Kalendorius

balandžio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

balandžio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Rugsėjo pradžioje turėjo įvykti jau kartą atidėtas tarptautinio projekto „Vyresniųjų suaugusiųjų švietimas: lyginant Baltijos ir Šiaurės šalių sistemas“ partnerių darbo susitikimas Islandijoje, deja, ir šį kartą susitikti gyvai dėl nenurimstančios COVID-19 ligos negalėjome.

Taigi, rugsėjo 1-3 dienomis darbo susitikimas vyko jau visiems įprastoje internetinėje erdvėje.

Guðrún Lárusdóttir pristatė projekto partnerį Islandijos žemės ūkio universitetą. Mus labiausiai domino čia vykdomos įvairios tęstinės programos ir individualūs kursai, organizuojami pagal poreikį ir vykdomi regionuose. Šias tęstines programas ir mokymo kursus kasmet lanko apie 2000 įvairaus amžiaus žmonių, tarp jų ir vyresnieji suaugusieji. Gėlininkystė, aplinka, kraštovaizdžio formavimas, sodininkystė, žirgų priežiūra, kaip teigė Guðrún, yra populiariausios kursų temos, kurias renkasi regionų gyventojai. Kursai vyksta nuo kelių valandų iki kelių dienų. Už mokymus dalyviai susimoka patys.

Guðrún Lárusdóttir pristatyme ir betarpiškame bendravime gali justi, kad vos 330 000 gyventojų turinčioje Islandijoje išsilavinimas yra vertinamas kaip aukštesnio pragyvenimo lygio ir asmeninio pasitenkinimo garantas.

Nr2 po pirmos

Plačiau http://www.lbhi.is/study_aui

Mokymosi visą gyvenimą (MVG) centrų veiklą Islandijoje pristatė Vakarų Islandijos MVG centro atstovė Guðrún Vala Elísdóttir. Tai vienas iš devynių centrų, veikiančių Islandijoje. Centras veikia kaip privati asociacija ir turi paslaugų sutartis su Švietimo ministerija bei Užimtumo tarnyba, Raudonojo kryžiaus organizacija. Tarp čia besimokančių yra daug emigrantų.

Nr3 po antros

Plačiau https://www.simenntun.is/

Ingibjorg R. Gudlaugsdottir iniciatyva 2012 m. Islandijos sostinėje Reikjavike įkurtas Trečiojo amžiaus universitetas („U3A Reykjavik“) apie jo veiklą ir plėtros planus mums papasakojo vadovė Birna Sigurjónsdóttir. Kaip ir Lietuvoje, šį TAU lanko jau pasitraukę arba ketinantys pasitraukti iš darbo rinkos asmenys. Šiuo metu pensinis amžius šalyje – 67 m., bet artimiausiu metu jis bus padidintas iki 70 m. tiek vyrams, tiek moterims.

Reikjaviko „U3A“ vykdo įvairią veiklą: paskaitos ir kursai vyksta antradieniais, apsilankymai įmonėse ar organizacijose ketvirtadieniais, į pažintines kelionės paprastai vykstama šeštadieniais. Universitetas vykdo platų Erasmus+ tarptautinį projektą „BALL“, dalyvauja Tarptautinės U3A asociacijų „AIUTA“, Pasaulio senjorų turizmo organizacijos „WSCT“ veiklose. Valstybė finansinės paramos neskiria, nariai moka dalyvio mokestį.

Nr4 po trecios

Plačiau http://www.u3a.is/is/home

Nacionalinė pagyvenusių žmonių asociacija Islandijoje (LEB) yra nepriklausoma nacionalinė pagyvenusių žmonių asociacijų asociacija, neutrali religijos ir politinių partijų atžvilgiu. Įkurta 1989 m. yra gausiausia skėtinė vyresniųjų žmonių asociacija, vienijanti beveik 60 regioninių asociacijų, turinčių apie 30 000 narių visoje šalyje.

Jų tikslas – dirbti tam, kad visi Islandijos senjorai būtų matomi, pripažįstami ir turėtų visas teises, susijusias su gerove ir žmogaus teisėmis. Senjorų asociacijos pirmininkė Guðrún María Harðardóttir Borgarneso organizacijos pristatyme akcentavo, kad skėtinė organizacija, nepaisant COVID-19 keliamų iššūkių, šalia kitų tikslų siekia išlaikyti aktyvias asociacijas kiekvienoje Islandijos savivaldybėje. Asociacijos veikla finansuojama narių mokamų mokesčių.

Nr5 po pagyvenusi

Plačiau http://www.leb.is/lifid-er-lag/

Po turiningų pristatymų ir nuoširdaus bendravimo perėjome prie pagrindinio mūsų projekto tikslo – lyginamosios studijos rengimo proceso aptarimo. Iki rugsėjo pabaigos projekto partneriai pabaigs pirminius juodraščius, kuriose identifikuos aktualiausius vyresniųjų suaugusiųjų švietimo iššūkius Lietuvoje, Latvijoje, Islandijoje ir Danijoje. Partneriai taip pat suformuluos atitinkamas rekomendacijas, paremtas gerosiomis patirtimis, su kuriomis susipažinta projekto darbo vizitų metu.

Suaugusiųjų švietimo problemoms Šiaurės ir Baltijos šalyse išsiskiriant, Danijos ir Islandijos partneriai koncentruosis ties egzistuojančių institucijų ir programų tobulinimo, atsižvelgiant į kartų kaitos ir imigracijos procesus. Lietuvos ir Latvijos organizacijos sieks suformuluoti rekomendacijas suaugusiųjų švietimo finansavimo ir populiarinimo srityse. Projektui finišuojant šių metų pabaigoje, pasirodys publikacija, apibendrinanti skirtingų šalių patirtis, rekomendacijas ir projekto „Vyresniųjų suaugusiųjų švietimas: lyginant Baltijos ir Šiaurės šalių sistemas“ įžvalgas.

Regina Dovidavičiūtė, projekto vadovė

Žilvinas Švedkauskas, projekto analitikas

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis

BALANDŽIO 19 D. 12 VAL. A7 AUD. ĮVYKS PASKAITA-DISKUSIJA SU KOVO 11-OSIOS AKTO SIGNATARU, SEIMO NARIU EUGENIJUMI GENTVILU. KVIEČIAMI VISI NORINTIEJI