Kalendorius

gegužės   2022
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

gegužės   2022
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Viename iš fakultetų

Nesenka įspūdžiai iš Užsienio kalbų fakulteto surengto Kalbų mėnesio, šįkart jais dalijasi vokiečių kalbos grupių nariai.

41 grupės klausytojai dalinasi įspūdžiais

Iš pradžių į renginio idėją žiūrėjome nepatikliai ir su nedidele baime. Pati idėja patiko, bet, kai gavome tekstus, atrodė, kad tai - ne mūsų jėgoms ir gebėjimams. Juk mes dar tik „nulinukai“. Gąsdino daug negirdėtų, sunkiai ištariamų žodžių. Pasiskirsčius vaidmenis, kai supratome, kad reikia išmokti tik savo tekstą, viskas jau atrodė paprasčiau ir net pasidarė įdomu. Pirmos repeticijos buvo truputį chaotiškos, vis kas nors pabambėdavo, kad per sunku net perskaityti, ir kaip čia reikės išmokti atmintinai. Vėliau pamatėme, kad sunkūs vokiški žodžiai nėra neįveikiami, o ilgai kartojant galima prisiminti ir ilgus sudėtingus sakinius. Atsirado pasitikėjimas savimi.

Gaminame priemones - valtį, ežerą po valtimi, kaukes, ieškojome tinkamos aprangos, atributų.

Pasirodymo dieną didelių baimių nebuvo, jautėmės gana užtikrintai - tekstai išmokti, priemonės paruoštos. Be to, čia gi tik linksmas žaidimas!

Išvados:

1. Grupių prisistatymų renginys patiko visiems.

2. Sėkmingai (mūsų nuomone) pasirodėme, nes turime šaunią dėstytoją Viktoriją Jakulienę, kuri neleido mums atsipalaiduoti, privertė pasitikėti savo jėgomis ir gebėjimais, nuolat palaikė, drąsino, gyrė, iki smulkmenų apgalvojo visus judesius ir intonacijas.

3. Pasiruošimas sutelkė grupę, visi susidraugavo ir jautė atsakomybę.

4. Įsivertinome gebėjimo išmokti ir atsiminti sudėtingus tekstus galimybių ribas.

5. Pamatėme kitų grupių puikius pasirodymus.

6. Išbandėme jėgas vaidyboje, įveikėme scenos baimę, suvokėme, kad mes dar „ohoho“!

7. Buvome priversti išeiti iš patogios, jaukios, ramios senjoro komforto zonos. Pasijutome vėl jauni, šaunūs ir energingi.

22 05 10 vok gr 1

Akimirka iš vaidinimo ,,Skaitymo pamoka“ (Hans Baumann).

29 grupės klausytojų mintys apie renginį

Kai dėstytoja Viktorija Jakulienė pasakė apie būsimą vokiečių kalbos renginį ir spektakliuko ruošimą kalba, kurios mokomės tik antrus metus, buvo baugoka. Sužinojus, kad dalyvaus visų kursų klausytojai, pasidarė visai nejauku.

Po truputį įsijungėme į pasiruošimą ir labai jaudinomės, kaip mums seksis. Nenorėjome

nuvilti dėstytojos, kuri savo entuziazmu vis įkvėpdavo mums pasitikėjimo savimi.

Atėjus lemtingai dienai, buvome gerai pasiruošusios, nors ir labai jaudinomės. Vaidinome spektakliuką „Kodėl sniegas baltas“, buvome pasipuošusios spalvingais gėlių žiedais.

Parodėme savo grupės darbą, pamatėme kitų kursų darbus ir likome sužavėtos.

O svarbiausia - beveik viską supratome. Jei toks renginys bus ir kitais metais, tikrai mielai dalyvausime. Tai padeda susiformuoti kalbėjimo įgūdžiams.

Dar viena barjero laiptelis įveiktas: galime vaidinti užsienio kalba, surengti šventę sau ir kitiems klausytojams, su jais susipažinti ir pabendrauti.

Nuoširdžiai dėkojame dėstytojai Viktorijai Jakulienei už tai, kad veda mus žinių, kūrybiškumo ir tolerancijos keliu.

22 05 10 vok gr 2

Vaidinimas „Kodėl sniegas baltas“.

47 grupės klausytojos pasakoja apie renginį

Dėstytoja mūsų grupei pasiūlė vaidinti ar dainuoti, bet mes - tik keturios, ir visos - nelabai drąsios atsistoti prieš žiūrovus. Todėl sutarėme, kad parengsime pristatymą apie Berlyno zoologijos sodą. Kartu pasimokysime gyvūnų pavadinimų vokiškai, papasakosime apie lankytiną Berlyno vietą. Renkant medžiagą, kilo daug kitų idėjų. Taip mūsų pristatyme atsirado paties sodo istorija, pasakojimas apie baltąjį lokiuką Knutą ir šių dienų aktualiausia karo tema. Berlyno zoologijos sodas sunkiai išgyveno Antrojo pasaulinio karo tragediją, o dabar padeda Ukrainos zoologijos sodų gyvūnams ir darbuotojams. Ne kiekvienas pagalvojame, kaip karas sudarko tokio taikaus kultūros ir pažinimo objekto, kaip zoologijos sodas, gyvenimą.

Kokia buvo nauda mums ir mūsų klausytojams iš šio pristatymo?

Mums buvo gera tartis, rinkti medžiagą, kurti, dalintis darbu ir žiniomis. Manome, kad ir mūsų klausytojai išgirdo bei pamatė naujų dalykų. Visi kartu bandėme vokiškai dainuoti dainelę apie lokiuką Knutą.

Smagiai žiūrėjome kitų grupių vaidinimus, mokėmės iš jų ir kalbos, ir artistiškumo.

22 05 10 vok gr 3

Multimedijų pagalba „pabuvojome“ Berlyno zoologijos sode.

40 vokiečių k. grupės vaidinimai

Grupė parengė du trumpus vaidinimus: ,,Bremeno muzikantai” (pagal Brolių Grimų pasaką) ir ,,Kepta žąsis’’ (pagal J. H. Rösler). Buvo sunku nutarti, kaip geriau prieš kolegas parodyti savo vokiečių kalbos žinias: deklamuoti eilėraščius, ką nors suvaidinti ar ką įdomaus perskaityti? Čia mums į pagalbą atskubėjo dėstytoja Viktorija Jakulienė. Ji mums patarė, kad būtų įdomu ką nors suvaidinti ir padrąsino, kad tikrai sugebėsime. Pasirinkome du visiems labiausiai patikusius spektakliukus. Kad būtų išlaikytas lygybės principas, vaidmenimis pasidalijome, traukdami burtus. Tada, kaip ir dera aktoriams, pradėjome mokytis tekstus. Per pirmąją repeticiją buvo tikrai linksma. Tie tekstai staiga ,,išgaruodavo iš galvos’’, ir sufleris turėdavo priminti. Bet po truputį įsijautėme į vaidmenimis, išmokome tekstus (na, gal ir ne puikiai, bet pakankamai gerai).

Atėjo pasirodymo diena. Labai jaudinomės. Ir suvaidinome! Pasirodo, kad vaidinti labai smagu, net jei daugelis tai darėme pirmą kartą nuo tada, kai baigėme mokyklą. Ačiū dekanei Danutei Šukienei už kalbų dienos idėją, ačiū dėstytojai Viktorijai už nuoširdų darbą, mokant mus vokiečių kalbos ir už nuolatinį padrąsinimą, kad įmanoma jos išmokti. Ačiū visiems kitų grupių kolegoms, kurie pasirodė puikiai ir įdomiai. Ačiū mums visiems, 40-tos grupės nariams, kad esame kartu, mokomės ir darome pažangą.

22 05 10 vok gr 4

Pasiruošimas“ keptos žąsies valgymui. Tik žąsies nebus.

MČTAU informacija, Užsienio kalbų fakulteto nuotraukos

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis