2018 metų gruodžio 29 – 30 dienomis MČTAU Turizmo fakulteto 20 senjorų vyko į Gardiną, kur dalyvavo Auksinio amžiaus universiteto (AAU) šventiniame renginyje „Mus vienija istorija ir dabartis”, skirtame Lietuvos ir Baltarusijos etnokultūrinio paveldo studijoms. Gardine mus pasitiko AAU senjorai – seni mūsų pažįstami Vladimiras (gidas profesionalas) ir Marija, kartu su kitais Gardino senjorais dalyvavę aktyvaus poilsio stovykloje Palangoje.

Pažintį su miestu, savo amžių skaičiuojantį jau beveik 900 metų, pradėjome aplankydami seniausią mieste veikiančią Kijevo Rusios kunigaikščių laikus menančią stačiatikių Šv. Boriso ir Glebo, dar vadinamą Koložos cerkvę, pastatytą ant aukšto Nemuno šlaito. Pasivaikščiojome po atstatomos Gardino pilies teritoriją. Pilis pastatyta dar Vytauto Didžiojo, o vėliau Stepono Batoro iniciatyva perstatyta į renesansinius puošnius rūmus. Apžiūrėjome šalia esančią Naująją pilį, pastatytą XVIII a., kurioje posėdžiaudavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Ponų Taryba, rinkdavosi seimai, Lietuvos Vyriausiasis Tribunolas. Užėjome į šventiškai pasipuošusias cerkves. Pasivaikščiojome po Kalėdinėmis eglutėmis pasipuošusį parką. Senamiesčio istorinėje pėsčiųjų gatvėje grožėjomės istoriniais pastatais ir kiemais. Prie pagrindinės Naujametinės eglės radome šurmuliuojantį Kermošių. Didžiausioje ir įspūdingiausioje Šv. Pranciškaus Ksavero katedroje dalyvavome lietuviškose sekmadieninėse Šv. Mišiose.

Gardino AAU renginys „Mus vienija istorija ir dabartis” prasidėjo nuotaikingu mūsų prisistatymu. Jau Lietuvą aplankęs Kalėdų senelis atsiuntė tris pasiuntinius su dovanomis, kurias gavo kiekvienas šventės dalyvis. Susineštinių vaišių stalas „lūžo” nuo skanumynų. Auksinio amžiaus universiteto direktorė Lana Rudnik džiaugėsi dviejų universitetų – MČTAU ir AAU – prieš tris metus užsimezgusia draugyste. Apie AAU ji kalbėjo: – „Auksinio amžiaus universiteto kūrimo iniciatoriai Gardine buvo viešosios asociacijos „Centras“ Trečiojo sektoriaus nariai. 2010 m. kovo mėn. „Centro” iniciatyvinė grupė išvyko į Vroclavą Lenkijoje, kur nuo 1975 metų veikia „Trečiojo amžiaus universitetas“. Susipažino, kaip organizuojamas darbas siekiant atgaivinti vyresnio amžiaus žmonių pilnavertį gyvenimą, dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose. Pirmoji pamoka Grodno Aukso amžiaus universitete įvyko 2010 m. balandžio 29 d. Nuo 2015 m. programa įgyvendinama kartu su viešaja įstaiga „Išplėstinio suaugusiųjų švietimo centras” ir  „Naudingų kompetencijų studija“. AAU veikla skirta pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybei gerinti per intelektualų, fizinį ir socialinį vyresnio amžiaus žmonių aktyvumą. Bendri teminiai susitikimai, paskaitos, darbo kursai, mokymas dirbti kompiuteriu ir internetu, teminiai vakarai, kelionės ir per 50 įvairiausių klubų: „Gyvoji biblioteka“, „Gerų darbų mokykla“, „Auksinio amžiaus menų akademija“, „Tiesioginis dienoraštis nuotraukose“, „Kelionė erdvėje ir laike“ bei kiti. Mokslo metus sudaro du semestrai, prasideda spalio mėnesį ir trunka iki kitų metų balandžio. Pirmieji AAU studentai – apie 40 senjorų galėjo dalyvauti įvairiose interesų grupėse. 2016-2017 mokslo metais lankė per 220 studentų, kurie pasirinktinai dalyvavo 31 kurso ir 12 klubų programose. Programos iš dalies finansuojamos iš projektų, kuriuos siūlo fondas „Atminimas, atsakomybė ir ateitis“ (EVZ) ir Tarptautinė visuomeninė asociacija „Abipusis supratimas“. Esam pasiruošę įgyvendinti ambicingus planus ir dar daugiau dėmesio skirti brandaus amžiaus senjorų psichologijai, teisiniams aspektams, sveikos mitybos pagrindams, geros fizinės būklės palaikymo būdams ir tiems klausimams, su kuriais susiduria pagyvenusio amžiaus žmonės.”

Nuoširdžiai bendravome, dainavome ir žaidėme, dalijomės kulinariniais receptais iki vėlumos. Sutarėme, kad susitiksime Aktyvaus poilsio stovykloje Lietuvoje.

Teodora Dilkienė, Turizmo fakulteto dekanė

Autorės nuotr.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETUI – 25-ERI!