Kalendorius

sausio   2021
Pr An Tr K Pn Š Sek
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Viename iš 12-os fakultetų

Antroji koronaviruso banga nors ir sugriovė Turizmo fakulteto planus, tačiau neišgąsdino. Atsirado daugiau laiko sutvarkyti namus, sodybas, paskaityti knygas. Daugeliui teko įveikti naują iššūkį – išmokti bendrauti interneto erdvėje. Nuotoliniai mokymai, protų mūšiai, nuotraukų konkursai, nuoširdus virtualus bendravimas užpildė mūsų kasdienybę.

Mes, Turizmo fakulteto I-osios grupės klausytojai, nusprendėme net virtualiai pakeliauti ir pasidalinti įsimintiniausiomis, gražiausiomis nuotraukomis iš savo kelionių. Gruodžio 8 d. įvyko pirmasis virtualus fakulteto aktyvo susitikimas, kuriame buvo pritarta šiam projektui.

Prodekanė Kristina puikiai padirbėjo atrinkdama ir įkeldama atsiųstas nuotraukas Facebook‘e MČTAU TURIZMAS. Nuotraukų pasipylė iš visų fakulteto grupių tiek daug, kad buvo nuspręsta siųsti Kristinai tik po tris labiausiai įsimintinas kelionių akimirkas. Savo pritarimą nuotraukoms buvo galima išreikšti „like“ (patiktukais). Gruodžio 18 d. viso fakulteto klausytojų virtualaus susitikimo metu buvo paskelbti laimėtojai, kurių nuotraukos surinko daugiausia patiktukų.

Iki karantino pradžios belikus 48 valandoms mes iki devinto prakaito darbavomės Vingio parko botanikos sode. Lapų krūvos didėja, po paskutinio mosto grėbliu, tarp vėlyvųjų rudeninių gėlių smagu mėgautis arbata ir naminiu obuolių pyragu. Nerimavome, kaip gyvensime, ką veiksime, juk STOP mūsų planams ir beliks keturios namų sienos su žydruoju ekranu.

Bet juk mes galime keliauti prisimindami savo keliones iš nuotraukų! Kažkas pasiūlė: skelbkime savo fakulteto facebook kelionių nuotraukas ir pasidalinkime savo įspūdžiais, džiaugsmo akimirkomis. Fakulteto I-osios  grupės idėjos dažniausiai būdavo įgyvendinamos, ši irgi ne išimtis. Virtualaus grupės susirinkimo metu buvo aptartas projektas ir jau po savaitės buvo galima siųsti po tris labiausiai įsimintinas kelionių akimirkas. Padedant fakulteto prodekanei Kristinai nuotraukos buvo eksponuojamos facebook puslapio skelbimų lentoje, o savo pritarimą nuotraukoms buvo galima išreikšti like-patiktukais. Nuotraukos pasipylė iš įvairių turizmo grupių, o po kelių savaičių, apibendrinus jas, išrinkti daugiausia patiktukų sulaukę vaizdai.

Laimėtojų nuotraukos įdomios, netikėtos. Sužavėjo pasaulio nuotrauka, kur Vilius Šaduikis šoko majų vestuvėse, pasiilgusiems žiemos – puiki Rūtos Kožemiakienės nuotrauka iš kalnų, ir mūsų mylimo Vilniaus bokštų nuotrauka.

Prieš apdovanojant laimėtojus jiems buvo užduoti keli klausimai:

  • kur buvo fotografuota;
  • kaip pavadintumėte nuotrauką;
  • kur dar norėtumėte nukeliauti.

Štai jų atsakymai.

Rūta Kožemiakienė

Fotografavau Austrijos kalnuose, 2019 sausio mėn., kai su draugais slidinėjau. Vaizdas buvo nerealus, nes ne dažnai gali pamatyti nuo sniego taip į klaustuką sulinkusias egles. Nuotraukos pavadinimas galėtų būti „Kalnų eglės našta“. O keliauti daug kur norėčiau, fotografuoti irgi norėčiau gamtą.

Vilija Mulevičienė

Fotografavau pro vieną iš Bernardinų bažnyčios pastogės langelių. 2019 m. kovo mėn., kai dalyvavau ekskursijoje, patyriau neišdildomus įspūdžius. Nusprendžiau siųsti šią nuotrauką todėl, kad gal dauguma žmonių nėra matę Vilniaus bokštų iš tokio žiūrėjimo taško. Nuotrauką pavadinčiau ,,Vilniaus bokštai“. Ypatingų norų neturiu, tik norėčiau keliauti, nes kiekvieną kartą pamatai ar sužinai kažką naujo.

Vilius Šaduikis

Fotografuota Centrinėje Amerikoje, Gvatemaloje. Ši turistinė kelionė, kurią galima vadinti ekspedicija, buvo surengta ne tik pamatyti Gvatemalą, bet ir aplankyti majų senuosius statinius, pabendrauti su majų palikuonimis. Ši nuotrauka įdomi tuo, kad majų bendruomenėje mes dalyvavome improvizuotose jų vestuvių apeigose, tad ir nuotraukos pavadinimas – ,,Žaidžiame majų vestuves“. Šiandien juokaujama, kad Šv. Kalėdas švęsime per Velykas. Tolimesnių kelionių dar teks palaukti. Bet mes turėsime galimybę pakeliauti po mūsų nuostabią Lietuvą ir kaimynines šalis. Kelionė juk prasideda tik peržengus namų slenkstį.

Laimėtojus universiteto prizai pasiekė prieš Šv. Kalėdas.

Gruodžio mėnesį įvykusio šventinio virtualaus grupės susirinkimo metu buvo sakomi ne tik palinkėjimai, tostai, bet ir iškelta nauja iniciatyva, kuri tarsi pratęsė Viliaus mintį – keliauti ir fotografuoti.

Raimundas Šakalys, I-osios grupės seniūnas

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis