Sulaukę garbaus amžiaus, mes norime išlikti geros sveikatos, turėti pozityvų požiūrį į gyvenimą, būti nepriklausomi ir aktyvūs piliečiai. Fizinis aktyvumas, sveika mityba, gera nuotaika stiprina sveikatą ir leidžia pilnavertiškai įsilieti į šiandieninę visuomenę. Ne paslaptis, kad greitai plintantis visuomenės senėjimo procesas dažnai sukelia interesų konfliktą tarp kartų. Kaip įveikti socialinę atskirtį tapus senjoru ir pasitraukus iš darbo rinkos? Kaip išvengti interesų konflikto tarp įvairaus amžiaus grupių? Kokios galėtų būti bendradarbiavimo formos? Į šiuos ir kitus garbaus amžiaus žmonėms iškylančius klausimus ieškojome atsakymo spalio 23 – 25 dienomis susirinkę VU Botanikos sode Kairėnuose.
 
Atsakymų ieškojome drauge su šio trijų dienų seminaro lektoriais: MČTAU rektore dr. Zita Žebrauskiene, MČTAU Sveikatos fakulteto dekane dr. Birute Gaigaliene, kineziterapeutu Nerijumi Brazdžiūnu, akių gydytoja Egle Danieliene. Prie projekto mielai prisidėjo VU Botanikos sodo specialistai: genetikė dr. Laimutė Balčiūnienė, botanikė-gėlininkė dr. Regina Juodkaitė, dendrologė Vitalija Pribušauskaitė.
Pokalbių metu mokėmės išlikti oriais įvairiose gyvenimo situacijose, ieškojome kelių į pilnavertį gyvenimą, bendravimą be pykčio, be pavydo, be melo. Geros emocijos, šypsena ir šiltas žodis, nuoširdus pagyrimas – tai vaistai, kurie nieko nekainuoja ir geriausiai gydo… Viso to pasėkoje – gera savijauta, pilnatvės jausmas ir atsparumas įvairioms įtampoms bei gyvenimo iššūkiams.
 
Poreikis išlaikyti savo fizinę ir dvasinę pusiausvyrą kiekvienam vyresnio amžiaus žmogui yra labai aktualus, todėl svarbu suprasti ir tinkamai įvertinti žmogaus fizines ir dvasines galimybes, jų kaitą vyresniame amžiuje. Specialistų patarimai padėjo suprasti organizmo savireguliacijos principus, judėjimo svarbą, taisyklingos kvėpavimo technikos ypatumus, sveikos mitybos įtaką ir sąmoningą gebėjimą atsipalaiduoti. Tai tiesus kelias į visavertį gyvenimą ir sielos harmoniją.
 
Bendravome su organizacijų VšĮ „Sveikas miestas“ ir Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo atstovais. Visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Kristina Auglytė organizavo šiaurietiško ėjimo pamokas. Užsiėmimus vedė kvalifikuota instruktorė Janina Bazevičienė. Susipažinome su šiaurietiško ėjimo technika, tinkamu lazdų parinkimu, ėjimo nauda sveikatai. Vieningai nutarėme ir toliau aktyviai dalyvauti šioje veikloje ir įtraukti visus šiaurietiško ėjimo entuziastus.
 
Savanorystė yra dar vienas aktyvaus gyvenimo būdas, kurios svarbą Lietuva tarsi naujai atranda. Visa MČTAU veikla yra pagrįsta savanorystės principu. Senjorai savanoriai be materialaus atlygio dalyvauja įvairiose veiklos srityse, geranoriškai aukoja savo laiką, energiją ir nesavanaudiškai dalinasi profesine patirtimi.
 
Seminaro dienomis, be teorinių užsiėmimų, turėjome malonumą dalyvauti VU Botanikos sodo teritorijos tvarkymo darbuose ir, tuo pačiu, nuoširdžiai padėkoti VU Botanikos sodo administracijai už nesavanaudišką pagalbą organizuojant seminarą, už suteiktas šiltas ir patogias Gamtos muziejaus patalpas. Kolektyvinis darbas, ryškios rudens spalvos, geros emocijos, žvalumas, puiki nuotaika stiprino tarpusavio bendrystės ir dvasinio artumo jausmą. Botanikos sodo specialistė Laimutė Balčiūnienė supažindino su dekoratyviniais  augalais ir rudenį žydinčiomis  gėlėmis, mielai konsultavo ir patarė kaip kurti bei tvarkyti žaliąsias erdves namų aplinkoje, kurioje būtų gera gyventi.
 
Trečioji seminaro diena parodė koks svarbus ir reikalingas buvo šis senjorų susibūrimas. Lietuvos Jaunimo organizacijų tarybos viceprezidentė Aurelija Trimonytė, primindama, kad 2012-ieji metai yra kartų solidarumo metai, kvietė dalyvauti bendruose projektuose, kuriuose atsispindėtų senjorų išmintis ir jaunimo veržlumas, gyvenimo patirtis ir jaunatviškas žingeidumas.
 
Seminaro pabaigoje, apibendrindami nuveiktus darbus, senjorai aktyviai dalyvavo diskusijose prie apskrito stalo. MČTAU Turizmo fakulteto klausytoja Regina Dumbliauskienė pastebėjo, kad bloga nuotaika – tai egoizmo išraiška, kad piktas žmogus – tai negražus žmogus. Daug gražių pasiūlymų pateikė MČTAU rektorė dr. Zita Zebrauskienė, prorektorė Aldona Rėksnienė, rektorato narės Birutė Gaigalienė, Irena Jonkuvienė, Monika Jakimavičienė, klausytojos Regina Dovidavičiūtė, Salomėja Šimonėlienė, dr. Vanda Brimienė, Viktorija Leikienė, Ilona Ilgūnienė ir kt. Įkvėptos seminaro dvasios, Irena Jonkuvienė ir Egidija Krunglevičienė išreiškė savo įspūdžius eilėmis.
 
Seminaro akcentu tapo atminimo suolelis, kurį šia proga pastatėme VU Botanikos sode su užrašu: „Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universitetas, 2012, spalis“. Ateikite, pasėdėkite ant šio suolelio, pajauskite, kaip gera gyventi.
 
Aktyviai dalyvaudami Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metams skirtoje veikloje, sieksime išlikti sveiki, aktyvūs ir savarankiški piliečiai, kad nebūtume našta visuomenei. Mūsų bendrai nuveikti darbai įvairiose srityse yra neišmatuojamai svarbus indėlis MČTAU veikloje. Pats tikriausias kelias į laimę yra nešti laimę kitiems žmonėms.
 
Teodora Dilkienė, Turizmo fakulteto dekanė