Kalendorius

balandžio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

balandžio   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Nacionalinės TAU asociacijos iniciatyva 2016 m. spalio 7-8 dienomis Visagine įvyko antroji Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų (TAU) universiada. Jos tikslas – skatinti senjorų sveikatą bei fizinį aktyvumą, stiprinti respublikos trečiojo amžiaus universitetų klausytojų bendravimą ir bendradarbiavimą, skleisti pozityvią nuostatą tarp klausytojų, kad judėti yra sveika bet kokiame amžiuje, suteikti informaciją vyresniojo amžiaus žmonėms ir jų šeimų nariams apie galimybes senjorams aktyviai gyventi, kuo ilgiau išsaugoti savo sveikatą, judrumą.
 
Lyjant įkyriam lietui, 20 Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) universiados komandos dalyvių ir 16 sirgalių išvykome į Visaginą. Komandos vadovas prorektorius Romanas Paulauskas vykti su mumis negalėjo, tad nuolat skambino ir domėjosi, kaip mums sekasi. Komandai vadovavo rektorė dr. Zita Žebrauskienė. Visagine mus pasitiko Visagino TAU direktorė Asta Sieliūnienė.
 
Visagino rekreacijos paslaugų centre 13 val. įvyko iškilmingas universiados atidarymas. Skambant muzikai, į salę su vėliavomis įžygiavo ir išsirikiavo 10 respublikos TAU komandų: Ignalinos, Druskininkų, Mažeikių, Rietavo, Trakų, Zarasų, Pasvalio, Utenos, Visagino ir MČTAU (Vilniaus). Šventę pradėjo Visagino TAU direktorė Asta Sieliūnienė, palinkėjo senjorams azarto, sportinės drąsos, pasitikėjimo savo jėgomis. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos Tarybos pirmininkė MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė, Visagino savivaldybės merė, Lietuvos sportinės akrobatikos federacijos prezidentė Dalia Štraupaitė, Londono olimpinių žaidynių vicečempionas, Visagino savivaldybės Tarybos narys Jevgenijus Šuklinas. Padedant chorui „Melodija” draugiškai giedojome studentų himną „Gaudeamus Igitur“. Visus sužavėjo Visagino TAU Šokio teatro fakulteto, vadovaujamo Nijolės Kliučinskienės, sveikinimo šokis. Pristatyta varžybų programa ir varžybas vykdantys sporto savanoriai: vyr teisėjas Jonas Nekrošas ir rungčių teisėjai.
 
Varžybų dalyviai – vyrai ir moterys – buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes: 55-65 m., 66-75 m., 76 m. ir vyresni. Rungėmės septyniose sportinėse rungtyse: šachmatų, šaškių, stalo teniso, plaukimo, smiginio, HEL-pongo ir krepšinio baudų mėtymo. Rekreacijos paslaugų centre vyko smiginio, HEL-pongo ir baudų mėtymo varžybos, baseine savo meistriškumą rodė plaukikai, o šaškių ir šachmatų turnyrai bei stalo teniso varžybos vyko kitose sporto salėse. Varžybų metu jautėme ypatingą gražiais rudeniškais klevų lapų vainikais pasipuošusių mūsų sirgalių palaikymą, drąsinantį mus draugiškomis skanduotėmis „Mes – senjorai, mes – jėga, sportas mūsų sveikata!“, „Mes laimėjom pagaliau, mūsų vardas MČTAU!“, šūkiais, paguodos žodžiais. Sirgalių atributiką pagamino Vida Vaišvilienė.
 
Laukdami galutinių varžybų rezultatų bei savo kolegų šaškininkų, šachmatininkų bei stalo tenisininkų, dainavome aukštaitiškas, dzūkiškas bei žemaitiškas dainas, išjudinome net labiausiai užsispyrusius mažeikiškius – „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“ dainavo visos komandos.
 
Apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu buvo apdovanoti prizininkai, pasiekę geriausius rezultatus atskirose sporto rungtyse. TAU universiados nugalėtojai – Mažeikių TAU komandai buvo įteikta pereinamoji Universiados taurė. MČTAU komandos dalyviai iškovojo 14 medalių: 5 už pirmąją, 4 už antrąją ir 5 už trečiąją vietas. Labai džiaugėmės specialiu apdovanojimu – MČTAU bendruomenei buvo įteikta vardinė taurė – „Bendruomeniškiausiai komandai“. Apdovanojimus nugalėtojams teikė Visagino savivaldybės merė D. Štraupaitė, olimpinių žaidynių vicečempionas J. Šuklinas ir vicemerė Tamara Gaivoronskaja.
 
Vakare Visagino rekreacijos paslaugų centro filiale „Visagino parkas“ vyko sociokultūrinė vakaronė su regioniniais suvežtiniais valgiais. Skambėjo gyva muzika, šokio sūkuryje sukosi poros, liejosi dainos, senjorai bendravo ir aptarė, kokia bus trečioji universiada.
 
Rytą mūsų laukė sąnarių mankšta su jogos elementais. Ją vedė Visagino savivaldybės vicemerė, sveikos gyvensenos propaguotoja Tamara Gaivoronskaja. Prie jos prisijungė ir kvėpavimo pratimų mokė Druskininkų TAU rektorius Jonas Valskys, mankštos treneris Jonas Burokas ir Sveikatos ir fizinio aktyvumo fakulteto dekanas Gediminas Grigelis. Po tokios šaunios mankštos ilgam pasikrovėme energijos, išjudinome sustingusius sąnarius, pažadinome visą savo kūną.
 
Labai gaila, kad dėl lietingo oro neįvyko baigiamasis universiados akcentas – dalyvių energetinis bėgimas-eitynės nuo Visagino rekreacijos paslaugų centro iki Kultūros centro „Banga“ ir Visagino ežero. Tad apsilankėme atominės elektrinės mokomojoje salėje ir „Akvariumų salone“. Jo direktorius Alvydas Vytas papasakojo įdomių istorijų apie muziejų, demonstravo, kaip šokinėja vėžliai. Džiaugėmės raudonu (nevirtu) vėžiu, vaikščiojančia žuvimi, didžiulėmis piranijomis, unguriais, šinšilų šeimyna, įvairiausių spalvų ir formų žuvytėmis. 
 
Dėkojame komandos vadovui Romanui Paulauskui, kad nuoširdžiai rūpinosi mumis ir domėjosi komandos rezultatais, rektorei dr. Zitai Žebrauskienei, kad šauniai vadovavo komandai, projekto vadovei Monikai Jakimavičienei, Visagino TAU direktorei Astai Sieliūnienei už puikiai surengtą universiadą, šiltą priėmimą bei rūpestį. Ačiū komandos dalyviams už aktyvų dalyvavimą varžybose, sirgaliams už draugišką palaikymą, Vidai Vaišvilienei už sirgalių atributiką bei reklaminius plakatus. Ačiū visiems už prasmingai ir turiningai praleistą laiką. 
 
Antroji TAU universiada dar kartą įrodė, kad senjorai yra žingeidūs, draugiški, sugeba kurti, sportuoti, linksmintis, moka džiaugtis gyvenimu. Niekada nevėlu pradėti sveikai gyventi, nes sveikata brangiausias mūsų turtas, o sveikame kūne – sveika siela!
 
Pakeliui į namus grožėjomės Aukštaitijos apylinkėmis, džiaugėmės nuostabiomis rudens spalvomis. Pilni įspūdžių bei puikiai nusiteikę dainavome mūsų komandos šachmatininko Vytauto Viskanto sukurto eilėraščio priedainį „MČTAU, MČTAU, MČTAU už žinias mes dėkojame tau!“.
 
Mus jungia studentiškos dienos,
Mus žavi kelionės, daina.
Mes norim pasaulį pažinti,
Mums rūpi dabar sveikata.
 
Priedainis:
MČTAU, MČTAU, MČTAU,
Už žinias mes dėkojame tau.
MČTAU, MČTAU, MČTAU,
Kartu būti visiems mums smagiau.
 
Prasmingas gyvenimo kelias
Vėl teka tikslinga vaga,
Mes vėlei linksmi ir laimingi,
Mus žavi kiekviena diena.
 
/Priedainis/
 
 
Visagino trečiojo amžiaus universitetas - VTAU facebook
 
Gražina Banevičienė

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis

BALANDŽIO 16 D. 14 VAL. A4 AUD. SUSITIKIMAS SU SOS VAIKŲ KAIMO ATSTOVAIS, PER KURĮ SUSIPAŽINSIME SU GALIMYBE DALYVAUTI SOS VAIKŲ KAIMO VEIKLOJE, JOS BUS APMOKAMA. KVIEČIAME AKTYVIAI DALYVAUTI