Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Reportažas iš auditorijos

Užsienio kalbų fakulteto prancūzų kalbos 23 ir 25 grupių klausytojoms šie mokslo metai nepamirštami ir įspūdingi. Charizmatiškoji dekanė Danutė Šukienė prikalbino mokyti mūsų grupes tikrų tikriausią prancūzakalbį dėstytoją Andrių Bačkį.

Sužinojusios tai, mes ir pradžiugom, ir sutrikom, ir labai jaudinomės, bet noras studijuoti mėgstamą kalbą, girdėti ,,gyvą“ prancūzišką žodį, bendrauti su Prancūzijoje gimusiu ir užaugusiu dėstytoju – ne kiekvienam pasiekiama svajonė. O ji, toji svajonė, viršijo bet kokius lūkesčius... Pamoką dėstytojas Andrius pradėdavo ,,Bonjour“, o po  pusantros darbo valandos tardavo ,,Au revoir“. Ir jokio lietuviško žodelio! Nebent kuri paprašydavo išversti, paaiškinti kokią sąvoką.  Tuomet išgirsdavom ir lietuvių kalbą, švelnią, su žaismingu akcentu.

Labai greit suvokėm, kad susirinkom čia ne tam, kad maloniai leistume laiką, oi, ne! Dirbom be atokvėpio! Pastebėjom, kad dėstytojas labai atsakingai ruošiasi pamokoms. Kiekvieną kartą naujos, vis sudėtingesnės užduotys! Stebindavo ir pradžiugindavo įdomia medžiaga, naujomis temomis, kurių visos liepsnoja begaline meile nepakartojamai Prancūzijos istorijai, jos gamtos žavesiui, nemirtingam menui, pasaulinio garso sulaukusiai kulinarijai.
Nuoširdžiai sakau – lengva nebuvo. Pamažu pildėme žinių spragas, mokėmės sudėtingesnių gramatikos formų, kalbos subtilybių. Pagaliau, įpusėjus pusmečiui, bandėme kalbėti prancūziškai! Visada išgirsdavome džiugų, skatinantį kalbėti mokytojo žodį, įkvepiantį pasitikėjimą eiti pirmyn, tobulėti!

Nepastebimai ir greitai eina į pabaigą mūsų ,,ZOOM“ mokslo metai.
Nekantriai lauksime kitų, vildamiesi susitikti su mylimu dėstytoju Andriumi Bačkiu ir su gražiąja prancūzų kalba.

,,Senatvėje reikia dirbti daugiau negu jaunystėje“, – teigia vokiečių poetas, mąstytojas Johanas Volfgangas Gėtė (Johann Wolfgang Goethe). Manau, kad genijus teisus... Tačiau 18 a. prancūzų moralistas Žozefas Žuberas (Joseph Joubert) paguodžia: ,,Gyvenimo vakaras atsineša su savimi žiburį“. Moralistas irgi teisus – toks žiburys mums yra Trečiojo amžiaus universitetas. Ir dėstytojas Andrius Bačkis – ačiū jam!

Adelė Liudgarda Čepienė, 25-tos prancūzų kalbos grupės klausytoja

21 04 01 st IMG 6048

21 04 01 st IMG 8053

Valentinos Kukenienės nuotraukos

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis