Kalendorius

Lapkritis   2020
Pr An Tr K Pn Š Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Naujienų prenumerata

Sutinku su taisyklėmis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Šių mokslo metų pradžia išskirtinė – šventinę nuotaiką gadino nežinia, kas bus ir kaip viskas atrodys ateityje. Tačiau sutikti trečiuosius Garbės narių klubo mokslo metus ruošėmės gana atsakingai, atsižvelgdami į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomenduojamas saugumo priemones.

Jau vasaros viduryje numatytų rudens renginių ciklą pradėjome apsilankę didelės tautodailės mylėtojos Birutės Jadvygos Mickevičienės Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoje bibliotekoje surengtoje personalinėje parodoje, kuri pakerėjo tiek klubo narius, tiek svečius žaismingų spalvų ir paveikslų įvairove. Pristatydama parodą B. J. Mickevičienė įdomiai pasakojo kiekvieno paveikslo atsiradimo istoriją, tampriai surištą su jos vidinio pasaulio išgyvenimais, jos vasarų, praleistų sodyboje, gamtos reiškinių stebėjimu ir jų realizavimu kūryboje. Užbaigdama pristatymą menininkė sakė: „ten, kur gėris ir grožis, blogiui vietos nėra“, o mes Birutei linkėjome sveikatos, neužgęstančios kūrybinės ugnelės ir asmeninės gerovės.

Turininga ir įdomi ekskursija buvo po Lietuvos Respublikos Prezidentūros rūmus. Rūmai yra vėlyvojo klasicizmo stiliaus, pasižymi iškilumu ir monumentalumu. Įdomios ir meniškos rūmų salės: Baltoji, Mėlynoji, Pasitarimų, Derybų, Žemėlapių ir, žinoma, Prezidento darbo kabinetas. Didelį susidomėjimą patyrėme apsilankę Baltojoje salėje, kurioje vyksta apdovanojimų teikimas, susitikimai su visuomenės atstovais, užsienio atstovybių įgaliotais asmenimis. Centrinėje nišoje stovi „Laisvės“ statula – tai kopija Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje stovinčios statulos modelis. Aplankę minėtas sales, kurios kiekviena turi savo paskirtį, užbaigėme ekskursiją. O kad ekskursija buvo įdomi ir reikalinga, parodė dalyvių šypsenos ir nuotaika.

Klubas, rengdamas susitikimus-popietes, kviečia respublikoje žinomus lektorius, visuomenės veikėjus. Tačiau esame dėkingi ir saviems lektoriams: Garbės nariui Leopoldui Stanevičiui ir Garbės lektorei dr. Vidai Kniūraitei.

Spalio pradžioje susitikime-popietėje klubo narys Leopoldas Stanevičius pristatė taip ilgai lauktą eilėraščių rinkinį „Žemės žmonės – užminuotas laukas“, kuriame kartais sarkastiškai pasišaipoma, anot autoriaus, iš žmogaus žygių šioje dievų žemėje, trumpai primenama apie dramatiškus ir tragiškus tautos likimo tarpsnius, moralinį nuopuolį veidmainiškame tuometiniame pasaulyje. Tai apmąstymai ir išgyvenimai tuometinės kartos gyvenimo kelio, jos krašto ir žmogaus likimo skausminga būtis.

Etnologė, tautosakininkė hab. humanitarinių mokslų daktarė Nijolė Laurinkienė, baltų kultūros tyrinėtoja, pasiremdama autentiškais šaltiniais paskaitoje „Dangus baltų mitiniame pasaulėvaizdyje“ atskleidė dangaus ir jo šviesulių sampratą, atkūrė dangaus vaizdinių pirmykštę prasmę, jų kilmę. „Dangaus mitologinis vaizdas savo šaknimis, – kalbėjo N. Laurinkienė, siekiantis tolimą praeitį, atspindi mūsų protėvių mąstyseną, vertybes, įgalina rekonstruoti kažkada gyvavusį kosmoso ir jame regimų reiškinių suvokimą.

Po paskaitos Meninio ugdymo fakulteto skaitovių grupė pristatė „Žodžio galia“ programą. Neveltui yra sakoma: „Kas valdo žodį-garsą, tas valdo savo gyvenimą“. Per žodį kuriame santykius su kitais, per garsą išreiškiame save. Tai tiesa. Įtaigiai ir subtiliai skambėjo skaitovių deklamuojami poezijos posmai. Juolab, kad tie posmai – mūsų talentingų, be galo artimų ir brangių poetų. Tarp poezijos posmų nuostabiai derėjo fakulteto dekanės Izabelės Janinos Bražiūnienės atliekamos dainos, kurios, anot atsiliepimų, visomis vaivorykštės spalvomis nutvisko mūsų kasdienybėje. Susitikime dalyvavo ir gražius sveikinimo žodžius bei linkėjimus tarė MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė.

Be minėtų įvykusių renginių dar numatoma aplankyti Prezidentūroje esantį Valstybės pažinimo centrą, kuriame susipažinsime su informacija apie praėjusias prezidentų kadencijas, naujai pažvelgsime į socialinius ir politinius įvykius,vykstančius mūsų šalyje.

Lietuvos istorijoje – daug atvejų, kai mūsų laisvė buvo laistoma krauju, kad būtų palaužta ir vėl atgimtų: tai byloja istoriniai lūžiai 1939–1940 ir 1990 m. Lietuvos Nepriklausomybės atgavimas. Apie tai bus kalbama lapkričio 19 d. Istorijos fakulteto dekanės dr. V. Kniūraitės paskaitoje.

Baigiantis metams ateina Adventas, o su juo ramybė, viltis ir stebuklų laukimas. Adventinėje popietėje gruodžio 17 d.

kartu su Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio Bernardinų bažnyčios kunigu vienuoliu Julium Sasnausku apmąstysime Dievo gailestingumą, žmogiškosios prigimties ribotumą ir trapumą.

Būkite laimingi, Garbės narių klubo nariai! Linkiu Jums stiprios sveikatos, didelės artimųjų ir draugų meilės, lūkesčių išsipildymo.

Elena Sakavickienė, Garbės narių klubo vadovė

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis