Projekto „Technologinė kūryba Trečiojo amžiaus universitete“ pamokos, trukusios dvi savaites, jau baigėsi. Projekto partneriai – VšĮ Kūrybinių technologijų akademijos bit&Byte jaunieji mentoriai pravedė MČTAU senjorams 10 užsiėmimų ZOOM platformoje. Projekte dalyvauja daugiau nei 50 MČTAU ir Kauno TAU senjorų. Ko mokėsi ir ko išmoko projekto dalyviai, kaip jie vertina šį kūrybinį projektą, kur ir kaip ketina panaudoti įgytas žinias?

Nauji kūrybos įrankai

Įprastą kontaktinį bendravimą auditorijose karantino metu vis dažniau keičia mokymasis virtualioje erdvėje. MČTAU klausytojams teko išmokti daug naujų dalykų, o patys drąsiausi pasiryžo žengti technologinių atradimų keliu.

Projekto „Technologinė kūryba TAU“ dalyviai buvo supažindinti su nemokamomis programomis 2D ir 3D grafikai kurti, virtualia realybe ir atitinkamomis technologijomis, animacijos programavimo pagrindais ir principais. Jaunieji bit&Byte mentoriai supažindino senjorus ne tik su teorija, bet ir su taikomosiomis programomis – mokė kurti atvirukus, multiplikaciją dvimatėje erdvėje, nesudėtingus žaidimus, pademonstravo, kaip kompozitoriai kuria muziką kompiuterių pagalba, atskleidė dirbtinio intelekto paslaptis.

Daugelio technologijų, kurios jaunimui įprastos, vyresnioji karta nežino, nemoka jomis naudotis. Užsiėmimuose buvo išbandyta programėlė Musiclab.chromeexperiments, skirta muzikiniams gebėjimams ugdyti – pamėginome į visumą sujungti garsą, ritmą, melodiją, akordus ir dainų struktūrą. Susipažinome su programomis Scratch, CoSpaces, išbandėme 3D formatu kuriamus vaizdus, supratome, kaip kuriama virtuali realybė. Programoje Jacksonpollock senjorai galėjo išbandyti kompiuterio pelytės galimybes – išmokę ją geriau valdyti gal nurungsime anūkus kompiuteriniuose žaidimuose. Programa TypingClub, su kuria supažindino jaunieji mokytojai, leido pagerinti spausdinimo klaviatūra įgūdžius. „Turėjome galimybę išbandyti programą Wix.com – ja galima kurti svetaines. Programa Canvas skirta kurti grafinius dizainus – atvirukus, kvietimus. Mane ypač sudomino Wix programa, taip pat kitos specialios programos laisvalaikiui ir kompiuteriniam raštingumui tobulinti, tikiuosi pasinaudoti jų galimybėmis, o gal ir kitus pamokyti“, – apie mokymų naudą pasakoja Regina Greivienė, Meninio ugdymo fakulteto klausytoja.

„Užsiėmimuose kasdien buvo pasakojama apie naujas technologijas, buvo jungiami youtube įrašai, kuriuose profesionalai paprastai ir suprantamai pasakojo, kokia tai sritis, kur pritaikoma, o kuratorius Šarūnas visa tai demonstravo ekrane“, – tokie Marijos Mažeikaitės, Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto klausytojos įspūdžiai. Pritaikiusi įgytas žinias, Marija sukūrė sveikinimo atviruką, kuriuo dalijamės su MČTAU bendruomene.

Padėka jauniesiems mokytojams

Projekto dalyviai dėkoja jauniesiems bit&Byte mentoriams Šarūnui, Adomui ir kitiems, kurie tinkamai parinko ne tik temas, bet ir mokymų lygį. Nors nedaug patirties turintiems senjorams reikėjo susikaupti, paplušėti, tačiau kiekviena tema buvo pateikiama suprantamai, geru tempu. „Jaunieji mokytojai ne tik gebėjo suprantamai paaiškinti, bet ir buvo labai kantrūs, mokėjo motyvuoti, padrąsinti“, – įspūdžiais dalijasi Kultūros fakulteto dekanė Violeta Skaržinskienė. Dekanei patiko pati idėja bendradarbiauti su jaunais žmonėmis: „Tai tarsi tyro oro gurkšnis, puikus pavyzdys, įrodantis šiuolaikinio jaunimo vertybes“.

Mokymuose taikyta kūrybiška, žaisminga metodika padėjo senjorams geriau įsisavinti dėstomą temą. Kauno TAU prorektorius, bendro su MČTAU projekto koordinatorius Rimvydas Velykis negailėjo gerų žodžių jauniesiems mokytojams: „Mūsų Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai daugiausia pripratę prie gan akademinio žinių išdėstymo, formalaus bendravimo auditorijose, o šis, žaismingas ir kūrybiškumą skatinantis projektas leido pažvelgti į žinių pateikimo, akiračio plėtimo procesą kitaip, moderniau, šiuolaikiškiau ir drąsiau“. Daugiau čia.

Jadvyga Miniotaitė, MČTAU atstovė spaudai

Kūrybinių technologijų akademijos bit&Byte nuotr.