Kasdien iš žiniasklaidos priemonių gauname begalę įvairios informacijos, bet retai susimąstome apie jos turinį ir apie mums daromą poveikį. Kaip atskirti pelus nuo grūdų, t. y. kaip „atkoduoti“ tikrą žiniasklaidos pranešimų esmę? Gebėti raštingai ir kritiškai vertinti žiniasklaidos medžiagą bei patiems efektyviai kurti asmeninę komunikaciją ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms.

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija pradeda įgyvendinti unikalų, didžiulės apimties žiniasklaidos ir medijų raštingumo projektą, kurio tikslas ir yra didinti vyresnio amžiaus žmonių gebėjimą naudotis skirtingomis žiniasklaidos priemonėmis, geriau suprasti ir kritiškai vertinti žiniasklaidos turinį, ugdyti gebėjimus užmegzti ryšius įvairių medijų kontekste. Projektas bus vykdomas rugsėjo-gruodžio mėn., iš viso bus apmokyta per 500 MČTAU klausytojų.

Projekto metu pagal Vytauto Didžiojo universiteto prof. Audronės Nugaraitės parengtą metodiką senjorams bus pravestas šešių praktinių seminarų ciklas. Po A. Nugaraitės įvado į žiniasklaidos ir medijų pasaulį, kituose užsiėmimuose projekto dalyviai sužinos, kaip veikia reklama, viešieji ryšiai ir propaganda, susipažins su tiesos ir melo samprata šiuolaikiniame žiniasklaidos turinyje, sužinos, kas tai yra informaciniai karai, per praktinius užsiėmimus mokysis kurti ir palaikyti savo asmeninį profilį.

Svarbiausi šios žiniasklaidos raštingumo programos uždaviniai – mokant žiniasklaidos priemonių naudojimo raštingumo padėti senjorams suvokti žiniasklaidos ir informacijos reikšmę bei svarbą ir, atsižvelgiant į šias žinias, veiksmingiau naudotis paieškos priemonėmis, gebėti kritiškai įvertinti žiniasklaidos turinį, kas labai lemia vartotojų pasitikėjimą skaitmeninėmis technologijomis ir žiniasklaida, valstybe ir jos institucijomis.

Seminaruose turėsite galimybę susitikti su žinomais šalies žurnalistais – Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi, šios sąjungos pirmininko pavaduotoju, „Alko“ redaktoriumi Audriu Antanaičiu, apžvalgininku Rimvydu Valatka ir kitais žinomais žiniasklaidos atstovais.

Pirmasis įvadinis susitikimas su žurnalistais – rugsėjo 12 d. Galite registruotis iš anksto: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.; Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Arba tiesiog ateikite rugsėjo 12 d. 11 val. į Lietuvos edukologijos universiteto aktų salę ir tapkite šio įdomaus projekto dalyviu.

Daugiau informacijos suteiks Lolita Raudienė, tel. 8 686 33 418

MČTAU informacija

Mus rasite

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Pamėnkalnio g. 15, 10 kab.
01114 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. (8 5) 260 8310

www.mctau.lt

El.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Žemėlapis

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas
Pamėnkalnio g. 15, 01114 Vilnius
Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT 457290000001700205

REKTORĖ:
dr. Zita Žebrauskienė
Mob. 8 616 51 274
El.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

REKTORĖS PADĖJĖJA:
Vida Jarašiūnienė
Mob. 8 626 15 686
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

MČTAU KLAUSYTOJAMS VYKSTA PROJEKTO „MEDIJŲ IR INFORMACINIO RAŠTINGUMO PROGRAMA MČTAU“ PRAKTINIAI SEMINARAI.  ISTORIJOS FAKULTETAS VYKDO PILIETIŠKUMO UGDYMUI SKIRTĄ PROGRAMĄ „KOVO 11-OSIOS AKTO SIGNATARŲ KELIAIS” . DAUGIAU SKAITYKITE NAUJIENŲ LAPKRIČIO MĖN. SKELBIMUOSE