Kalendorius

kovo   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kalendorius

kovo   2024
Pr An Tr K Pn Š Sek
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Iškilminga MČTAU vėliavos įnešimo ceremonija, ori rektorato narių ir dekanų eisena, iš visos širdies suskambėjęs studentiškasis „Gaudeamus igitur“ – taip prasidėjo 19-ieji senjorų mokslo metai. Šių mokslo metų pradžia sutapo su spalio 1-ąją švenčiama Tarptautine pagyvenusių žmonių diena, todėl simboliška, kad į mokslo metų atidarymą Lietuvos edukologijos universiteto salėje susirinko tiek daug orių, švytinčiais veidais, atviromis širdimis žmonių, jau sukaupusių didžiulį žinių ir išminties kapitalą, bet nepraradusių žingeidumo, noro mokytis visą gyvenimą, bendrauti, dalintis, padėti vienas kitam. Čia susirinkę senjorai siekia kuo ilgiau išlikti aktyvūs, būti reikalingi, naudingi, pastebėti ir įvertinti.

 Lietuvos edukologijos universiteto, po kurio sparnu svetingai glaudžiasi MČTAU, rektorius akademikas A. Gaižutis gražiai įvertino daugiau kaip metus trunkančią dviejų universitetų partnerystę, sanglaudą, savitarpio pagalbą, pasidžiaugė senjorų auditorija, kurioje jaučiasi vidinė inteligentiška energija. „Tokiuose sambūriuose daug prasmės. Juk svarbu, kad sukaupta patirtis nedingtų, kad ji nebūtų paženklinta vienatvės, nepritapimo ženklais. TAU – ne žinių kaupykla. Tai laisvesnės studijos, susijusios su savitarpio santykiais, bendravimo gelme, ko paprastai trūksta jauniems studentams“– kalbėjo akademikas A. Gaižutis.

Dažnas garbės svečias MČTAU renginiuose – Seimo narė D. Teišerskytė. Ji pasidžiaugė MČTAU laimėjimais, senjorų nusiteikimu gyventi aktyviai, prasmingai: „Lietuvai reikia jūsų proto, išminties, kantrybės. Šis renginys – tai vilties šviesa, kad gyvensime kitaip. Turime padėti įnoringai mąstančiam jaunimui, savo meile, žinojimu parodyti, kad pasaulis kitoks, negu jį pateikia kompiuteris, atimantis bendrystę“. Gražiausias poetės palinkėjimas – „pratęsti rudenio dienas iki pirmųjų gruodžio snaigių“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė I. Venciulienė, Lietuvos edukologijos universiteto Senato pirmininkas prof. A. Vilkas, Lietuvos technikos bibliotekos skyriaus vedėja D. Kalvaitienė, kiti svečiai negailėjo gražių žodžių ir linkėjimų MČTAU klausytojams.

Mokslo metų pradžią paskelbusi MČTAU rektorė dr. Z. Žebrauskienė pasidžiaugė čia susirinkusiais aktyviais, žingeidžiais senjorais: „Mes esame jėga, protas, patirtis. Čia susirinko mokytojai, gydytojai, inžinieriai, buvę vadovai. Galim nuversti kalnus. Atėjom čia gauti žinių ir bendrauti, ieškoti atsakymų į tuos klausimus, kurie liko neatsakyti jaunystėje, atėjom ieškoti gyvenimo prasmės“. Rektorė apžvelgė praėjusiais mokslo metais nuveiktus darbus – jų daug ir jie labai prasmingi, praturtinę ir mūsų būtį, ir mąstymą. Tai konferencija, skirta senjoro vaidmeniui šeimoje aptarti, kiekvieno širdį palietęs pirmasis senjorų chorų festivalis, aktyviai senatvei skirtas praktinis seminaras Botanikos sode Kairėnuose, dar labiau mus sutelkęs visos Lietuvos TAU vadovų pasitarimas, sėkmingai vykdomas GRUNDTVIG savanorystės projektas, kiti renginiai. Šiemet laukia įdomūs renginiai, skirti sveikatingumo ir tarmių metams pažymėti.

Rektorė pristatė visų vienuolikos fakultetų dekanus, jų nuveiktus darbus bei ateities planus. Visi dekanai sukaupę didžiulę patirtį, atsidavę savo darbui, pasirengę ir šiais mokslo metais džiuginti savo klausytojus ir žiniomis, ir bendravimu, ir pramogomis. Prieš renginį kalbintas Politologijos fakulteto dekanas L. Didžiokas sakė kaip ir kasmet jaučiantis didelę atsakomybę, nes nori pasitelkti kuo įdomesnių lektorių ir sudominti šio fakulteto klausytojus. Socialinės psichologijos fakulteto dekanė O. Didžiokienė fakultetui vadovauja jau dešimtmetį, todėl MČTAU jai kaip antrieji namai. O jei iškyla kokių nors problemų, jas dekanei padeda išspręsti rektorė, mūsų universiteto siela, žmogus, kuris šiam darbui atiduoda visą save, pasitelkia savo pažintis ir asmeninius ryšius. Tautodailės fakulteto dekanė I. Jonkuvienė kreipėsi į auditoriją ir eilėmis, ir jausmingais žodžiais. Per vasarą ji pasiilgo savo klausytojų – tos susigyvenusios bendruomenės, kuri nori gyventi gražiai, kūrybiškai, kuri kupina naujų minčių ir sumanymų, noro perduoti savo patirtį jaunajai kartai. Literatūros fakulteto dekanas K. Miškinis kvietė ateiti visus, kurie myli knygą ir padrąsino pačius rašyti bei aptarti kolegų kūrybą.

Sausakimšoje Lietuvos edukologijos universiteto salėje, kurioje net dekanams teko ramstyti sienas, daug senbuvių, lankančių tai vieną, tai kitą fakultetą, o kai kurie – kartu su MČTAU  nuo pat jo įsikūrimo. Garbus amžius – ne kliūtis mokytis. Antai, 78-ių Regina Jonaitienė jau ketverius metus lanko istorijos, buities kultūros, socialinės psichologijos fakultetus, ji susižavėjusi ir lektoriais, ir temomis, ypač istorijos, ir džiaugiasi galinti papildyti skurdžias sovietmečiu dėstytos istorijos žinias. Nemažai ir naujokų – į mūsų bendruomenę panoro įsijungti per 250 naujų narių. Vieni iš jų, kaip Veronika Medeišienė, apie MČTAU išgirdo per radiją, o dar ir draugė paragino, todėl tikisi čia maloniai pabendrauti su bendraamžiais, pakeliauti, patobulinti anglų kalbos žinias. Pirmakursės Vida ir Marytė sakė seniai girdėjusios gerus atsiliepimus apie šio universiteto turizmo, buities kultūros, literatūros fakultetus, bet tik šiemet rado laiko tapti studentėmis. Pirmakursė Česė Gricienė džiaugėsi sutikusi čia daug bendraminčių, kurie padės aklimatizuotis ir apsispręsti, kurioje srityje gilinti savo žinias: „Nelengva pasirinkti iš vienuolikos fakultetų, visur atrodo įdomu, visur norisi suspėti. Kad oriai gyventume, turime nuolat mokytis, tobulėti“.

Renginio pabaigoje – nuoširdi rektorės padėka visiems ir kiekvienam – rėmėjams, prorektoriams,  dekanams, lektoriams, seniūnams bei visiems, prisidedantiems prie sėkmingos ir sklandžios MČTAU veiklos. „Kiekvienas mūsų universitete turi būti pastebėtas, priimtas toks, koks yra, išklausytas, turi jaustis reikalingas, įvertintas. Visi čia sutinkami su meile – nemylime tik niurgzlių ir nihilistų. Mūsų misija – nešti šviesą ten, kur tamsu, nešti ramybę ten, kur šurmulys. Tik nuolat mokydamiesi įvaldysime meną nugalėti senatvę ir išliksime jauni“– kalbėjo rektorė.

Mokslo metai prasidėjo ir daugelyje Trečiojo amžiaus universiteto filialų – jų Lietuvoje net 27. Gausiausiai lankomi ir didžiausia veiklos įvairove pasižymi mūsų partneriai – Marijampolės, Telšių, Prienų TAU. Apie 10 tūkst. senjorų Lietuvos miestuose ir miesteliuose šiais mokslo metais rinksis į užsiėmimus pasisemti naujausių žinių, pabendrauti, praskaidrinti ir įprasminti brandžiausią gyvenimo tarpsnį.

Jadvyga Miniotaitė

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT83 7290 0990 1557 6176

Žemėlapis

DĖMESIO! NEMOKAMOS MANKŠTOS SENJORAMS VILNIAUS KULTŪROS, PRAMOGŲ IR SPORTO RŪMUOSE (ŽIRMŪNŲ G. 1E) PIRMADIENIAIS IR TREČIADIENIAIS NUO 10 VAL. IR NBA AKADEMIJOJE (ŽEMYNOS G. 14) ANTRADIENIAIS NUO 8 VAL. 45 MIN. IR KETVIRTADIENIAIS NUO 8 VAL. 55 MIN.