Nepaisydami grįžtančios žiemos, šlapdribos ir šalto vėjo, Medardo Čoboto universiteto (MČTAU) Užsienio kalbų fakulteto fakulteto studentai ir dėstytojai, vadovaujami dekanės Danutės Šukienės, balandžio pradžioje linksmai patraukė pas kolegas į Senąjį Kėdainių trečiojo amžiaus (TAU) universitetą.
Senasis Kėdainių TAU gražiai įsikūręs Kėdainių profesinio mokymo centre, bet veiklą pradėti gali tik po 15 valandos (pasibaigus akademiniams jaunimo užsiėmimams). Dėl to MČTAU keliautojai turėjo daug laiko ir nepraleido progos aplankyti svarbių kultūros objektų.
Pirmiausia nuvykome į Krekenavą, kur daugelis iš mūsų pirmą kartą po restauracijos pamatė nuostabiąją Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią – vienintelę Lietuvoje Romos Didžiosios Marijos bazilikos dukterinę šventovę. Joje šimtmečius garbinamas stebuklingas Dievo Motinos paveikslas. Apie Krekenavos bažnyčios įkūrimą ir svarbiausius jos istorijos etapus išsamiai papasakojo gidas iš didžiosios raidės Bazilikos vargonininkas Mantas Masiokas, kuriam likome labai dėkingi.
Gražiame Kėdainių mieste, turinčiame vieną iš šešių garsiausių Lietuvoje senamiesčių, mus pasitiko gidė Jūratė Nekrašienė. Labai svarbus Kėdainių senamiesčio akcentas yra 1631-1652 m. statyta renesanso stiliaus evangelikų reformatų bažnyčia. Bažnyčios požemyje esantis didikų Radvilų mauzoliejus 2020 m. atnaujintas, sarkofagai restauruoti. Mauzoliejus puikiai pritaikytas lankymui. Didžiosios Rinkos aikštę puošia įspūdingas paminklas Radviloms „Skrynia“.
Apžiūrėję senamiestį ir gerokai sušalę, pietavome „Uršulėje“ ir nukeliavome vykdyti svarbiausio kelionės uždavinio – susitikti ir pasidalinti veiklos patyrimu su trečiojo amžiaus universiteto kolegomis. Rektorė Gražina Jedemskienė, padedama kolegių, parodė puikias patalpas, papasakojo, kaip tinkamai įrengtoje siuvykloje rankdarbių mėgėjos siuvasi sukneles ir kitus rūbus, padarė išsamų pranešimą apie įvairiapusę Senojo Kėdainių TAU veiklą. Rektorės pranešime akcentuotas darbas su jaunimu, ryšiai su kitais Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos nariais, susitikimai su kolegomis iš kitų valstybių.
MČTAU Užsienio kalbų fakulteto dekanė ir dėstytojos papasakojo apie savo veiklą, studentai pasidalijo nuomonėmis.
Galiausiai kėdainiškių ansamblis „Šerkšnė“ padainavo dvi malonius prisiminimus sukėlusias dainas, buvome pavaišinti kava ir dėkingi šeimininkams išvykome į dar vieną objektą: dekanė parodė Taikos ir meilės gėlę – milžinišką akmeninį statinį, sukurtą Kėdainių rajone esančiame geografiniame Lietuvos centre.
Vėlų vakarą pasiekę Vilnių, palinkėjome vieni kitiems malonių Šv. Velykų.
Užsienio kalbų fakulteto informacija
Vytauto Vasiliausko nuotraukos