Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitete rugsėjo 4 d. prasidėjo naujų klausytojų priėmimas, kuris tęsis visą rugsėjo mėnesį. Po iškilmingos 23-iųjų mokslo metų pradžios šventės, vyksiančios rugsėjo 28 d., senjorams atsivers auditorijų durys.

Pirmąją naujų klausytojų priėmimo dieną jau nuo pat ryto prie Universiteto būstinės vinguriavo ilga mokslo ir žinių ištroškusių senjorų eilė. Anketas užpildė ir klausytojų pažymėjimus gavo 65 senjorai. Kaip ir ankstesniais metais, didžiausio susidomėjimo sulaukė Turizmo, Kultūros, Užsienio kalbų fakultetai.

Aktyvus senjorų susidomėjimas Universitetu – puikus įrodymas, kad mokytis ir siekti žinių, būti aktyviu visuomenės nariu niekada nevėlu, net ir sulaukus brandaus amžiaus. Tą patvirtino ir mūsų kalbinti senjorai. Antai Virginija Nefienė, buvusi ilgametė muzikos mokytoja, išėjusi į pensiją pasigedo aktyvios veiklos, naujų žinių, bendravimo, naujų įspūdžių, todėl pasirinko Turizmo fakultetą, nes nori pakeliauti, geriau pažinti Lietuvą ir pasaulį. Margarita Daukuvienė, buvusi rentgeno laborantė, tapo Kultūros fakulteto klausytoja, nes su šio fakulteto senjorais jau yra lankiusi muziejus, keliavusi, todėl tikisi čia patirti daug puikių įspūdžių. MČTAU lanko kelios dešimtys šeimų, o pirmąją priėmimo dieną naujais klausytojais tapo dar dvi šeimos. Viena jų – Genovaitė ir Donatas Dagiai, inžinieriai, buvę farmacijos srities verslininkai, net 55 metus išgyvenę kartu, užauginę vaikus ir anūkus, nusprendė kartu lankyti Turizmo fakultetą, nes nori keliauti ir dalintis įspūdžiais su bendraminčiais.

Nauji klausytojai dovanų gavo MČTAU 20-mečio proga išleistą Almanachą, taip pat turėjo galimybę įsigyti bilietus į Filharmonijoje rugsėjo 28 d. vyksiančią mokslo metų pradžios šventę ir orkestro muzikos koncertą „Gražiausios pasaulio melodijos“.

Universitete veikia trylika fakultetų, kuriuose galima patenkinti pačius įvairiausius poreikius – daugiau sužinoti apie senovės ir Lietuvos istoriją, geriau orientuotis politiniame gyvenime, geriau pažinti savo krašto kultūrą, etnografinį paveldą, tradicijas, išmokti tausoti sveikatą, patogiai susitvarkyti savo buitį, pagilinti kompiuterinio raštingumo ar užsienio kalbų žinias. Kūrybinių gebėjimų turintys senjorai gali išbandyti save literatūroje, kurti tautodailės darbus, išreikšti save net penkiuose universiteto meniniuose kolektyvuose.

Naujieji klausytojai 2017-2018 mokslo metais turės galimybę ne tik klausytis įvairiausių paskaitų, susitikti su įdomiais žmonėmis, keliauti, sportuoti, lankyti parodas, bet ir dalyvauti įvairiuose projektuose. Rugsėjo 12 d. startuos kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga vykdomas projektas „Medijos ir informacinis raštingumas“, kur bus mokomasi suvokti žiniasklaidos reikšmę bei kritiškai vertinti jos turinį. Kultūros fakultete bus įgyvendinamas atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtas edukacinis projektas „Pirmosios Lietuvos Respublikos meninio gyvenimo apraiškų formavimasis“, kurio metu bus skaitomos paskaitos, lankomi spektakliai ir koncertai. Bus vykdomi ir kiti įdomūs projektai.

Rugsėjo 30 d. MČTAU organizuoja tarptautinį senjorų šokių festivalį „100 šokių pynė Lietuvai“. Tai mūsų dovana Lietuvos atkūrimo 100-mečiui.

Kviečiame visus aktyvius, žingeidžius, kūrybiškus senjorus jungtis prie mūsų. Naujų klausytojų lauksime iki rugsėjo 30 d.

Nuotraukos Medardo Čoboto TAU facebook

MČTAU informacija

Mus rasite

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Pamėnkalnio g. 15, 10 kab.
01114 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. (8 5) 260 8310

www.mctau.lt

El.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Žemėlapis

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas
Pamėnkalnio g. 15, 01114 Vilnius
Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT 457290000001700205

REKTORĖ:
dr. Zita Žebrauskienė
Mob. 8 616 51 274
El.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

REKTORĖS PADĖJĖJA:
Vida Jarašiūnienė
Mob. 8 626 15 686
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

MČTAU KLAUSYTOJAMS VYKSTA PROJEKTO „MEDIJŲ IR INFORMACINIO RAŠTINGUMO PROGRAMA MČTAU“ PRAKTINIAI SEMINARAI.  ISTORIJOS FAKULTETAS VYKDO PILIETIŠKUMO UGDYMUI SKIRTĄ PROGRAMĄ „KOVO 11-OSIOS AKTO SIGNATARŲ KELIAIS” . DAUGIAU SKAITYKITE NAUJIENŲ LAPKRIČIO MĖN. SKELBIMUOSE