsakydama į TAU kreipimąsi–atvirą laišką, savo 2021 m. balandžio 27 d. rašte Nr. SR-1711, pasirašytame viceministrės Agnės Kudarauskienės, rašo:  „Ministerija pritaria Jūsų kreipimesi išsakytoms mintims, kad senjorai būtų socialiai ir aktyviai įtraukti į visuomeninį gyvenimą, kad jiems turėtų būti sudarytos galimybės mokytis visą gyvenimą, siekiant tobulinti bendrąsias ir specialiąsias kompetencijas. Tikimės, kad susitarimas atlieps visų lūkesčius, įskaitant ir senjorų“.

ŠMSM atsakymas

MČTAU informacija

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka