2013 m. balandžio mėn. MČTAU buvo įtrauktas į pasaulio TAU tinklą. Apie tai informacija pateikta tinklapyje http://www.myu3a.org/groups/vilnius.htm ir pristatoma pavadinimu „Vilnius“. 
Naujienlaiškyje Signpost newsletter http://worldu3a.org/signpost/ galima rasti labai daug įvairios ir įdomios informacijos apie viso pasaulio senjorų universitetus, jų veiklą o kiekvieną mėnesį galėsite skaityti ir susipažinti su jus dominančia medžiaga, kurios apimtis jus tikrai nudžiugins. Aišku, kiekvieną mėnesį turėtumėte keisti mėnesio pavadinimą.
 
Internetiniai TAU pasaulyje puslapiai:
 
Trečiojo amžiaus universitetas yra tarptautinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas yra mokytis visą gyvenimą ir skatinti bendradarbiauti vyresnio amžiaus žmones. Trečiojo amžiaus universitetas yra trumpinamas U3A (Third Age University). Lietuvoje atitikmuo būtų TAU (Trečiojo amžiaus universitetas).
 
TAU savo veiklą pradėjo 1973 metais Prancūzijoje, Tulūzijos mieste, Socialinių mokslų fakultete. Trečiojo amžiaus universiteto pradininkas profesoriaus Pierre Vellas.
 
TAU dažniausiai siejamas su vietiniais universitetais. Šis universitetinis modelis naudojamas daugelyje pasaulio šalių. 1980 – ųjų pradžioje Britanijoje universiteto veikla iš esmės pasikeitė – TAU tapo pagalbos "sau" organizacija. Šis modelis taip pat naudojamas Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Dominykos Respublikoje ir Pietų Amerikoje. Kai kurios Rytų Europos šalys į Trečiojo amžiaus universiteto veiklą įsitraukė gana anksti: Lenkija, Čekija, Slovakija ir Slovėnija. Slovėnijoje 1984 metais Trečiojo amžiaus universiteto veikla prasidėjo net 2 universitetuose. Šiandien Slovėnijoje TAU veikla vykdoma 40-yje universitetų.
 
Britanijoje TAU modelis remiasi tuo,  kad vyresnio amžiaus žmonės turi daug gyvenimiškos patirties, yra sukaupę nemažai žinių. Kiekviename susitikime vienas iš narių pasidalina savo, kaip tam tikros srities specialisto žiniomis. Kiekvienas TAU narys moka nustatytą mokestį koordinuojančiam universiteto veiklą asmeniui ir gali naudotis multi-medijos biblioteka, specialiais pranešimais, keistis kontaktais su kitais, panašių interesų turinčiais grupės nariais. Vyksta vasaros stovyklos, kuriose susirenka žmonės, besidomintys panašia sritimi. Kiekviena grupė yra atskira bendruomenė.
 
1998 metais pradėjo veikti VTAU - virtualūs kursai, skirti vyresnio amžiaus žmonėms, negalintiems lankyti universitetuose vykstančių paskaitų.  Šiuo metu veikia apie 35 kursai vyresnio amžiaus žmonėms, sudarytų  savanorių-ekspertų iš skirtingų pasaulio šalių.
 
2009 metais buvo išspausdintas pranešimas pavadinimu "Mokomosios iniciatyvos pagyvenusiems" ("Educational initiatives for the elderly"). Jame rašoma apie Trečiojo amžiaus universitetus pasaulyje, jų vykdomą veiklą ir pan. 
2009 m. sausio 1 d., po ketverių metų tyrimų ir analizės, virtualus TAU buvo pristatytas internetiniame puslapyje http://vu3a.org/  
Savanoriai atlieka daugybę darbų TAU, įskaitant ir virtualų mokymą. Įrodyta, jog fizinis ir intelektualinis aktyvumas ilgina žmonių gyvenimą. Į TAU priimami ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir visi, kurie turi laisvo laiko – taip plečiamas universiteto interesų ir žinių laukas.
 
Dažniausiai mokymai apima tokias mokomąsias sritis kaip dailė, klasikinės studijos, kalba, kompiuteriai, rankdarbiai, debatai, drama, istorija, kalbos, literatūra, muzika, mokslai, socialiniai mokslai, filosofija ir kt. Kai kurios grupės neturi sudarytos mokymosi programos - nagrinėjama tema atsiranda pokalbio metu. Kai kurios grupės peržengia dalykų ribas - jungia visuomenę, įvairias technologijas ir mokslą, nagrinėdami juos vis kitu aspektu.
 
TAU pateikia daug vertingos informacijos apie svarbias to meto problemas. Nors organizacija nepolitinė, tačiau jos dalyviai svarsto įvairius dalykus: nusikaltimai, bausmės, viešasis aptarnavimas, atsinaujinantys energijos ištekliai ir pan., dalyvauja viešose diskusijose.
 
Bendruomenių susibūrimai svarbūs istorijos ir genealogijos atžvilgiu, nes kiekvienas grupės narys gali papasakoti daug įdomių dalykų iš savo praeities. Kai kurių grupių tikslas yra pasidalinti savo patirtimi su kitų kartų atstovais ir taip panaikinti atskirtį tarp skirtingo amžiaus žmonių.
 
Internetas labai svarbus žmonėms, kurie gyvena vietovėse, neturinčiose švietimo įstaigų. Jame galima rasti tokių pramogų kaip ,,Žaidimai“, turinčių edukacinę funkciją, "Sveikata", "Fitnesas ir poilsis", pasivaikščiojimai po įvairias pasaulio šalis, tetro/koncerto klubai, kelionių klubai, šokiai ir pan.
 
Daugelis TAU leidžia vietinius pranešimus. Third Age Trust, kordinuojanti TAU universitetų veiklą UK, leidžia 3 kartus per metus biuletenį pavadinimu "Šaltiniai" ("Sources").
 

Nuorodos:

1. Midwinter, Eric C. (1984), Mutual aid universities: a self-help approach to educating older people, Routledge, ISBN 0709935234. 
2. Swindell, R. & Thompson, J. (1995). An international perspective of the University of the Third Age. Educational Gerontology, 21(5), 429-447. 
3 Swindell, R. (2002). U3A Online: a virtual university of the third age for isolated older people. 4. International Journal of Lifelong Education 21(5), 414-429.
 
U3A in the UK
U3A in Australia
U3A in the Dominican Republic
U3A in South Africa
U3A in Scotland
International Network for Universities of the Third Age
An International Perspective of the University of the Third Age. 14 pp

Mus rasite

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Pamėnkalnio g. 15, 10 kab.
01114 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. (8 5) 260 8310

www.mctau.lt

El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Žemėlapis

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas
Pamėnkalnio g. 15, 01114 Vilnius
Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT 457290000001700205

REKTORĖ:
dr. Zita Žebrauskienė
Mob. 8 616 51 274
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

REKTORĖS PADĖJĖJA:
Vida Jarašiūnienė
Mob. 8 626 15 686
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.