Kalendorius

liepos   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

liepos   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Iš ciklo „MČTAU meninių kolektyvų vadovai“

Kol Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitete dar nebuvo susikūręs Meninės saviraiškos fakultetas, buvo sunku įsivaizduoti, kad tarp klausytojų gali atsirasti tiek daug norinčių mokytis šokti, perteikti savo emocijas judesiu, įvaldyti šokio kalbą. Norinčių šokti atsirado tiek daug, kad šokių studijoje teko sukurti net tris šokėjų grupes – koncertuojančią grupę „Nonna Dance“ ir dvi paruošiamąsias grupes.

Su MČTAU šokių studijos ir grupės „Nonna Dance“ vadove VALERIJA STRIČKIENE kalbamės apie šokėjų kasdienybę, koncertus, laimėtus prizus ir apdovanojimus bei ateities planus.

Gerb. Valerija, Jūs profesionali choreografė ir visą laiką dirbate su vaikų ir jaunimo šokių kolektyvais. Kada ir kaip Jūsų profesiniame akiratyje atsirado solidesnio amžiaus šokėjos – MČTAU klausytojos? Ar yra tekę anksčiau mokyti šokti vyresnio amžiaus šokėjas?

2015 m. užsirašiau į MČTAU Buities kultūros fakultetą. Pildydama anketą, skiltyje kuo galėčiau būti naudinga universitetui, parašiau, kad galėčiau mokyti šokti senjorus. Ši mintis kirbėjo man seniai. Tiesiog norėjosi dalintis savo patirtim ir talentu su vyresnio amžiaus žmonėm. Man tai pavyko. Esu laiminga. Anksčiau yra tekę dirbti su vyresnio darbingo amžiaus poromis.

Kokie buvo pirmieji šokių kolektyvo žingsniai? Nuo kokio šokio pradėjote mokytis? Ar visos šokėjos buvo šokusios jaunystėje ar suaugusiųjų kolektyvuose, kokia jų sceninė patirtis?

Pirmasis mūsų išmoktas šokis buvo lėtas valsas, kurį jau gruodžio mėnesį parodėme Meninės saviraiškos fakulteto Kalėdiniame vakare. Dauguma šokėjų buvo šokusios jaunystėje, bet buvo ir tokių, kurios įgyvendino savo jaunystės svajonę tik pradėjusios šokti MČTAU šokių grupėje.

Nonna Dance – Šokanti senelė. Gražus ir prasmingas kolektyvo pavadinimas. Kaip jis gimė?

Nonna Dance gimė 2017 m. rugpjūčio 4 d. važiuojant į Visagino senjorų šokių festivalį „Laiko karoliai“. Jį mums pasiūlė mūsų šokėja Vidutė. Visos šokėjos pritarė. 2017 m. rugpjūčio 17 d. MČTAU rektorato posėdžio nutarimu šokių grupei buvo suteiktas „Nonna Dance“ vardas.

Gal pamenate pirmąjį viešą kolektyvo koncertą?

Pirmasis viešas kolektyvo pasirodymas vyko Trakuose 2016 m. vasario 20 d. Respublikiniame pastatyminių šokių konkurse „Šypsenų vaivorykštė“.

Turbūt, būtų sunku išvardyti visus respublikinius ir tarptautinius šokių kolektyvo apdovanojimus. Paminėkite svarbiausius – tuos, kurie Jus ir visas šokėjas labiausiai pradžiugino.

2016-11-26 – Tarptautinės šokių varžybos-festivalis „LITHUANIAN OPEN DANCE CUP“, Trakai SPA „Trasalis“ – I vieta Solo latino team senior.

2017-04-01 – Tarptautinis šokių festivalis-konkursas „BALTIC AMBER SPRING SUWALKI 2017“, Lenkija, Suvalkai – I vieta už Sambą, II vieta už Tango.

2018-03-10 – Respublikinis pastatyminių šokių kompozicijų konkursas „Šypsenų vaivorykštė – 2018“, Trakai, SPA Trasalis – techniškiausiai atlikto šokio Samba nominacija.

Didelis įvykis MČTAU meninėje saviraiškoje buvo Lietuvos valstybės 100-mečiui dedikuotas senjorų šokių festivalis „100 šokių pynė Lietuvai“, kurį Jūs režisavote. MČTAU sukviesti į sostinę, visą dieną 100 šokių pynę pynė net 450 šokėjų iš 27 kolektyvų, susibūrusių prie Trečiojo amžiaus universitetų, kultūros centrų, vietos bendruomenių. Ar sulauksime ir daugiau tokių festivalių?

Fetivalius senjorams planuojame organizuoti kas antrus metus. Dabar jis vadinsis „Senjorų šokių pynė“ ir jame galės dalyvauti tik TAU šokių kolektyvai iš Lietuvos ir užsienio. Artimiausias festivalis planuojamas 2019 m. rugsėjo mėn.

Kolektyvas „Nonna Dance“ yra koncertavęs ir dalyvavęs konkursuose kartu su jaunaisiais šokėjais. Tai labai gražus kartų bendrystės pavyzdys. Ko pasimoko vieni iš kitų, kuo praturtina tokia draugystė?

Planuojame ir ateityje kartu su darželinukais dalyvauti koncertuose, festivaliuose bei konkursuose. Vaikai ypač noriai šoka su močiutėm. Močiutės džiaugiasi jų draugyste, globoja pasirodymų metu.

Koncertuoti jau pradėjo ir antroji šokių studijos grupė. Dar be pavadinimo. Kada krikštynos? Iš kur toks moterų noras šokti?

Antroji šokių grupė pagal nuostatus koncertuoja tik MČTAU renginiuose. II ir III grupės yra paruošiamosios, todėl šios grupės pavadinimo neturi.

Ar teko atsisveikinti su bent keliomis šokėjomis dėl amžiaus, ligų ar kitų priežasčių?

Taip, teko atsisveikinti net su šešiomis „Nonna Dance“ šokėjomis ir dėl ligų, ir dėl amžiaus. Kai kurios iš jų perėjo į kitas grupes, kuriose mažesnis fizinis krūvis. Tos moterys, kurios jau nešoka, visada laukiamos mūsų repeticijose, koncertuose, kelionėse. „Nonna Dance“ pasipildė šokėjomis iš II ir III grupių.

Labai graži abiejų šokių grupių sceninė apranga. Kas padeda sukurti šokėjų drabužius, kur juos siūdinatės? Kas kuria šokėjoms papuošalus? Ir viskas – už savus pinigus?

Aprangos modelius aptariame visos kartu. O mūsų norus išpildo mano buvusios šokėjos mama Oksana. Papuošalus padeda kurti MČTAU klausytoja Vida Vaišvilienė. Didžiąją dalį aprangos šokėjos įsigija už savo pinigus. Labai esame dėkingos Rektorei, kurios rūpesčiu gauname didelę moralinę ir finansinę paramą.

Kokie artimiausi planai – kokių naujų šokių mokotės, kokie koncertai, konkursai laukia šauniųjų šokėjų? Ko joms palinkėtumėte?

Planų turime daug. Kvietimų irgi, bet ne visur suspėjame, todėl labai kruopščiai atsirenkame, kur dalyvausime. Artimiausias pasirodymas – kovo 9 d. Respublikiniame pastatyminių šokių kompozicijų konkurse Trakuose. Kovo 27 d. vykstame į Stokholmą. Koncertuosime kelte. Rudenį laukia festivalis „Senjorų šokių pynė“.

Dėkoju už pokalbį. Linkiu sėkmės ir Jums, ir visoms šokėjoms.

Kalbėjosi Jadvyga Miniotaitė

MČTAU archyvo nuotr.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis

UNIVERSITETAS ATOSTOGAUJA NUO LIEPOS 10 D. IKI 31 D. BŪTINU ATVEJU SKAMBINKITE TEL. +37062615686