Šį rudenį Trečiojo amžiaus universitetų atstovai tapo dažnais svečiais žiniasklaidos laidose – buvo aptariami mokymosi visą gyvenimą klausimai, senjorų socialinis vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje, senjorų, kaip rizikos grupės asmenų, nepamatuotas diskriminavimas ir kiti aktualūs Trečiojo amžiaus universitetų veiklos klausimai.

Rugsėjo 27 d. MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė dalyvavo LRT laidoje „Kultūringai su Nomeda“. Laidoje buvo aptarta tema „Visuomenės atstumtieji: kaip atsisakyti įsišaknijusių stigmų“? Rektorė kalbėjo apie vyresnio amžiaus žmonių mokymąsi Trečiojo amžiaus universitetuose, apie motyvus mokytis visą gyvenimą, aktyviai dalyvauti socialiniame visuomenės gyvenime. „Mes esam naudingi valstybei – gerinam aktyvaus senėjimo rodiklius, laimės indeksą, tačiau pasigendame sisteminio valdžios požiūrio į neformalųjį vyresniųjų suaugusiųjų švietimą, pasigendame materialinės ir finansinės paramos. Mus žeidžia ir tai, kad valdžia mus nurašė kaip rizikos grupę, prikūrė begalę įvairiausių draudimų, pamiršę, jog mes ir patys esame atsakingi ir mokame saugotis. Mums nepriimtinas toks diskriminavimas. Mūsų universiteto siekis – kuo daugiau žmonių ištraukti iš namų, kad jie nebūtų vieniši, kad pajaustų gyvenimo skonį, rastų sielai artimų užsiėmimų“, – kalbėjo rektorė.

Visą laidą galite pažiūrėti LRT mediatekoje:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000122413/kulturingai-su-nomeda-visuomenes-atstumtieji-kaip-atsisakyti-isisaknijusiu-stigmu

Spalio 4 d. LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ laidos vedėja Alvyda Bajarūnaitė kalbino Medardo Čoboto TAU rektorę dr. Zitą Žebrauskienę. Rektorė kalbėjo apie prasidėjusius naujuosius mokslo metus, apie tai, kad senjorai, pavargę nuo priverstinio užsidarymo namuose, visu mėnesiu anksčiau, jau nuo rugsėjo 1-osios, pravėrė auditorijų duris – MČTAU klausytojai susitiko su kandidatais į LR Seimą, kiekvieną dieną susirenka mankštintis, šokti, medituoti kieme prie laikinosios MČTAU būstinės.

Laidos vedėja A. Bajarūnaitė pakalbino ir Rietavo trečiojo amžiaus universiteto direktorę Alvyrą Andrijauskienę, kuri papaskojo apie Rietavo TAU 10-mečio šventę, į kurią susirinko visos miestelio institucijos ir bendruomenės.

Laidos įrašo galite paklausyti LRT mediatekoje:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000124078/ryto-garsai-vangi-seimo-rinkimu-politine-kampanija

Spalio 6 d. visos valandos trukmės „Žinių radijo“ laidoje „Kokios galimybės senjorams mokytis visą gyvenimą“ laidos vedėjas Raigardas Musnickas kalbino Medardo Čoboto TAU rektorę dr. Zitą Žebrauskienę, Sveikos gyvensenos fakulteto dekanę Viktoriją Montvilienę ir literatę Viliją Jurėnienę, greitai švęsiančią 95-mečio jubiliejų. Rektorė kalbėjo apie naujų mokslo metų atidarymą, apie tai, kad mokymasis visą gyvenimą gerina gyvenimo kokybę: „Kodėl senjorai ateina į Trečiojo amžiaus universitetą? Jie čia ieško atsakymų į viso gyvenimo iškeltus klausimus, jie yra motyvuoti įgyti naujų žinių, išmokti užsienio kalbų, pagerinti skaitmeninio raštingumo įgūdžius, pasidalinti savo patirtimi, patirti bendrystės džiaugsmą, išreikšti save per dainą, šokį, rankdarbius, literatūros kūrinius. Kiekvienas atėjęs į universitetą nori jaustis saugus, sveikas, pastebėtas ir įvertintas, išklausytas ir reikalingas. To mes ir siekiame“, – kalbėjo rektorė.

Gražiausias mokymosi visą gyvenimą pavyzdys – MČTAU garbės narė, Literatūros fakulteto klausytoja Vilija Jurėnienė, lapkričio 13 dieną švęsianti 95-mečio jubiliejų. Paklausta, kur slypi gražios senatvės paslaptis, Vilija atsakė: „Svarbiausia, kad žmogus išliktų smalsus, neįsijaustų į savo senatvę, negalias, o džiaugtųsi tuo, ką turi – juk yra kuo užsiimti ir negalintiems išeiti iš namų: yra įdomių televizijos laidų, klasikos, istorijos kūrinių, yra garsinių knygų. Geriausia, ką patyriau universitete – tai bendravimo malonumas. Man reikia gyvo bendravimo, noriu matyti žmogaus akis, jausti kolegos ranką ant peties“. V. Jurėnienė į universiteto bendruomenę atėjo prieš 11 metų įkalbėta klasės draugės, išmoko rašyti, ir per pastaruosius 10 metų išleido tris knygas. Kur ten Žemaitei su Vilija lygintis – klasikė pradėjo rašyti sulaukusi 50-ties, o Vilija – perkopusi 85-erių metų slenkstį!

MČTAU Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė Viktorija Montvilienė, jau ketverius metus vadovaujanti fakultetui, laidoje kalbėjo: „Kaip sakė didysis lietuvių humanistas, rašytojas Vydūnas, reikia išmokti sveikam išlikti. Todėl mūsų veikloje svarbiausia padėti mūsų senjorams išsiugdyti įprotį judėti, sportuoti, sveikai maitintis, skatinti domėtis sveika gyvensena, lėtinių ligų prevencija“.

„Žinių radijo“ laidos įrašą galite išklausyti:

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/kokios-galimybes-senjorams-mokytis-visa-gyvenima?soundtrack=1

MČTAU inf.

                LRT                 ziniu radijas

Kontaktai

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius

I-IV nuo 11 iki 13 val., tel. 8 676 21 601

www.mctau.lt

El.p.

Įm. kodas 191904279
Sąsk. Nr. LT457290000001700205

Žemėlapis