Kalendorius

birželio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

birželio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

MČTAU 25-eri

Pasitinkant Medardo Čoboto TAU 25-ąsias veiklos metines ir įgyvendinant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą Nacionalinės TAU asociacijos projektą „Turiningas senjorų gyvenimas“ rugsėjo 28 d. Vilniuje, Kultūros, pramogų ir sporto rūmuose surengtas antrasis respublikinis TAU šokių kolektyvų festivalis „Senjorų šokių pynė 2019“. Beveik 300 šokėjų iš 16-kos Trečiojo amžiaus universitetų per tris su puse valandos trukusį šokių maratoną sušoko net 49 įvairių stilių šokius ir įvairiaspalves kompozicijas.

MČTAU iniciatyva surengtą festivalį savo apsilankymu pagerbė Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Sveikindama gausiai susirinkusius festivalio dalyvius D. Nausėdienė kalbėjo: „Jūs esate nuostabi ir svarbi visuomenės dalis – šviesuomenė, kuri, perėjusi visus rūpesčius ir išbandymus, išsaugojo savo jausmus ir perduoda tradicijas, atmintį jaunajai kartai, yra tvirta atrama tiek vaikams, anūkams, tiek visai Lietuvai“. Pirmoji ponia perdavė nuoširdžius Jo Ekscelencijos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimus ir linkėjimus, pasidžiaugė gražia senjorų iniciatyva ir siekiu išreikšti save per šokį. „Nuostabu, kai žmonės buriasi tam, kad patirtų, kaip muzika, šokis pakylėja virš kasdienybės ir žadina širdyse pačius gražiausius jausmus. Kasdienybė, darbai ir rūpesčiai sugrįžta, tačiau Jūs į ją ateinate jau kitokie – kūrybiškesni, optimistiškesni ir laimingesni“, – kalbėjo D. Nausėdienė, linkėdama visiems šokantiems senjorams sveikatos, prasmingų susitikimų ir įkvepiančio pavyzdžio jaunajai kartai.

Dar iki prasidedant renginiui Nacionalinės TAU asociacijos vadovės dr. Zita Žebrauskienė, Regina Dovidavičiūtė bei savo šokėjų kolektyvus į festivalį atlydėję TAU vadovai su pirmąja šalies ponia D. Nausėdiene pasidalijo aktualiomis TAU veiklos, mokantis visą gyvenimą, ir bendradarbiavimo su vietos savivalda problemomis.

Jau po pirmojo atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirto šokių festivalio meile šokiui užsikrėtė dar daugiau Lietuvos senjorų – į festivalį atvyko šokių kolektyvai net iš pačių tolimiausių vietovių – Kretingos TAU europinių šokių kolektyvas „Gaja“, Mažeikių TAU moterų šokių studija „Serbentėlė“, Naujosios Akmenės TAU Menų fakulteto šokių studija „Sidabrinė gija“, VšĮ senjorų šokių kolektyvas „Klaipėdos Zunda“, Palangos TAU šokių kolektyvas „Jūrė“, Plungės TAU šokių kolektyvas „Monajupė“, Telšių TAU šokių kolektyvas „Akimirka“, Rietavo TAU šokių kolektyvas „Ringė“. Žiūrovus džiugino Druskininkų TAU linijinių šokių grupė „Rudenėlis“, Kaišiadorių TAU senjorų šokių kolektyvas „Žara“, pozityviai nuteikė Panevėžio TAU linijinių šokių grupė „Pozityvas“, gera nuotaika užkrėtė darni Raseinių TAU linijinių šokių grupė, Jonavos TAU klubas „Rezginėlė“, Utenos TAU linijinių šokių grupė „Vaivora“, Ukmergės TAU pramoginių šokių kolektyvas „Vėja“, į šoko sūkurį įtraukęs ir keletą stilingų vyriškių. Festivalio dalyvius savo gražiai sušoktais lėtu valsu, samba ir tango pradžiugino daugkartinė respublikinių ir tarptautinių konkursų laimėtoja MČTAU šokių grupė „Nonna Dance“ ir vis darniau šokanti MČTAU šokių grupė „Risoluto“. Festivalyje dalyvavo LPS „Bočiai“ Telšių bendrijos senjorų šokių kolektyvas „Pinavija“.

Festivalio dalyviai pynė tautinių šokių pynę, sukosi pramoginio šokio sūkuryje, džiugino įvairiomis kompozicijomis, priminė mūsų tėvų ir senelių šoktus šokius, pademonstravo kitų tautų šokius. Gausi publika kolegų šokius palydėjo nuoširdžiais plojimais, o „Nonna Dance“ atliekamą šokį „Senelė mūsų jauna“ kartu su MČTAU šokėjomis šoko visa salė.

Nacionalinės TAU asociacijos pirmininkė, MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė įteikė visiems festivalyje dalyvavusiems kolektyvams padėkos raštus ir dovanėles, o dalyviai festivalio organizatoriams atsidėkojo savo krašto sūriais, pyragais, rudeniniais žiedais. Pirmajai šalies poniai Dianai Nausėdienei, kuri kartu su šokančiais senjorais ištvėrė visą šokių maratoną, Telšių TAU įteikė Žemaitijos vėliavą.

Šokių festivalio režisierė – MČTAU šokių studijos vadovė Valerija Stričkienė. Renginį išmoningai vedė jaunas žemaitis Dovydas Mikaliūnas. Renginį parėmė VšĮ Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmai, UAB „Valentis“, bendrovė „Žalia giria“, UAB „Taumartis“, sceną papuošė floristė Zita Preikšienė.

Reportažą iš senjorų šokių festivalio tiesiogiai transliavo šeštadieninė LRT laida „Labas rytas, Lietuva“ (žr. LRT mediatekoje), apie pirmosios šalies ponios apsilankymą šokių festivalyje informavo Lietuvos Respublikos Prezidento tinklapis, naujienų agentūra ELTA, dienraštis „Kauno diena“.

MČTAU inf.

Mildos Juknevičiūtės nuotr. Medardo Čoboto TAU facebook

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis