Politologijos fakulteto Garbės dekanas

Laimutis Didžiokas gimė 1942 m. lapkričio 15 d. Baigęs mokslus, ilgus metus dirbo teisėsaugos institucijose, buvo Lietuvos transporto policijos valdybos štabo komisaras. Plačiau skaitykite čia.

L. Didžiokas buvo garsus sportininkas, kuriam plojo net pasaulio stadionai. Jam teko dalyvauti bėgimo varžybose su pasaulio, Europos, tuometės Sovietų Sąjungos čempionais ir rekordininkais, kartais – stovėti ant nugalėtojų pakylos. Sportas Laimučiui padovanojo daug džiugesio. Ne kartą yra nugalėjęs ar tapęs prizininku tuo metu populiariose bėgimo varžybose, tokiose kaip Trakai–Vilnius, „Tiesos“, „Pravdos“ laikraščių krosai, brolių Znamenskių memorialai Lužnikuose, spartakiados Berlyne, Erfurte, Jenoje, Veimare, Olštyne, Košicėje, Maskvoje, Kijeve, Bulgarijos, Vengrijos miestuose. 1969 m. tapo bėgimo iš senųjų į naujuosius metus  nugalėtoju.

Trečiojo amžiaus universiteto rūpesčiais L. Didžiokas gyveno nuo pat jo kūrimosi pradžios – tam turėjo įtakos asmeninės priežastys: pirmoji į šio universiteto veiklą įsitraukė Laimučio žmona Olga, vėliau jame sutiko nuo jaunystės dienų pažįstamą Turizmo fakulteto vadovę Teodorą Dilkienę, dabartinę rektorę dr. Zitą Žebrauskienę, kitų senjorų, kurie vienas per kitą ėmė raginti prisijungti prie jų būrio. Atėjo laikas dalytis tuo, ką sukaupė – išėjęs į atsargą, pasidavė raginimui imtis vadovauti besikuriančiam Politologijos fakultetui.

2010-ųjų kovą politologai susirinko į pirmąją paskaitą. Pradžia nebuvo lengva: ir savo jėgomis vertėsi, ir „Žinijos“ draugijos lektorius kvietėsi, ir savo asmeninius ryšius teko atgaivinti. Dekanas siekė, kad fakulteto paskaitose vyrautų akademinės laisvės dvasia, kritinis mąstymas, kūrybiškumas, tarpusavio pagarba, kad fakulteto „studentai“ gautų ne tik politinių žinių, bet ir ekonominės, teisinės, sociologinės ir kitų sričių informacijos. Laimučio manymu, žmogus turi tobulintis visą gyvenimą – tik tada jis susivoks sparčiai besikeičiančioje aplinkoje.

L. Didžiokas Politologijos fakultetui vadovavo iki 2015 m. mokslo metų pabaigos ir grįžo į širdžiai mielą veiklą – tapo Lietuvos policijos veteranų asociacijos Vilniaus filialo valdybos nariu.

Už svarų indėlį Politologijos fakultetui ir aktyvią veiklą universiteto bendruomenėje Laimučiui Didžiokui suteiktas MČTAU Garbės dekano vardas.

2015 m. rugpjūčio 10 d.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETUI – 25-ERI!