Pasaulyje yra labai daug įdomių ir gražių vietų, bet turbūt niekur nėra taip gražu kaip Palangoje, kur viskas taip sava, taip artima. Jei nori pasidomėti Palangos istorija ar legendomis, čia randi daug įdomaus. Jeigu moki ne tik žiūrėti, bet ir matyti, čia išvysi, ko neregėjęs. O jeigu panorėsi praplėsti akiratį, gali ištisas dienas vaikščioti, dairytis ir žavėtis. Viskas čia alsuoja žmonių išmintimi, išradingumu, gamtos įvairumu. Ir medžiai vis kitokie. Vieni menantys šimtmečius, kiti ką tik pasistiebę apsidairyti. Ir kaip jie puošia Palangą! O juos kažkada juk pasodino žmonės, kad visiems būtų jauku. Ir senoji architektūra, ir naujai išaugę namai vieni kitiems netrukdo, o tik sustiprina žmogaus norą kurti. Vien ko verti gėlynai, alpinariumai ir net gėlių medžiai, „boružės“ ir „antys“, nešančios gausybę gėlių. Ir visa tai, kad mums būtų smagu, kad vėl ir vėl norėtume čia sugrįžti. O dar tas jūros ošimas – galingas, nepakartojamas! Ir dar tie vėjai... vėjai... Ir iš kur jie? Bet be jų Palanga nebūtų Palanga.

Viso to grožio – paslaptingo, ramaus, o kartu ir labai judraus – apsupti, dešimt dienų aktyvaus poilsio stovykloje ilsėjosi MČTAU Turizmo fakulteto senjorai kartu su Auksinio amžiaus universiteto senjorais iš Baltarusijos. Šioje stovykloje niekas nenuobodžiavo, nestokojo bendravimo, galėjo patenkinti savo smalsumą ir poilsio poreikius. Puiku, kad stovyklautojai turėjo aiškų, gerai apgalvotą veiklos planą, su kuriuo senjorai buvo supažindinti iš anksto. Tačiau stovyklos sėkmę lėmė sumanūs, išradingi ir didelę patirtį turintys koordinatoriai ir jų pagalbininkai, todėl viskas vyko itin sklandžiai. Stovyklaujantieji tikrai aktyviai ilsėjosi, kasdien anksti ryte mankštinosi lauke, o kas nepabūgo ledinio vandens, dar maudėsi jūroje. Gausus senjorų būrys dalyvavo mažojoje olimpiadoje, kuri suteikė visiems daug teigiamų emocijų. O kiek vaikščiota ekskursijų metu! Kaip nesižavėti Raganų kalnu ar Parnidžio pusiasalio kopomis! Buvo įdomu paklausyti paskaitų įvairiomis temomis. Visus stovyklautojus sužavėjo senjorų iš Baltarusijos poetinis ir muzikinis prisistatymas.

Stovykloje ypač maloniai nuteikė dėmesys kiekvienam žmogui. Už kiekvieną posmą, prasmingesnį žodį buvo padėkojama plojimais. Čia, stovykloje, gimė eilės, joms sukurta ir melodija. Nenustebtume, jei ta daina taptų Turizmo fakulteto himnu.

Po stovyklos uždarymo, apmąstant viską, kas čia buvo, ir žinant, kad gyvenime nepaprastai svarbūs trys dalykai – laikas, žodžiai, galimybės – belieka pridurti: Palangoje per trumpą laiką turėjome daug galimybių bendrauti, kurti, keliauti, domėtis, sužinoti, būti išgirsti ir išklausyti.

Elena Dobrovolskienė, Turizmo fakulteto 5 grupės klausytoja

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETUI – 25-ERI!