MČTAU gražia iniciatyva pasitinka atkurtos Lietuvos 100-metį. Senjorų grupė neseniai grįžo iš Islandijos, dar viena grupė ten tebesisvečiuoja. Senjorai nuvežė „100 ačiū“ šaliai, kuri pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę.

Idėja kaip nors ypatingai pažymėti artėjantį Lietuvos 100-mečio jubiliejų gimė Turizmo fakultete, ir šio fakulteto dekanė Teodora Dilkienė, palaikoma MČTAU rektorės Zitos Žebrauskienės, entuziastingai ėmėsi šią idėją įgyvendinti. Buvo užmegzti ryšiai su lietuvių bendruomene Islandijoje, su Reikjaviko U3A (Trečiojo amžiaus universitetu), su buvusiu Islandijos užsienio reikalų ministru, ambasadoriumi Jon Baldvin Hannibalsson.

Žinia apie planuojamą kelionę pasklido po visą Lietuvą. Kartu su MČTAU senjorais į Islandiją keliavo ir senjorai iš Kauno, Šiaulių, Lazdijų, Rokiškio, Biržų, Pakruojo trečiojo amžiaus univesitetų.

Viešnagės Islandijoje metu buvo surengtas simpoziumas, kuriame dalyvavo abiejų šalių senjorai. Šiltoje vienminčių ir vienmečių auditorijoje buvo išklausytas Reikjaviko U3A pirmininko Hanso Kristijano Hudmundsson pranešimas apie 2012 m. įkurto TAU, kurį lanko per 300 senjorų, veiklą. Šiame universitete senjorams skaitomos paskaitos, rengiami kompiuterinio raštingumo kursai, vizitai į įstaigas ir įmones, literatūros kūrinių ir kino filmų aptarimai, gimnastikos, grožio ir gyvenimo būdo praktiniai užsiėmimai, šalies topografinių pavadinimų studijos, organizuojamos pažintinės kelionės. Kartu su Ispanijos ir Lenkijos senjorais sėkmingai įgyvendinamas „Erasmus+“ projektas „BALL“.

Senjorai dėmesingai kausėsi J. B. Hannibalssono pranešimo, kartu su juo išgyveno skausmingus prisiminimus Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo išvakarėse. J. B. Hannibalssonas buvo vienintelis Vakarų valstybės užsienio reikalų ministras, nepabūgęs atvykti į Vilnių iš karto po 1991 m. sausio įvykių pareikšti solidarumo, o po kelių savaičių – su savo tautiečiais pripažinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybę. Jis apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu, LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi, taip pat yra Vilniaus garbės pilietis.

Šiltas MČTAU rektorės Z. Žebrauskienės pranešimas, sveikinimai artėjančio Islandijos nepriklausomybės 100-mečio proga, mūsų senjorų nuvežta rankdarbių paroda, lietuviškos ir islandiškos dainos suartino abiejų šalių senjorus ir nuteikė tolimesniam benradarbiavimui.

Viešnagės metu senjorus nuoširdžiai globojo Lietuvių bendruomenės pirmininkė Jurgita Motiejūnaitė, Islandijoje gyvenančių lietuvių Renatos, Aurelijos, Vilmos, Vytauto šeimos. Jie padėjo susipažinti su nuostabia šalimi, jos unikalia gamta, įdomiais žmonėmis. Už tai tariame jiems „100 TAKK“.

Nuotraukos Medardo Čoboto TAU facebook

Daugiau skaitykite:

http://lzinios.lt/lzinios/Prie-kavos/senjorai-nuveze-100-takk-100-aciu-islandijai/250316

http://www.lzs.lt/lt/kvietimai_zurnalistams/kiti_renginiai/100_takk_100_aciu_islandijai.html#.WcFMs3qKfk0.facebook

https://www.delfi.lt/pilietis/naujienos/vytauto-landsbergio-vidurnakcio-skambutis-buvo-lemiamas.d?id=75818759

MČTAU informacija

Mus rasite

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Pamėnkalnio g. 15, 10 kab.
01114 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. (8 5) 260 8310

www.mctau.lt

El.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Žemėlapis

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas
Pamėnkalnio g. 15, 01114 Vilnius
Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT 457290000001700205

REKTORĖ:
dr. Zita Žebrauskienė
Mob. 8 616 51 274
El.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

REKTORĖS PADĖJĖJA:
Vida Jarašiūnienė
Mob. 8 626 15 686
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

MČTAU KLAUSYTOJAMS VYKSTA PROJEKTO „MEDIJŲ IR INFORMACINIO RAŠTINGUMO PROGRAMA MČTAU“ PRAKTINIAI SEMINARAI.  ISTORIJOS FAKULTETAS VYKDO PILIETIŠKUMO UGDYMUI SKIRTĄ PROGRAMĄ „KOVO 11-OSIOS AKTO SIGNATARŲ KELIAIS” . DAUGIAU SKAITYKITE NAUJIENŲ LAPKRIČIO MĖN. SKELBIMUOSE