MČTAU Turizmo fakulteto 5 grupės klausytojai kartu su fakulteto dekane Teodora Dilkiene dalyvavo ekskursijoje Vyriausybės rūmuose.

Ekskursijos metu buvome supažindinti su pastato, kurį projektavo žymus Lietuvos dailininkas architektas Vytautas Edmundas Čekanauskas ir konstruktoriai J. Marozienė bei Česlovas Gerliakas, istorija. Pastatas yra vienas iš svarbiausių ir įdomiausių architekto V. E Čekanausko kūrinių, kurį autorius siekė priderinti prie buvusių aplinkinių statinių. Pastatas, kaip LKP Centro Komiteto rūmai, buvo pastatytas 1977 m.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė šiame pastate dirba nuo 1992 m. sausio.

Daugiau nei prieš tris dešimtmečius statyto pastato interjerai yra autentiški, atspindintys tuo metu vyravusią stilistiką, su jiems pritaikytais unikaliais meno kūriniais ir iki šiol nekeisti. Tuo įsitikinome patys, apžiūrėję Vyriausybės rūmų Posėdžių, Žaliąją, Didžiąją, Spaudos konferencijos ir Kino sales.

Pirmiausia apžiūrėjome naujai įrengtą vaikų poilsio kambarį, kuriame yra bibliotekėlė, čia vaikams vykdomos specialios pamokėlės, čia jie gali žaisti, piešti, konstruoti, skaityti ir pailsėti. Šis kambarys buvo įrengtas Vyriausybės kanceliarijoje dirbantiems darbuotojams, turintiems mažamečių vaikų. Tai sudarė palankias sąlygas jiems dirbti ir negalvoti, kur palikti savo vaikus. Tai šiuolaikiškos valstybės įstaigos pavyzdys.

Vėliau keliavome į Posėdžių salę, kurioje vyksta Vyriausybės svarbiausių asmenų posėdžiai. Buvome supažindinti su vykdomų posėdžių eiga, su vietomis, kurias posėdžių metu užima ministrai ir kiti svarbūs asmenys. Apžiūrėjome ir įspūdingą Žaliąją salę, kurioje vyksta atvykusių užsienio šalių vyriausybės narių priėmimas ir posėdžiai.

Spaudos konferencijos salėje, kurioje vyksta Lietuvos premjero ir kitų Vyriausybės narių spaudos konferencijos, ir patys dalyvavome iš MČTAU klausytojų surengtoje spaudos konferencijoje, o Didžiojoje salėje, kurioje yra 500 vietų ir kuri skirta koncertams, apdovanojimų įteikimams – ir mes „surengėme šventinį koncertą“. Apsilankėme ir Kino salėje, kuri sovietiniais laikais buvo skirta filmų peržiūrai – cenzūrai.

Ekskursijos metu susitikome su Premjero patarėjais, kurie supažindino mus su darbo specifika ir atsakė į užduotus klausimus.

O svarbiausia – buvome pakviesti ir dalyvavome tiesioginiame Vyriausybės posėdyje. Posėdžio metu galėjome užduoti ir uždavėme klausimus Vyriausybės nariams.

Ekskursiją mums vedė Vyriausybės ryšių su visuomene specialistai Kęstutis ir Ineta. Padėkojome jiems už profesionaliai organizuotą mūsų viešnagę.

Visi puikiai praleidome laiką ir buvome pakilios nuotaikos. O kadangi mūsų lankymąsi Vyriausybės rūmuose ir mūsų nuotaikas fiksavo Vyriausybės rūmų fotografas, tai dalį iš jų ir pateikiu.

Labai dėkoju ir savo, 5 grupės klausytojams, už žingeidumą ir dalyvavimą organizuojamose ekskursijose.

Danutė Ona Mateikienė, Turizmo fakulteto 5 grupės kuratorė

Nuotr. Medardo Čoboto TAU facebook

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETUI – 25-ERI!