Kalendorius

kovo   2021
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Graži tu, mano brangi tėvyne, 

Šalis, kur miega kapuos didvyriai: 

Graži tu savo dangaus mėlyne! 

Brangi: tiek vargo, kančių prityrei. 

(Maironis ,,Lietuva brangi“)

Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, brangi kiekvienam iš mūsų, nes įkūnija prasmingiausias mūsų gyvenimo vertybes, mūsų siekius ir lūkesčius. Sunku meilę Lietuvai išsakyti žodžiais, ji – kiekvieno iš mūsų širdyse. Mes, vyresnio amžiaus žmonės, esame ypatinga karta, ne tik menanti reikšmingus mūsų tautai istorinius įvykius, bet ir patys juose dalyvavęMūsų pašaukimas – ne tik prisiminti tautos istoriją, bet ir ją iš naujo permąstyti, įprasminti, skleisti neiškraipytą istorinę tiesą ir perduoti laiko nugludintą istorinį deimantą mūsų jaunajai kartai.

Dėl pandemijos šiais metais negalime, nešini trispalvėmis, susirinkti Lukiškių aikštėje, kaip 2018-aisiais, švęsdami Lietuvos Nepriklausomybės Akto paskelbimo šimtmetį. Tuomet aikštėje, skambant Šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčios kariliono varpams, keli šimtai MČTAU senjorų iškilmingai sugiedojo Lietuvos himną ir „Lietuva brangi“. Negalime susirinkti ir šventiniame renginyje, kaip buvome įpratę kasmet, ir kartu su mūsų meno kolektyvais pasidžiaugti šia gražia ir prasminga švente.

Tačiau galime prisiminti, kaip nuoširdžiai studijavome Vasario 16-osios signatarų nuveiktus darbus, lankėme signatarų gimtines, vietoves, susijusias su jų veika, kaip susipažinome su Pirmosios Lietuvos Respublikos meninio gyvenimo apraiškų formavimusi, kaip visos Lietuvos senjorus sukvietėme į senjorų šokių festivalį „100 šokių pynė Lietuvai“, kaip surengėme šimtmečio kartų šventę ir parodą, kaip nuvežėme 100 ačiū Islandijai – šaliai, kuri pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę.

Artėjant iškilmingai Vasario 16-osios datai, pagerbiant asmenybes, kurios daugiau nei prieš 100 metų pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės aktą, prisimenant visų laikų tautos didvyrius, šių dienų herojus, kovojančius su pandemija, kartu pasižiūrėkime mūsų kolegos Vytauto Vasiliausko filmą, sukurtą didžiojo tautos dainiaus Maironio (Jono Mačiulio) 150-osioms metinėms, kurios buvo minėtos 2012-aisiais metais (nuoroda į filmą). Kartu paklausykime mūsų kartai, visai tautai šventos giesmės „Lietuva brangi“ (žodžiai Maironio, muzika prof. Juozo Naujalio), kuri priklauso mūsų šalies muzikos aukso fondui. Šis didžiojo dainiaus, Dievo įkvėpto giedotojo Maironio kūrinys buvo ir tebėra Šviesa, nušvietusi kelią į Nepriklausomybę, suteikusi Vilties išgyventi niūriausius istorijos tarpsnius ir įveikti dabartinės kasdienybės iššūkius. 

Kartu su filmo kūrėju V. Vasiliausku pakeliaukime po nuostabią Lietuvą, pasigrožėkime Maironio aprašytais sraunios Dubysos slėniais, tamsiu Nevėžiu, dangaus mėlyne, lyg rūta žaliuojančiais kalnais. Pažvelkime į savo gimtinę Maironio akimis – gražią, nors patyrusią daug vargo ir kančių, bet mokančią pagerbti savo tautos didvyrius, puoselėti istorinę praeitį, papročius, tradicijas.

Su Vasario 16-ąja! Ištvermės, kantrybės, tikėjimo!

MČTAU inf.

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis