Projektinė veikla

Įgyvendinant projektą “Informacinės technologijos jungia kartas”, buvo atlikta vyresnio amžiaus žmonių apklausa „Kaip trečiojo amžiaus universitetų klausytojai mokosi informacinių technologijų, kodėl kai kurie nesimoko?“

Siekdamas mažinti vyresnio amžiaus žmonių technologinę, žinių bei emocinę atskirtį, kuri dar labiau išryškėjo pandemijos metu, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU) kartu su partneriais Kauno trečiojo amžiaus universitetu ir asociacija „Langas į ateitį“ įgyvendina projektą “Informacinės technologijos jungia katras”. Šį projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektas skirtas vyresnio amžiaus – turinčių daugiau kaip 60 metų - žmonių informavimui apie skaitmeninių įgūdžių svarbą, skatinimui susipažinti su technologijų pasaulio naujovėmis ir tuo pačiu motyvavimui patobulinti skaitmeninius gebėjimus savo gyvenimo kokybei pagerinti. Įgyvendinant projektą skatinama dviejų kartų bendrystė. Bendra senjorų ir jaunimo veikla padės atrasti senjorams priimtiną būdą susipažinti su technologijų naujovėmis, praktiniai mokymai padidins senjorų pasitikėjimą bei siekį patobulinti ir pritaikyti įgytas naujas žinias savo kasdienėje veikloje.

Projekto veiklos prasidėjo nuo senjorų apklausos, kurios metu buvo bandoma išsiaiškinti kaip trečiojo amžiaus universitetų (TAU) klausytojai mokosi IT, kaip naudoja IT priemones kasdieniame gyvenime, kokių dar žinių trūksta, ką vertėtų patobulinti ar papildomai išmokti ir kodėl kai kurie klausytojai IT priemonėmis visai nesinaudoja.

Iš viso buvo apklausti 183 trečiojo amžiaus universitetų klausytojai, iš jų - 163 moterys ir 20 vyrų. Į anketos klausimus atsakė 118 naudojančių IT asmenų ir 65 nenaudojančių IT asmenų. 2022 birželio 8 d. apklausos rezultatai buvo pristatyti bendrame projekto partnerių susitikime. Pranešime buvo įvertinti senjorų lūkesčiai, poreikiai, identifikuotos kliūtys. Remiantis TAU klausytojų poreikiais, projekto partneris asociacija „Langas į ateitį“, turintys didelę patirtį visuomenės IT mokymų srityje, pasiūlys mokomosios medžiagos modulius pritaikytus TAU klausytojams. Mokymai MČTAU ir Kauno TAU klausytojams bus organizuojami 2022 m. spalio - lapkričio mėn.

Atsakydami į klausimą kokio dalyko labiausiai norėtų išmokti, apklausos dalyviai daugiausiai pasisakė už temas: saugiai pirkti ir parduoti internetu, mokėti atsiusti naujas programas ir sklandžiai jomis naudotis, nuotraukų tvarkymas bei saugojimas (pvz. Picture manager), suprasti ryšį tarp išmaniojo telefono ir kompiuterio, nemokamos pokalbių programos internetu ir kaip jomis naudotis (Teams, Zoom), susipažinti su virtualios realybės programomis ir jų teikiamomis paslaugomis; sužinoti apie mikro kompiuterio Raspberry PI galimybes bei panaudoti išmaniojo namo (Smart house) valdyme, patobulinti žinias apie MS Office programas (Excel ir Outlook), kurti interneto svetaines.

Su apklausos rezultatais galite susipažinti čia.

Parengė Loreta Štelbienė

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka