Nepaisant mūsų solidaus amžiaus, jeigu norime, tai galime įveikti visas kliūtis (sveikatos bei finansines) ir išvykti į tolimas keliones, pamatyti kitas šalis, pasigrožėti šių šalių nuostabiais vaizdais.

Susibūrusi 24 senjorų grupė, vadovaujama MČTAU Turizmo fakulteto dekanės Teodoros Dilkienės, liepos 17-30 d. lankėsi Suomijoje, Norvegijoje ir Švedijoje. Senjorai pabuvojo šiauriausiame Europos taške prie Arkties vandenyno – Nordkape bei toliausiai į Atlanto vandenyną nutolusioje saloje, Laplandijoje ant poliarinio rato esančiame Napapiri kaime susitiko su Kalėdų Seneliu, mokėsi ir baigė Nykštukų mokyklėlę „Kiiber, Oober, Toober“, lankėsi ir Nykštukų dirbtuvėlėse. Pabuvojo Lofoteno salose įkurtame Vikingų name – muziejuje, kuriame savo gimtąja kalba išgirdo ten dirbančios lietuvaitės gidės pasakojimą apie tame krašte gyvenusius vikingus, jų papročius, laivu plaukiojo Atlanto vandenyno Norvegijos jūros fiorduose, dalyvavo 3 val. žygyje po kalnus Švedijoje ir ten ne tik mėtėsi sniego gniūžtėmis, grožėjosi kalnų kriokliais, bet ir ragavo kalnuose augančių tekšių uogų. Buvo aplankyti „Lusto Miško“, „Arktikum“, „Aukso“ ir „Poliarija“ muziejai, Olavinlinos tvirtovė, pasižvalgyta nuo Pujo apžvalgos bokšto, lankytasi Helsinkyje, Rovaniemyje, Karasjokoje, Tromse, Kirunoje, Kirunavaros geležies rūdos kasykloje ir t.t.

O kokia įspūdinga buvo „Poliarinio Krikšto“ šventė, kai krikšto tėvai Arktika ir Ašigalis (Teodora ir Kęstutis) kiekvienam suteikė Arktinį vardą ir įteikė Poliarinio rato Krikšto liudijimą! Nuostabūs buvo arbatos ir žuvienės vakarai su įvairiomis atrakcijomis, dainomis, prizais ir siurprizais. Šių vakaronių metu skambėjo ir eilės, kurias, įkvėpti nuotabių vaizdų, sukūrėme pakeliui.

Tai buvo puikiai organizuota kelionė. Nuostabu! Kokie mes visi galime būti draugiški ir laimingi!

Širdingai dėkojame „Kelionių laikui“ už šią kelionę, o kelionės vadovei Teodorai Dilkienei už išsamios informacijos apie šalis, per kurias keliavome, pateikimą, už gerą nuotaiką, nuoširdumą ir puikų vadovavimą visos kelionės metu.

Linkime nuostabiai kelionių vadovei – DEKANEI TEODORAI sveikatos ir energijos, vedant senjorus įvairių šalių ir jų gražiausių vietų pažinimo keliu. Mes už jos pečių jaučiamės kaip už Tvirtovės sienų.

Na, o visiems keliautojams, bendražygiams – sveikatos ir sėkmės didelio noro keliauti ir pamatyti dar daug nuostabių šalių. Mes viską galime, tik reikia nenurimti ir norėti!

Mano sukurta ODĖ NORVEGIJAI

O išsvajotoji Norvegija!   
Tu nuostabi su savo 307 metrų aukščio uola,
Įbridusia į Arkties vandenyną,
Su šiauriausiu Europos tašku – Nordkapu,
Su žėrinčiais, snieguotomis, samanotomis ar
Sodria žaluma apaugusiais kalnais 
Ir nuo jų trykštančiais kriokliais 
Bei su nuostabiaisiais fiordais.
 
O Norvegija!
Tu pakerėjai mane savo grožiu,
Suteikei tiek džiaugsmo 
Ir žodžiais neapsakomų įspūdžių.
Kaip gera čia būti ir lengva kvėpuoti.
Iki kitų susitikimų Mieloji mano vaizduotėje!
 
Nuotraukos Medardo Čoboto TAU facebook
Turizmo, Kultūros ir Sveikatos fakultetų klausytoja Danutė Ona Mateikienė