Kalendorius

kovo   2021
Pr An Tr K Pn Š Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Viename iš 12-kos fakultetų

Jau keletą metų tęsiasi Kultūros fakulteto Menų istorijos katedros veikla. Mūsų klausytojai labai mėgo architektūros paskaitas, tačiau dar didesnio populiarumo sulaukė  muzikos ciklai ,,Muzikos pagrindai“ ir ,,Muzikos instrumentai“, kuriuos vedė mūsų mylima profesorė dr. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė. Į paskaitas Mokytojų namuose, o vėliau ir MČTAU patalpose suplaukdavo daugybė žmonių, kartais net gerokai  per šimtą. Kadangi šį semestrą gyvenimas privertė persikelti į virtualią erdvę, susidūrėme su nauju iššūkiu – išmokti rengti virtualias muzikos paskaitas ir jas kokybiškai klausyti. Pasirinkome Google Meet programą. 

Pirmiausia sudarėme mokytojų komandą (Nijolė  Vitkauskienė, Dalė Jasinskienė, Dalia Aučinienė,  Violeta Skaržinskienė)  ir apklausėme fakulteto klausytojus, kas norėtų išmokti naudotis Google Meet programa. Atsiliepė  beveik 200 žmonių. Sudarėme grupes (ne  didesnes kaip po 10 žmonių) ir kibome į darbus. Pirmiausia apmokėme seniūnes, o jų mūsų fakultete net trisdešimt! Beveik visos seniūnės dabar moka ne tik dalyvauti virtualiose paskaitose, tačiau gali ir pačios organizuoti virtualius susitikimus, juos administruoti. Vėliau mokėme visus norinčius fakulteto klausytojus. Iš viso apmokėme 179 žmones. Išbandėme Meet platformą ir kartu su profesore.

Vasario 8 d. į pirmąją  virtualią  Kultūros fakulteto Menų istorijos katedros paskaitą pakvietė katedros vadovė Irena Ūsaitė.  Paskaitos tema –  „Nijolė Ambrazaitytė ir mecosopranai scenoje“. Profesorė dr. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė papasakojo apie garsios lietuvių operos solistės – mecosoprano  gyvenimo ir kūrybos momentus, klausėmės įrašų iš operų „Don Carlos“, „Aida“, „Mirta“ ir kt. Vėliau  buvo išklausyti talentingiausi užsienio  atlikėjai – graikų mecosopranas Agnes Baltsa, amerikietė  Tatiana Troyanos, Kathleen Battle, italų koloratūrinis mecosopranas Cecilia Bartoli ir kiti, tarp jų žinomiausios ir ryškiausios pavardės –  Placido Domingas, Jonas Kaufmann.

Klausėmės profesorės pasakojimo ir džiaugėmės ne tik muzika, tačiau ir galimybe vėl bendrauti. Tačiau ir vėl iššūkis – į paskaitą galima buvo priimti tik šimtą klausytojų, o norinčių buvo gerokai daugiau... Ir vėl reikia galvoti, kaip šias paskaitas padaryti prieinamas visiems. Tikimės, kad su Rektorato ir Informacinių technologijų fakulteto pagalba įveiksime ir šį iššūkį – jau bandome naują platformą, kuri leistų klausyti paskaitų trims šimtams klausytojų.     

Dėkoju visiems padėjusiems ir  prisidėjusiems: katedros vadovei Irenai,  mokytojoms Nijolei, Dalei ir Daliai, Ovidijui Gabrėnui, rektorei dr. Zitai Žebrauskienei, visiems besimokiusiems, o labiausiai  –   profesorei  dr. Rita Aleknaitei-Bieliauskienei už galimybę  pripildyti savo namų erdves ir sielas nuostabia muzika.

 Muzikos paskaitas numatome tęsti iki pat mokslo metų pabaigos dukart per mėnesį, pirmadieniais. Taip pat planuojame rengti ir kitas temines videokonferencijas, apie kurias informuosime vėliau.

 Violeta Skaržinskienė, Kultūros fakulteto dekanė

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis