Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Žmonės ir darbai                                 

Tautodailės fakultetą lanko įvairių profesijų senjorai: pedagogai, gydytojai, ekonomistai, inžinieriai, apskaitos darbuotojai ir kiti specialistai, tačiau juos visus jungia meilė menui, tautodailei ir išskirtinis domėjimasis liaudies tautiniu paveldu. Kasmet fakultetas pasipildo naujais klausytojais, turinčiais vienokių ar kitokių įgūdžių, kuriant meno dirbinius.  Tokių klausytojų labai laukiame, jie įneša ne tik savo asmenybės aurą į fakulteto bendruomenę, bet ir praturtina fakulteto veiklą savo kūrybiniais gebėjimais.

Noriu papasakoti apie vieną ypatingą Tautodailės fakulteto klausytoją – Gintarę Gudžiūnienę ir jos asmeninę legendą. Gintarę visą gyvenimą lydėjo meilė menui, ir tik užbaigus darbinę veiklą, įstojus į MČTAU, sėkmingai, palyginus per trumpą laiką, jos svajonė išsipildė ir sužėrėjo visomis spalvomis.

G. Gudžiūnienė – vilnietė, gimusi 1956 m. balandžio 13 d. Augo medikės ir architekto šeimoje. Gabumus tikriausiai paveldėjo iš tėvo, jis puikiai piešė, tapė akvarele. Tėvai, pastebėję dukros pomėgį piešti, leido ją į M. K. Čiurlionio meno mokyklą. Gintarė dar penktoje klasėje  puikiai suprato  įžymių dailininkų – Antano Kmieliausko, Birutės Žilytės, Arvydo Každailio dėstomus dalykus, tapybos vingrybes. Gintarė siekė toliau, ji ketverius metus mokėsi Vilniaus vaikų dailės mokykloje ir baigė visą dailės ugdymo programą, kurios metu susipažino su kompozicijos, piešimo, tapybos, skulptūros, keramikos bei dailės istorijos pagrindais. Ji iki šiol prisimena savo mokytojus, įžymius Lietuvos kūrėjus – skulptorių Vytautą Šerį, tapytoją Mariją Teresę Rožanskaitę, garsųjį grafiką Petrą Repšį. Labai šiltai Gintarė prisimena diplominio darbo vadovą Igorį Piekurą.

Tačiau Gintarės asmeninė legenda, deja, rutuliojosi ne Dailės akademijoje, o Vilniaus inžineriniame statybos institute (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas). Čia ją atvedė antroji meilė – matematika ir, žinoma, jaunystės jausmai. Sėkmingai baigė studijas ir visą gyvenimą pradirbo banke, o meilė menui nuolat kirbėjo širdyje.

Išėjusi į pensiją, Gintarė mąstė neilgai, sužinojusi apie MČTAU, 2018 m. įstojo į Tautodailės fakultetą. Aš pamenu, kaip gerai Gintarė jautėsi per pirmuosius užsiėmimus, ji švytėjo, tarsi išėjusi iš klaidaus miško į saulės nušviestą pievą. Jai viskas buvo įdomu, greitai viską išsiaiškindavo ir kuo skubiausiai viską norėjo išmokti, pagaminti. Labiausiai Gintarė pamėgo vilnos drėgną gamybos technologiją, vilna ją tarsi prisijaukino ir sušildė. Gamino viską, pirmiausia karolius, vėliau riešines, apyrankes, telefonams įdėklus, sudėtingas ir madingas rankines.

Gintarė nepamiršo ir tapybos, daug tapo, yra fakulteto tapybos fakultatyvo narė, dalyvauja fakulteto bendrose parodose, rengia ir asmenines parodas. 2019 m. rudenį Gintarė surengė asmeninę parodą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Čia ji demonstravo savita technika išmargintus pajūrio akmenėlius, gipsinius rankdarbius ir iš vilnos veltus papuošalus, šalikus ir rankines. 2020 metų birželio 8–27 d. toje pačioje Adomo Mickevičiaus bibliotekoje surengė tapybos darbų asmeninę parodą, kurioje buvo pateikti 26 tapybos darbai. Nuo šių metų vasario 12 d. iki balandžio 8 d. Gintarė dalyvavo Respublikinėje liaudies grafikos ir piešimo konkurso Romano Krasninkevičiaus  premijai laimėti parodoje Marijampolės kultūros centre. 2021 m. birželio mėn. numatyta Gintarės personalinė paroda Tautodailininkų  galerijoje Stiklių g. Nr.16. Bus eksponuojami tapybos darbai ir gaminiai iš vilnos.

Džiaugiamės Gintarės kūrybiniais pasiekimais, jos asmenine legenda. G. Gudžiūnienės  meilė menui neliko gyvenimo paraštėse, ją pastebėjo ir pripažino tautodailininkai: 2020 metų rugsėjo 17 d. Gintarė Gudžiūnienė priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos narius. 2021 metų kovo 8 d. Gintarė Gudžiūnienė priimta į Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos Vilniaus skyriaus narius.

Balandžio 13 dieną Tautodailės fakulteto klausytoja Gintarė Gudžiūnienė švęs savo 65-ąjį gimtadienį. Mes, fakulteto kolegos, linkime Gintarei  geros kloties meno paieškose, puoselėjant tautinį kultūrinį paveldą, linkime savo patirtį ir sugebėjimus perduoti kolegoms ir savo pavyzdžiu teigti, kad niekada nevėlu įgyvendinti savo svajonę ir nenuilstamai eiti savo asmeninės legendos keliu.

Irena Jonkuvienė, Tautodailės fakulteto dekanė  

Gintarės Gudžiūnienės autorinių darbų nuotraukos MČTAU facebook

Gintarės Gudžiūnienės nuotraukos         

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis