Šių metų rugpjūčio 20 dieną Turizmo fakulteto iniciatyva pasirašyta MČTAU bendradarbiavimo sutartis su gražiai atsinaujinusiu Europos parku. Ant sutarties savo parašus padėjo MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė ir viešosios įstaigos „Europos parkas“ vadovas, prezidentas Gintaras Karosas. Abi sutarties šalys įsipareigojo kartu vykdyti ilgalaikius kultūrinius edukacinius projektus ir programas aplinkosaugos, istorijos, kitose srityse. Europos parke MČTAU senjorams bus organizuojamos ekskursijos, kultūriniai renginiai, o senjorai prisidės prie parko erdvių tvarkymo savanoriškomis talkomis.

Ši sutartis suteikia MČTAU klausytojams ypatingų privilegijų. Su parko vadovybe sutarta, jog susirinkus apie 30 senjorų grupei, bilietas vienam asmeniui kainuos 3 eurus (vietoj 11 arba 8 eurų senjorams), o gidas po parką vedžios nemokamai (paprastai gido paslaugos kainuoja 40 Eur grupei). Profesionalus gidas padės pajausti meno ir gamtos harmoniją.

Iki lapkričio mėnesio dar galite suspėti pamatyti lenkų menininko Jeržio Kedzioros (Jerzy Kędziora) skulptūrų parodą „Balansas medžių viršūnėse“, kuri jau pabuvojo Berlyne, Prahoje, Singapūre, Dubajuje, o nuo lapkričio iškeliaus į kitas valstybes.

Jeržis Kedziora, kitaip dar vadinamas Jotka, kuria balansuojančias skulptūras, kurios tarsi nepaiso gravitacijos jėgos ir statikos dėsnių. Anot autoriaus, jo skulptūros iliustruoja nerealius norus, pavyzdžiui, svajonę vaikščioti virve, siūlant galimybę įsivaizduoti save visai kitoje realybėje. Virš žiūrovų galvų kabančios išraiškingos, dinamiškos, dažnai dviprasmiškos ir stebinančios skulptūros skatina lankytojus balansuoti ties savo fantazijos ir naujų atradimų riba.

Apžiūrėję nuolatinę parko ekspoziciją ir J. Kedzioros parodą, galėsite pailsėti, aptarti įspūdžius. Europos parko centre yra suvenyrų parduotuvė, unikalus paštas, kavinė, kurios terasoje galėsite išgerti gardžios kavos (2 Eur.) su šviežiu varškės pyragu (3,50 Eur) arba pabendrauti prie susineštinių vaišių.

Penktos grupės seniūnė Danutė pirmoji nutiesė kelią į Europos parką. Grupę pasitikusi parko darbuotoja Lina papasakojo apie šio gamtos ir meno ansamblio unikalumą, parko įkūrimo istoriją ir šiandieninius rūpesčius, o gidė Marina vedžiojo prie skulptūrinių kompozicijų ir padėjo surasti paslėptas gamtos bei meno gijas. Visų vieninga nuomonė – verta aplankyti! Pakvieskite ir anūkus vykti kartu.

Europos parkas dirba kasdien nuo 10 val. ryto iki saulėlydžio.

Iš Žalgirio stotelės iki Europos parko veža maršrutinis autobusas Nr. 66.

Teodora Dilkienė, Turizmo fakulteto dekanė