Kalendorius

spalio   2023
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

spalio   2023
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga Prezidentas Gitanas Nausėda už nuopelnus organizuojant senjorų švietimą, už įkvėpimą mokytis visą gyvenimą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanojo Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų (TAU) asociacijos prezidentę, Medardo Čoboto TAU (MČTAU) rektorę dr. Zitą Žebrauskienę.

 23 06 04 rektores apdovanojimas 06

Lietuvos prezidentas G. Nausėda už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Prezidento dekretu šią dieną iš viso apdovanoti 76 asmenys. Tarp jų – ir MČTAU rektorė, Nacionalinės TAU asociacijos prezidentė dr. Z. Žebrauskienė.

Garbingas valstybės apdovanojimas

Liepos 6 dieną iškilmingoje ceremonijoje Prezidento rūmų Baltojoje salėje valstybės apdovanojimai įteikti 54 mokslo ir švietimo, kultūros atstovams, Lietuvai nusipelniusiems visuomeninių ir pilietiškumo iniciatyvų puoselėtojams, ambasadoriams, valstybės pareigūnams. „Į įvairias iniciatyvas susibūrę arba savo atsakomybės srityse nuostabių darbų nuveikę piliečiai yra šių dienų valstybės kūrėjai, keičiantys istoriją. Valstybės diena yra visų jų, visų Jūsų šventė. Man didelė garbė įteikti Jums valstybės apdovanojimus, kuriais išreiškiame ne tik pagarbą iškiliems Lietuvos kūrėjams, bet ir pasididžiavimą savo valstybe“, – susirinkusiems sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad ceremonijoje apdovanoti Lietuvos ir užsienio piliečiai įvairiausiose visuomenės gyvenimo srityse pasiekė reikšmingų aukštumų, savo darbais tarnauja žmonėms, yra neįkainojamas pavyzdys ir įkvėpimo šaltinis daugeliui. Šalies vadovas padėkojo, kad savo šviesiais ir gražiais darbais jie nenustoja kurti ir brandinti Lietuvos valstybės.

Valstybės apdovanojimai – tai Respublikos Prezidento dekretu skiriami ordinai, medaliai ir kiti pasižymėjimo ženklai, įteikiami Vasario 16-ąją ir Liepos 6-ąją. Garbingą valstybės apdovanojimą – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžių – MČTAU rektorė, Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos prezidentė Z. Žebrauskienė priėmė iš Lietuvos prezidento G. Nausėdos rankų. Toks aukštas apdovanojimas – reikšmingas įvykis visai Trečiojo amžiaus universitetų bendruomenei.

MČTAU bendruomenės sveikinimai

Po valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonijos, prieš iškilmingą valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijos pradžią Prezidentūros aikštėje būriavosi nemažas pulkas MČTAU bendruomenės narių, atėjusių pasveikinti universiteto rektorės. Paklausta, kaip jaučiasi gavusi tokį garbingą apdovanojimą, Z. Žebrauskienė nuoširdžiai pareiškė, kad šis apdovanojimas, kaip ir ankstesni jai įteikti LR Seimo, Šv. Kristoforo, įvairių ministerijų, žinybų apdovanojimai, yra ne vien jos asmeninių nuopelnų, o viso Trečiojo amžiaus universiteto ilgametės, prasmingos, tikslingos veiklos, rūpinantis senjorų mokymusi, įvertinimas. „Dėkoju visiems, atėjusiems manęs pasveikinti, dėkoju visai universiteto bendruomenei, – emocijų neslėpė rektorė. - Šiandien buvo įvertinta visų jūsų veikla.“

Z. Žebrauskienė teigė, kad labai susijaudino, kai sužinojo apie tokį kai skiriamą apdovanojimą. O šiandien, liepos 6-ąją, iš Lietuvos prezidentūros salės MČTAU rektorės įspūdžiai labai geri. „Buvo atkreiptas dėmesys į senjorus, tai labai svarbu“, - sakė ji. Neseniai jubiliejų šventusi Z. Žebrauskienė pažymėjo, kad tai yra ir jos 80 gyvenimo metų įvertinimas.

Pasak Nacionalinės TAU asociacijos prezidentės ir MČTAU rektorės, turėdama tokį apdovanojimą ji galės eiti visur ir siekti, kad senjorams būtų skiriamas dar didesnis dėmesys.

Visos TAU bendruomenės vardu nuoširdžiai sveikiname visų mylimą ir gerbiamą MČTAU rektorę, TAU Asociacijos prezidentę valstybės apdovanojimo proga, linkime neišsenkančių kūrybinių idėjų ir įkvėpimo rūpinantis pozityviu, oriu, sveiku senjorų gyvenimu, linkime bendraminčių palaikymo, ilgo ir šviesaus gyvenimo kelio, asmeninės laimės ir sveikatos.

Nacionalinės TAU asociacijos bendraminčių sveikinimas

Nacionalinės TAU asociacijos svetainėje sveikinimą Z. Žebrauskienei paskelbė asociacijos bendraminčiai: „Sveikiname ir džiaugiamės, kad Lietuvos valstybė aukštai vertina Jūsų nuveiktus darbus ilgame gyvenimo kelyje. Mes, apsupti Jūsų rūpesčio ir šilumos, dėkojame Jums už tai, kad narsiai kaunatės valdžios institucijose vardan visų šalies universitetų gerovės ir ateities, dosniai dalijatės savo patirtimi, palaikote visus mūsų sumanymus, iniciatyvas, padrąsinate ir įkvepiate savo pavyzdžiu, džiaugiatės mūsų pasiekimais ir kiekvienam ištariate taip reikalingą padėkos žodį.“

TAU asociacijos bendraminčiai dėkojo už tai, kad net sudėtingiausiose situacijose Z. Žebrauskienė niekada nenuleidžia rankų, visada suranda geriausią sprendimą ir ryžtingai veda visą TAU bendruomenę pažinimo, mokslo, saviraiškos keliu.

„Jūs tapote TAU judėjimo simboliu, mūsų savanoriškų veiklų flagmanu. Būkite visų mylima ir gerbiama taip, kaip mylite kitus! Geros sveikatos, trykštančios energijos ir palankaus vėjo Jūsų gyvenimo veikloje!“ - linkėjo Nacionalinės TAU asociacijos bendraminčiai.

Keturi dešimtmečiai profesiniu pedagogo keliu

Politinio kalinio dukrai buvo nelengva eiti pasirinktu profesiniu keliu, tačiau kaip švyturys eiti pirmyn kvietė tvirtas siekis būti mokytoja, dirbti su jaunimu, studentais, atiduoti jiems ne tik žinias, bet ir meilę.

Daugiau nei keturi Z. Žebrauskienės veiklos dešimtmečiai atiduoti dabar jau sunaikintam universitetui, rengusiam jaunuosius mokytojus. Kaip teigia pati rektorė, laikotarpis Pedagoginiame universitete buvo prasmingiausias jos profesiniame kelyje. 1967 m. su pagyrimu baigusi studijas buvo palikta moksliniam darbui probleminėje laboratorijoje, taip pat įsijungė į ugdomąją veiklą. 1995 metais apsigynė disertaciją. Kaip kuratorė išleido šešias akademines grupes, daug prisidėjo prie šalies buities kultūros (technologijų) mokytojų rengimo, jų kvalifikacijos kėlimo. Kaip gražu, kai švenčiant 80-mečio jubiliejų pasveikinti savo buvusios kuratorės atvyko po visą Lietuvą pasklidę auklėtiniai!

Ir šiandien mokyklose dar dirba pedagogės Z. Žebrauskienės parengti technologijų mokytojai. „ Žiūrint į sunaikintą universitetą ne tik širdis skauda, bet ji ir kraujuoja – universitetas buvo tikra mokytojų rengimo kalvė su savo tradicijomis, su savo unikaliomis programomis, kurių šiandien labai trūksta“ – jubiliejiniame interviu teigė rektorė.

Iš pedagogikos – į verslą

Po daugiau nei keturių dešimtmečių pedagoginės veiklos Z. Žebrauskienė peršoko į švaros pasaulio verslą. „Mano buvusi auklėtinė paprašė padėti atidaryti švarumo centrą, nes aš turėjau žinių – universitete dėsčiau buities estetiką, namų ūkio ekonomiką ir buitinę chemiją. Ir taip 17 metų vadovavau švarumo centro „Joglė“ įmonei. Sekėsi labai gerai. Mano sukurta paslauga 2005 m. Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurse „Lietuvos metų gaminys“ buvo įvertinta aukso medaliu. Į verslą įtraukiau ir savo studentus, kurie ir dabar dar dirba šioje įmonėje“, – apie dar vieną gyvenimo kelio atkarpą pasakoja MČTAU rektorė.

Svarbiausia gyvenimo kelio stotelė – Trečiojo amžiaus universitetas

Z. Žebrauskienė aktyviai dalyvavo kuriant Trečiojo amžiaus universitetą, pakviesta jos įkūrėjo Nepriklausomybės akto signataro dr. Medardo Čoboto, įsteigė Namų ūkio fakultetą, jį išplėtojo, rūpinosi šeimos tradicijų, papročių išsaugojimu. Nuo 2012 metų tapo Medardo Čoboto TAU rektore, nuo 2015 metų vadovauja Nacionalinei TAU asociacijai. Kartu su visa TAU bendruomene rektorė atlieka svarbų vaidmenį senstančioje visuomenėje, suteikiant galimybę vyresnio amžiaus žmonėms įgyti įvairių žinių, patenkinti bendravimo ir saviraiškos poreikius.

MČTAU ir Nacionalinės TAU informacija

23 06 04 rektores apdovanojimas 03

23 06 04 rektores apdovanojimas 02

23 06 04 rektores apdovanojimas 04

23 06 04 rektores apdovanojimas 05

LRT stopkadrai ir Rasos Pakalkienės nuotraukos

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis

DĖMESIO! SPALIO 4 D. RENGIAMA 29-ŲJŲ MČTAU MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ: 12 VAL. ŠV. MIŠIOS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS NEKALTOJO PRASIDĖJIMO BAŽNYČIOJE, 17 VAL. IŠKILMINGAS MOKSLO METŲ ATIDARYMAS NACIONALINĖJE FILHARMONIJOJE (ĮĖJIMAS TIK SU BILIETAIS), 19 VAL. KONCERTAS “NEPARAŠYTO DIENORAŠČIO LAPELIAI“, VILNIAUS KVARTETAS IR VESTARDS ŠIMKUS