Literatūros fakulteto Garbės dekanas

Romualdas Šimkūnas gimė 1934 m. liepos 5 d. Utenos rajono Vyžių kaime. Baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją (dabar VDU Žemės ūkio akademija). Mokslinis agronomas, gamtos mokslų daktaras, docentas, tautodailininkas (medžio drožėjas). Dirbo Vilniaus universiteto Mokslinio tyrimo sektoriaus moksliniu sekretoriumi, vėliau vyr. moksliniu bendradarbiu ir dėstytoju valandininku Gamtos fakultete.Šimkūnas publikavo 50 mokslinių ir virš 400 populiarių straipsnių, išleido 10 knygų mokslo bei kraštotyros temomis. Knygose „Atminties proskynos“ (2008 m.) bei „Visur gerai – namie geriausia“ (2010 m.) su meile rašo apie gimtąjį kaimą, jo darbščius ir dvasingus žmones, mokslo draugus, Aukštaitijos nacionalinio parko grožį, o knygelėje „(Ne)paprastas istorijas“ (2012 m.) autorius aukštaičių tarme dievina gimtinę, pasakoja apie tėviškėnus, jų likimus. Apie šį žmogų, jo gyvenimo vertybes, vidinį pasaulį geriausiai kalba jo knygelėje „Atminties proskynos” ištarti žodžiai: „Iš tėvų gyvenimo supratau, kad niekas taip neluošina ir nežudo žmogaus, kaip nieko neveikimas. Geram žmogui šito nelinkėčiau, juk nieko neveikdamas labiausiai skriaudi save. Žmogus pailsi nuo vieno darbo tik tada, kai pradeda kitą. Darbštumas, sumanumas, blaivi būtis, dėmesingumas kitam, žmogiškasis orumas – ypatybės, albatroso sparnais nešančios žmogų per gyvenimą. O jei dar ir humoro jausmo bent kiek turi, žinok: ne veltui ši žemelė nešioja“.

Nuo 2008 metų Romualdas pasineria į Trečiojo amžiaus universiteto veiklą – kartu su suvalkiete žmona Janina Birute lanko Turizmo, ir širdžiai mieliausią – Literatūros fakultetą. Jo sukurtomis medžio grožybėmis pasipuošė ne vieni universiteto kolegų namai – tai dovanos, dalelė medžio drožėjo širdies, kas neparduodama ir neįkainojama.

MČTAU 20-mečio proga už aktyvią veiklą Literatūros fakultete dr. Romualdui Šimkūnui suteiktas MČTAU Garbės nario vardas.

Likimas lėmė ir pakoregavo mokslininko, literato bei tautodailininko gyvenimą – 2015 m. rugpjūtį dr. R. Šimkūnas tapo Literatūros fakulteto dekanu. Jo pastangomis fakulteto klausytojai išleido du kūrybos rinkinius – „Minties verpetuose“ (2016) ir „Gyvenimo tėkmėje“ (2019).

Už nuopelnus organizuojant Literatūros fakulteto veiklą, savanorišką, neatlygintiną, aktyvų ilgametį dalyvavimą universiteto veikloje dr. Romualdui Šimkūnui suteiktas MČTAU Garbės dekano vardas.

2019 m. birželio 3 d.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 216 kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis