Kalendorius

spalio   2023
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

spalio   2023
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Gegužės 31 d. Kelmės Profesinio rengimo centras šurmuliavo kiek kitaip – į respublikinį TAU spiečių „Gers čiesas Kelmie“ sugužėjo trečiojo amžiaus universitetų (TAU) studentai, rektoriai, studijų vadovai, seniūnai, administracijų darbuotojai iš visos Lietuvos. Renginį organizavo Medardo Čoboto TAU, Kelmės švietimo pagalbos tarnyba ir Kelmės TAU.

23 06 09 romantikai 2SV

Nacionalinės TAU asociacijos prezidentė Zita Žebrauskienė, vykdomasis direktorius Gediminas Dalinkevičius ir Kelmės švietimo pagalbos tarnybos direktorė Laura Šumskienė asmeniškai sutiko beveik visus, atvykusius iš 21 trečiojo amžiaus universiteto: Šiaulių rajono, Medardo Čoboto, Naujojo Šiaulių, Šiaulių miesto, Joniškio, Telšių, Naujosios Akmenės, Radviliškio, Kauno miesto, Utenos, Tauragės, Pasvalio, Biržų, Raseinių, Plungės, Rietavo, Šakių, Pakruojo, Senojo Kėdainių, Šilutės ir Kelmės. Automobiliais ir autobusais atvyko beveik 300 dalyvių.

Susirinkusiuosius sveikino Nacionalinės TAU asociacijos prezidentė Zita Žebrauskienė, Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Bilius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Justina Zaleckienė, Tarybos narys Eimantas Gajauskas, Kelmės švietimo pagalbos tarnybos direktorės pavaduotoja Diana Razminienė, TAU rektoriai, Kelmės rajono Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos mokinės, Kelmės TAU menų fakulteto dainų ir šokių studijų studentai. Buvo prisiminta ir graži gyvenimiška Nacionalinės TAU prezidentės sukaktis.

Renginio metu veikė Kelmės rajono socialinių paslaugų centro Grupinio gyvenimo namų gyventojų kūrybinių darbų paroda „Lietuvių šventės ir raštai“.

Po šiltų pasisveikinimų, apsikabinimų ir apsikeitimo dovanomis dalyviai išklausė tris pranešimus: Nacionalinės TAU asociacijos vykdomojo direktoriaus Gedimino Dalinkevičiaus „TAU dabartis ir ateitis“, Pakruojo TAU vadovės Rimos Juozapavičienės „ES projektai senjorams“ ir Kelmės kultūros centro Etninės kultūros ir tradicinių amatų skyriaus vedėjos Nomedos Bandzienės „Etninės kultūros puoselėjimo geroji patirtis. Akmentašystės tradicija Kelmėje“, o po jų daug bendravo prie kavos puodelio, dalydamiesi patirtimi, džiaugsmais ir rūpesčiais.

Besišnekučiuojant ir besiklausant muzikantų grojamų melodijų, nepastebimai atėjo laikas ir kūrybinėms studijoms. Jau registruodamiesi dalyviai išsirinko veiklas, artimas savo sielai. Kadangi TAU spiečiaus tikslas – puoselėti, gaivinti ir palaikyti etninės kultūros tradicijas, pritaikant jas šiuolaikinės visuomenės poreikiams, Švietimo pagalbos tarnyba pasiūlė tokias studijas: „Tradiciniai liaudies amatai ir jų pritaikymas šiandienai. Papuošalų ir aksesuarų kūrimas“, „Lietuvių liaudies instrumentai ir folkloriniai šokiai“, pažintinė ekskursija „Akmentašystės tradicija Kelmėje“, edukacinės programos „Atrastos ir neatrastos Kelmės akmeninės skulptūros“, „Paveikslų galerija Kelmėje“, „Lipdytinė keramika“, „Lėlių kūrimas. Žemaitiškas kostiumas“, „Kelmės krašto apeiginis giedojimas. Žalpių kantičkinės giesmės“, „Lazdų drožyba“, „Šiuolaikinė etnokultūra. Augaliniai motyvai ant lino“, „Žemaitiškas ornamentas – kepinių dekoras“, „Šiaudų rišimas. Sodai“, kūrybiškumo pamokėlė „Miniatiūra su etnomotyvais“, „Rinktinių juostų paslaptys“ ir kūrybinės dirbtuvės „Su meili Žemaitije“. Studijos vyko įvairiose vietose: Kelmės profesinio rengimo centro Etninės kultūros ir tradicinių amatų skyriuje, Kelmės mieste, Kelmės krašto muziejuje, Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykloje, Kelmės sporto centre. Kaip tikros bitutės, lydimi TAU studentų, išskrido dalyviai į savo studijas, kur juos pasitiko moderatoriai – savo srities žinovai.

Refleksijos metu dr. Z. Žebrauskienė džiaugėsi aplankiusi visas 15 studijų ir pamačiusi viena už kitą įdomesnėmis veiklomis užsiimančius TAU studentus: „Baigęs darbinę veiklą ir nebeatliekantis pareigų žmogus kartais pasijunta niekam nereikalingas, o trečiojo amžiaus universitetų erdvėje vėl jaučiasi saugus, suprastas, pastebimas ir reikalingas. Be to, čia jis randa bendraminčių, taip pat gerina savo gyvenimo kokybę.“ Kiekvienas išsinešė jei ne pasigamintą darbelį, tai šiltą emociją.

TAU spiečiui vyšnaitę ant torto uždėjo Medardo Čoboto TAU kolektyvai: vokalinis ansamblis „Romantikai“ (vadovė J. I. Bražiūnienė) ir šokių studijos „Nonna dance“ bei „Bruknės“ (vadovė, choreografė V. Stričkienė). Dainavo ir šoko visa salė. Šokiai keitė dainas, dainos – šokius. Ir kaip gi be „Ilgiausių metų“? Nuoširdžiais dainos žodžiais visiems linkėta geriausios kloties, o kitą spiečių nutarta organizuoti Kėdainiuose.

Motina Teresė: „Vakarykštė diena – jau praeitis. Rytdiena dar neatėjo. Mes turime šią dieną. Taigi, pirmyn!“

Parengė Diana Razminienė, Kelmės švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotoja

Vytauto Vasiliausko nuotrauka

kelme1kelme2tau asoc

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis

DĖMESIO! SPALIO 4 D. RENGIAMA 29-ŲJŲ MČTAU MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ: 12 VAL. ŠV. MIŠIOS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS NEKALTOJO PRASIDĖJIMO BAŽNYČIOJE, 17 VAL. IŠKILMINGAS MOKSLO METŲ ATIDARYMAS NACIONALINĖJE FILHARMONIJOJE (ĮĖJIMAS TIK SU BILIETAIS), 19 VAL. KONCERTAS “NEPARAŠYTO DIENORAŠČIO LAPELIAI“, VILNIAUS KVARTETAS IR VESTARDS ŠIMKUS