Rekomenduojame

Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų asociacijos (48 universitetai su 14 tūkst. klausytojų) vadovė, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė Zita Žebrauskienė su pasididžiavimu pasakojo, kad ši organizacija vienija aktyvius, optimizmu trykštančius senjorus, nesibaiminančius jokių iššūkių ir naujovių, rašoma naijienų portale alfa.lt.

„Mes nedejuojame, ir man sunku klausytis, kai tai daro kiti. Mes galime patys prezidentui padėti, užuot vien verkšlenę“, – sakė Z. Žebrauskienė. Ji apgailestavo, kad organizacijos atstovai nebuvo pakviesti į susitikimą su prezidentu, ir ketina dėl to pareikšti prezidentūrai protestą. „Esame labai įsižeidę, kad likome už borto, ir teiksime prezidentui notą“, – juokdamasi pareiškė Z. Žebrauskienė.

Nepaisydami karantino ir kitų ribojimų, trečiojo amžiaus universitetai nelėtina veiklos tempo. Asociacijos nariai aptarė planą, kaip skatinti valstybės institucijas remti aktyvius senjorus, nes kol kas dauguma valdžios ketinimų esą tik „popieriniai“.

Tuo pat metu trečiojo amžiaus universitetai deda maksimalias pastangas į skaitmeninį klausytojų švietimą, kad karantinas nesutrukdytų užsiėmimams. Naudojamos įvairios nuotolinio bendravimo platformos: „Zoom“, „Google Meet“ ir „Microsoft teams“, tai įgalina tęsti aktyvią veiklą, kuri sujungia įvairios tematikos paskaitas, mankštas, jogos užsiėmimus ir net linijinius šokius. Kartą per savaitę skaitomos paskaitos apie COVID-19, vakcinaciją ir kitas senjorus dažnai kamuojančias ligas. Jose nuolat dalyvauja autoritetingi medikai.

Pasak Z. Žebrauskienės, šių paskaitų poveikis senjorams akivaizdus – dauguma vakcinos nebijo ir nori skiepytis. Deja, skiepijimo mechanizmas valstybėje neleido universitetui organizuotai įvykdyti klausytojų skiepijimą.

Nors trečiojo amžiaus universitetų klausytojai yra gana raštingi technologiniu požiūriu, jų didžiausias troškimas toks pat – kuo greičiau ištrūkti iš izoliacijos ir vėl bendrauti gyvai.

M. Čoboto universitetas dėjo dideles pastangas į tai – apsirūpino visomis įmanomomis apsisaugojimo priemonėmis, pritaikė patalpas gyviems užsiėmimams, tačiau atnaujinti atvirų užsiėmimų vis dar negalima. „Esame numatę daug sveikatingumo renginių ir labai tikimės, kad nuo gegužės jie jau bus leidžiami. Bet kuriuo atveju mūsų žmonės vis tiek nusiteikę optimistiškai ir nepraranda linksmos nuotaikos. Mes norime būti naudingi“, – sakė Z. Žebrauskienė.

Plačiau skaityti čia