Lietuvos nacionalinės filharmonijos (LNF) generalinė direktorė Rūta Prusevičienė ir Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos (NTAUA) prezidentė, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) rektorė dr. Zita Žebrauskienė gruodžio 6 dieną pasirašė partnerystės susitarimą dėl bendrų kultūrinių ir edukacinių veiklų organizavimo.

G. Dalinkevičius, Z. Žebrauskienė, R. Prusevičienė.

Lietuvos nacionalinę filharmoniją ir Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetą sieja ilgametė partnerystė. Po Filharmonijos skliautais nušurmuliavo MČTAU 20-mečio fiesta 2015 metais. Pagerbti besimokančių senjorų į 27-ųjų mokslo metų pradžios šventę Filharmonijoje atvyko Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Šioje muzikos šventovėje Gaudeamus Igitur nuskambėjo ir šį rudenį, pradedant 28-uosius mokslo metus. Filharmonijos vadovybė kiekvieną mokslo metų pradžios šventę papuošė turtinga muzikine programa. Šiuose renginiuose lankėsi ir TAU atstovai iš visų Lietuvos kampelių. Todėl gražią užsimezgusią bendrystę buvo nuspręsta sutvirtinti partnerystės susitarimu.

Partnerystės iniciatorius – smuikininkas, pedagogas, kultūros politikas, MČTAU prorektorius ir NTAUA vykdantysis direktorius Gediminas Dalinkevičius susitarimo pasirašymo proga gruodžio 5 ir 6 d. inicijavo edukacinius koncertus Lietuvos nacionalinės filharmonijos Mažojoje salėje. Čia jam talkino ilgametis scenos partneris, pianistas, improvizatorius Povilas Jaraminas.

Abu parengė ir atliko spalvingą kamerinės muzikos programą, atliepusią G. Dalinkevičiaus mintį: „Man svarbiausia, kad muzika, kuri skamba, leistų žmonėms pabendrauti, pailsėti. Muzika yra ne prekė, ne į kažkokį celofaną įvyniotas daiktas, kurį galima nešioti, parduoti, mainyti. Tai yra priemonė žmonėms bendrauti“.

Koncertuose sostinės ir regionų (Kėdainių, Utenos, Molėtų, Ignalinos) muzikos mylėtojams, Trečiojo amžiaus universitetų klausytojams muzikai pristatė ne tik pasaulio muzikos lobyną – Balio Dvariono, Wolfgango Amadeus Mozarto, Henryko Wieniawskio kūrinius, džiazo improvizacijas, – bet ir Nacionalinės filharmonijos, istorinės Vilniaus miesto salės, bei dr. Jono Basanavičiaus vadovaujamo Didžiojo Vilniaus Seimo suvažiavimo istoriją (šįmet gruodžio 5 d. minėjome Lietuvos autonomijos nuo carinės Rusijos imperijos reikalavusio Didžiojo Vilniaus Seimo 117-ąsias metines).

Atsižvelgdama į NTAUA klausytojų lūkesčius ir interesus, LNF rengs specialias edukacines aukšto profesinio atlikimo lygio ir universitetinio žinių turinio programas. NTAUA savo ruožtu įsipareigojo užtikrinti klausytojų dėmesį ir gausą.

Tikimasi, kad naujasis LNF ir NTAUA partnerystės susitarimas dėl bendrų kultūrinių ir edukacinių veiklų organizavimo atneš gražių vaisių, praturtins Kultūros ministerijos skatinamą specialių projektų senjorams pasiūlą. Abi šalys sieks bendromis pastangomis kurti kokybiškas viešąsias paslaugas, prisidėti prie Lietuvos kaip gerovės valstybės įvaizdžio kūrimo ir įtvirtinimo.

MČTAU, Lietuvos nacionalinės filharmonijos informacija

Koncertuoja G. Dalinkevičius ir P. Jaraminas.

LNF (Marijos Kuraitienės) nuotraukos